اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایده بدید! حرکت یک جسم به طرفین با نخ!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایده بدید! حرکت یک جسم به طرفین با نخ!!!

برای حرکت یه جسم به چپ و راست یک نخ در اختیار داریم (ضخامت نخ حدود 3mm) (مثل تنظیم کننده فرکانس را دیوهای قدیمی) این جسم بطور معمول با کشیده شدن نخ توسط دست انسان به یکی از دو جهت حرکت میکنه و الان قراره اینکار توسط موتور انجام بشه
    یه موتور راستگرد/چپگرد با پولی فلزی خریدم و نخ رو دور اون پیچوندم (برای بالاتر رفتن اصطکاک) اما بازم گاهی نخ روی پولی میلغزه!

پاسخ : ایده بدید! حرکت یک جسم به طرفین با نخ!!!

نخ رو به صورت تسمه بستی؟ با پولی لاستیکی شاید بتونی بهتر نتیجه بگیری. بستگی به بافت نخ داره که اصطکاک پیدا کنه.
    شایدم کلاً باید نخ رو فیکس کنی.
    عکس بزاری بهتر میشه نظر داد.

دیدگاه

اگه بازه ی رفت و برگشت نخ به اندازه نصف محیط پولی یا کمتر باشه میتونید با پیچ فیکسش کنید
      یا از پولی بزرگتر استفاده کنید تا محیط پولی بیشتر بشه
      راه بهتر برای مشکل شما اینه که یه پولی سوم رو به صورت هرزگرد با فنر برای ثابت نگه داشتن فشار روی نخ بزارید

اگه بگید دقیقا مورد استفاده چیه بهتر شاید بشه کمک کرد

نخ به قطر 3 م.م ؟ کاموا ست دیگه اون !!! شایدم طناب !
      من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

فعلا تصمیم گرفتم لاستیک یا وارنیش بکشم دور پولی برای بالا رفتن اصطکاک
        بازه حرکتی نخ (نخ کاموا! یا همون طناب لاغر) محدود نیست که بخوام با فیکسش کنم

دیدگاه

اگه میتونید نخ رو جایگزین کنید تسمه هم کارسازه (تسمه های واسه روبوتیک استفاده میشه) مثل تسمه تایم
          یا اینکه 2-3 تا پولی بزارید رو هم نخ ببندید (وارنیش , تسمه ....)
          من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

متاسفانه نمیشه به این نخ دست زد! و با چیز دیگه ای عوضش کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
              برای حرکت یه جسم به چپ و راست یک نخ در اختیار داریم (ضخامت نخ حدود 3mm) این جسم بطور معمول با کشیده شدن نخ توسط دست انسان به یکی از دو جهت حرکت میکنه و الان قراره اینکار توسط موتور انجام بشه
              یه موتور راستگرد/چپگرد با پولی فلزی خریدم و نخ رو دور اون پیچوندم (برای بالاتر رفتن اصطکاک) اما بازم گاهی نخ روی پولی میلغزه!
              1- منظورتون اینه که فرضا برای حرکت به راست نخ از ابتداش کشیده میشه و برای حرکت به چپ از انتها؟
              2-فاصله ابتدا و انتهای نخ چقدره؟
              3-حداکثر طولی که نیازه نخ رو بکشید چقدره؟

دیدگاه

جسمی که نخ به دور اون پیچیده میشه رو یه سوراخ کوچیک روش ایجاد کنین و ابتدای نخ رو از اون سوراخ رد کنین و گره بزنین تا همونجا بمونه.

دیدگاه

از این موتورهای بالابر شیشه ماشین استفاده کن . یک پولی با شیارهای مارپیچ داره که از لغزش تسمه جلوگیری می کنه
                  پناه می برم به خدا از شر شیطان رانده شده...
                  (علی الخصوص در اینترنت )

دیدگاه

مثل یه قرقره! یه نخ رو بصورت رفت و برگشن در طول 2 متر فرض کنید که وسط اونو (یکی از دو مسیر رفت یا برگشت)با دست حرکت داده میشه (مثل تنظیک کننده فرکانس در رادیوهای قدیمی)
                    نوشته اصلی توسط Moh2elec
                    از این موتورهای بالابر شیشه ماشین استفاده کن . یک پولی با شیارهای مارپیچ داره که از لغزش تسمه جلوگیری می کنه
                    خوبه ! یکی ببینم و اگه قیمت مناسب بود میخرم و امتحان میکنم
                    نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقیمی
                    جسمی که نخ به دور اون پیچیده میشه رو یه سوراخ کوچیک روش ایجاد کنین و ابتدای نخ رو از اون سوراخ رد کنین و گره بزنین تا همونجا بمونه.
                    با توجه به توضیحی که دادم فکر میکنم اینطوری نخ از هر دو جهت کشیده میشه و شدنی نیست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X