اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در نصب نشدن درایور ardunio nano

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در نصب نشدن درایور ardunio nano

سلام دوستان

چرا درایور در اردینو نانو نصب نمیشه ؟
    ایسی واسط ان ft232هستش
    windows XP

پاسخ : مشکل در نصب نشدن درایور ardunio nano

نوشته اصلی توسط بنیامین 20
    سلام دوستان

چرا درایور در اردینو نانو نصب نمیشه ؟
    ایسی واسط ان ft232هستش
    windows XP
    آقا خب داری اسم آیسی رابط رو میگی دیگه!
    مسلمآ باید درایور FT232 برای winXP رو نصب کنید.

اگر پیام خطای خاصی میده، یا مشکل جزئی تری هست، بگید من و دوستان بررسی کنیم...

دیدگاه

می نویسه cannot instal this software
      همین

دیدگاه

کسی به این مشکل نخورده

دیدگاه

1- دور ویندوز اکس پی رو خط بکش چپ راست ویروسی میشه
          2- چند تا درایور از جاهای مختلف بگیر خودم ده تا دانلود کردم یکیش کار کرد
          3- به جمع طرفداران آردوینو خوش اومدی

دیدگاه

سلام خواسم یه تجربه جالب از اردوینو نانو بگم همه درایور هارو نصب کردم اپلود نمیشد اخر گفتم همه گذینه هارو میزنم یچیزی میشه که متوجه شدم تو قسمت tols گزینه atmega328 رو نوشته old boot loder انتخاب کردم اپلود شد امید وارم بدردتون بخوره چیز پیش پا افتاده ولی خب همینو شاید یکی مثل من ندونه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kianimamad6 نمایش پست ها
              سلام خواسم یه تجربه جالب از اردوینو نانو بگم همه درایور هارو نصب کردم اپلود نمیشد اخر گفتم همه گذینه هارو میزنم یچیزی میشه که متوجه شدم تو قسمت tols گزینه atmega328 رو نوشته old boot loder انتخاب کردم اپلود شد امید وارم بدردتون بخوره چیز پیش پا افتاده ولی خب همینو شاید یکی مثل من ندونه
              احتمالا آردونو نانو v3 داری .بوت لودر آردوینو رو آپدیت کن تا این مشکل رو نداشته باشی. با old boot loader در بعضی کدها و کتابخونه ها به مشکل میخوری.

دیدگاه

سلام کسی هست بتونه کمکی کنه ؟
                من برد اردوینو نانو با چیپ درایور ch340g خریداری کردم درایور رو نصب کردم ولی برای اپلود مشکل دارم و به هیچ وجه نه بوت لودر نه برنامه خاصی روش اپلود نمیشه از ویندوز 10 تا xp هم تست زدم اگه واقعا راه نمیفته بندازمش بره دور سه روزه کلافم کرده اگه کسی میتونه راهنمایی ای کنه لطف کنه پاسخ بده با تشکر

دیدگاه

این کارو انجام بدین https://www.dideo.ir/v/yt/71YAIw7_-kg
                  توی دیوایس منیجر چک کنین و از دیوایس منیجر رو هم برای محکم کاری عاپدیت رو انجام بدین اگه نشد!
                  توی arduino ide هم پورت رو درست انتخاب کنین

امیرحسین ضیا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azjaguar نمایش پست ها
                    https://sparks.gogo.co.nz/assets/_si...ndows_v3_4.zip
                    این کارو انجام بدین https://www.dideo.ir/v/yt/71YAIw7_-kg
                    توی دیوایس منیجر چک کنین و از دیوایس منیجر رو هم برای محکم کاری عاپدیت رو انجام بدین اگه نشد!
                    توی arduino ide هم پورت رو درست انتخاب کنین
                    با سلام و تشکر داخل دیوایس منیجر مدل چیپست درایور و شناخته مشکل من اینه که تست blink که میگیرم ارور وریفای میده اخرش حتی یکبار هم شروع به چشمک زدن میکنند و اینکه اصلا بوت لودر روش اپلود نمیشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirmahdi260 نمایش پست ها
                      با سلام و تشکر داخل دیوایس منیجر مدل چیپست درایور و شناخته مشکل من اینه که تست blink که میگیرم ارور وریفای میده اخرش حتی یکبار هم شروع به چشمک زدن میکنند و اینکه اصلا بوت لودر روش اپلود نمیشه
                      شما وقتی آردویینو خریدی حتما بوت لودر آردویینو روی میکروی اون از قبل ریخته شده! و اصلا نیازی نیس دوباره بوت لودر بریزی ضمنا بوت لودر رو نمیتونی با تبدیل سریال برییزی حتما باید پروگرمر داشته باشه برای دسترسی به پایه های موسی و میسو / اگه ارور وریفای میده احتمالا برد رو درست انتخاب نمیکنین یا برنامه arduino ide مشکل داره! کتابخانه هارو آپدیت کنین و اسکرین شات بدین از ارور و سربرگ ها

