ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: میشه؟

رأی دهندگان
5. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

2 40.00%
  • خیر

3 60.00%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2014/12/06
    5
    0

یک سوال کلی (آیا بدون داشتن پایه ریاضی می توان در مبحث پردازش تصویر موفق بود؟)

با عرض سلام خدمت تمامی دوستان عزیز که این فضای معرکه رو برای دوست داران پردازش تصویر ایجاد کردن.
    اگر امکان داره تمامی کسانی که در مبحث پردازش تصویر مهارت دارن در مورد مراحل مورد نیاز برای ورود به این زمینه توضیح بدن.
    پیش نیاز ریاضی؟ کدام مباحث ریاضی؟ برنامه نویسی با زبان خاص؟ و .....
    میشه بگید باید چیکار کنیم تا مثل شما موفق بشیم؟ من دوست دارم توی این زمینه ادامه بدم و ریاضیاتم خوب نیست!!!! :sad:
    2007/10/14
    تهران
    1,335
    38

پاسخ : یک سوال کلی (آیا بدون داشتن پایه ریاضی می توان در مبحث پردازش تصویر موفق بود؟)

بستگی داره چه حدی از پایه ریاضی داشته باشی و بخوای در زمینه پردازش تصویر تحقیقاتی کار کنی یا عملی.

در کل پردازش تصویر ریاضیاتش خیلی گسترده نیست، آشنایی با چهار عمل اصلی :icon_razz: ، تبدیل فوریه و عملیات ماتریسی مهم ترین مواردی هستن که در پردازش تصویر استفاده میشن، موارد دیگه مثل گرادیان، لاپلاسین و بعضی موارد دیگه هم هستن که کم کاربردتر هستن و آشنایی باهاشون مخصوصاً از نظر مفهومی کافیه و نیازی به ریاضیات پیچیده ندارن.
    در صورتی که صرفاً به صورت عملی و کاربردی کار کنی، ریاضیات کمرنگ تر میشه چون بیشتر کارهای ریاضی رو میشه با چند دستور آماده در کتابخانه های مخصوص انجام داد.
    لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"
    2009/10/21
    تهران
    2,517
    217

پاسخ : یک سوال کلی (آیا بدون داشتن پایه ریاضی می توان در مبحث پردازش تصویر موفق بود؟)

موفق!!! يعني اينكه به همه جوانب كار مسلط بشي كه بدون رياضي و الگوريتم نويسي شايد سخت باشه
    اما بصورت كاربردي با استفاده از توليكت بعضي محيطها مثل متلب يا لب ويو ميتوني كارهايي انجام بدي
    2014/09/30
    74
    0

خیلی از توابع و DLL های که در پردازش تصویر استفاده میشه قبلا نوشته شده و آماده هست و فقط باید استفاده کنی! حتی از توابع API ویندوز هم میتونی استفاده کنی. افرادی که در این زمینه کار میکنن به نظر من دو دسته هستند : اول انایی که برای کارای تحقیقاتی و دانشگاهی تو این زمینه فعالند و از نرم افزارهایی مثل متلب استفاده میکنند که فکر نمیکنم کد نویسی زیادی هم داشته باشه اما باعث تولید نرم افزارهای تجاری نمیشه. دوم اونایی که خودشون نرم افزار مستقلی مینویسن برای کاربردهای خاص. حتی اگه سواد ریاضی هم نداشته باشی میتونی کارهای بزرگی انجام بدی اما واقعا پشتکار زیادی میخواد. برای اینکه حرفه ای بشی باید چندین سال وقت بذاری.
    2014/12/06
    5
    0

با تشکر از تمامی دوستان.
    تا حدودی متوجه شرایط شدم. حالا به نظرتون از کجا شروع کنم؟
    برای هر کدوم از پیش نیازهای پردازش تصویر می تونید منبعی ذکر کنید؟
    مثلا برای بحث فوریه، ماتریس، و لاپلاس و ... که گفتین چیکار کنم؟
    کتاب پردازش تصویر گونزالس رو دارم. پردازش تصویر توی متلب رو هم گرفتم.
    لطفا کمکم کنید، خیلی تمایل دارم این زمینه رو ادامه بدم :nerd:
    2009/10/21
    تهران
    2,517
    217

زمينه كاري اين رشته هنوز خيلي باز نيست!
    2014/11/16
    25
    0

جالبه خیلی از الگوریتم های پردازش تصویر از عملکرد ساختار عصبی چشم انسان و سایر جانوران الهام گرفته شده،

اگه بخوای برات جذاب بشه بد نیست با پردازش تصویر توسط شبکه های عصبی شروع کنی. :nerd:
    پناه می برم به خدا از شر شیطان رانده شده...
    (علی الخصوص در اینترنت )
    2014/12/06
    5
    0

میشه کتاب معرفی کنید؟
    یه مورد دیگه: دانشگاههای تهران یا ساری در مورد پرداز تصویر، دوره برگزار می کنن؟
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8