امیرحسین ضیا

دیدگاه

شما وقتی آردویینو خریدی حتما بوت لودر آردویینو روی میکروی اون از قبل ریخته شده! و اصلا نیازی نیس دوباره بوت لودر بریزی ضمنا بوت لودر رو نمیتونی با تبدیل سریال برییزی حتما باید پروگرمر داشته باشه برای دسترسی به پایه های موسی و میسو / اگه ارور وریفای میده احتمالا برد رو درست انتخاب نمیکنین یا برنامه arduino ide مشکل داره! کتابخانه هارو آپدیت کنین و اسکرین شات بدین از ارور و سربرگ ها
                        پروگرامر tnm2000 دارم راهی هست با جی تگ خودم بدون واسطه پروگرامش کنم دیاگرام خاصی برای اتصال سیم ها و جامپر داره
                        الان اسکرین شات میذارم
                        جدیدترین ویرایش توسط amirmahdi260; ۱۱:۵۹ ۱۳۹۸/۰۱/۳۱.

دیدگاه

پروگرامر tnm2000 دارم راهی هست با جی تگ خودم بدون واسطه پروگرامش کنم دیاگرام خاصی برای اتصال سیم ها و جامپر داره
                          الان اسکرین شات میذارم
                          آردوییو نانو خودش مبدل یو اس بی به سریال داره و همونطور که فرمودین ماژول شما مبدلش ch340 هست چرا از پروگرمر استفاده میکنین و مستقیم نمیزنین به USB?آیا محدودیت در کار وجود داره و حتما باید با این پروگرمر پروگرمش کنین؟
                          جدیدترین ویرایش توسط Amir Zia; ۱۲:۰۳ ۱۳۹۸/۰۱/۳۱.

امیرحسین ضیا

دیدگاه

آردوییو نانو خودش مبدل یو اس بی به سریال داره و همونطور که فرموندین ماژول شما مبدلش ch340 هست چرا از پروگرمر استفاده میکنین و مستقیم نمیزنین به USB?
                            با یو اس بی اتصال برقراره ولی میگم اگه مکافاته به پروگرامر وصلش کنم کلافم کرده 3 روزه بوت لودر قدیمی هم داخل برنامه انتخاب کردم وگرنه با هیچ کدوم اپلود نمیکنه
                            تمام اینها به کنار موندم چرا بعد اینکه اپلود تموم میشه ارور وریفای میده

دیدگاه

با یو اس بی اتصال برقراره ولی میگم اگه مکافاته به پروگرامر وصلش کنم کلافم کرده 3 روزه بوت لودر قدیمی هم داخل برنامه انتخاب کردم وگرنه با هیچ کدوم اپلود نمیکنه
                              تمام اینها به کنار موندم چرا بعد اینکه اپلود تموم میشه ارور وریفای میده

من از USBASP استفاده میکنم(برای ای تی مگا) و رابط ISP من تا حالا در مورد JTAG تجربه کسب نکردم.
                              اگه یه آردویینوی دیگه دم دست داری میتونی تبدیلش کنی به پروگرمر ISP که میتونی بوت لودر جدید رو هم روی نانوت بریزی
                              راستش اگه محدودیت دارین و حتما باید با JTAG کنین یا از این پروگرمر که فرمودین استفاده کنین اطلاعاتی در مورش ندارم
                              جدیدترین ویرایش توسط Amir Zia; ۱۲:۰۹ ۱۳۹۸/۰۱/۳۱.

امیرحسین ضیا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X