اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت شارژ باطری 12 ولت 18 آمپر تمام اتوماتیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت شارژ باطری 12 ولت 18 آمپر تمام اتوماتیک

سلام دوستان
    من یه باطری 12 ولت 18 آمپر دارم. یه منبع تغذیه هم دارم که 12 ولت و 15 آمپر dc. میخوام وقتی برق شهر قطع شد (منبع تغذیه قطع شد) باطری بیاد تو مدار. وقتی برق شهر وصل شد( منبع تغذیه وصل شد) برق شهر بیاد تو مدار (منبع تغذیه بیاد تو مدار)و باطری قطع شه و مجدداً شارژ شه و وقتی شارژ شد مدار شارژش قطع کنه تا عمر باطری کم نشه. این موضوع البته نه به این صورت تمام اتومات قبلا برای جریان های خیلی پایین مطرح شده بود ولی الان جریان بالاست و مدار تمام اتومات. دوستان نقشه این مدار رو دارن لطف کنن ارائه بدن.
    متشکرم

پاسخ : ساخت شارژ باطری 12 ولت 18 آمپر تمام اتوماتیک

با سلام
    دوست عزیز اگر باتری شما 18 آمپر جریان خروجی تحویل میدهد لزومی ندارد آنرا حتماً با 18 آمپر جریان ورودی شارژ کنید میتوانید از شارژری با جریانی بمراتب کمتر استفاده نمایید فقط زمان شارژ کامل زیادتر خواهد شد که اتفاقاً برای عمر بیشتر باتری بسیار بهتر است بنابراین میتوانید از مدارات سویچینگ برای شارژ باتری خود استفاده کنید جریان هم حدود 5 آمپر باشد کافیست .

دیدگاه

سلام با تشکر از شما
      فکر کنم با Atmega 8 یه ولتمتر درست کنم می تونم با چند تا رله و یه مداری مثل مدار گفته شده برای شارژر 12 ولت آمپر پایین، شارژر تمام اتومات رو درست کنم.

دیدگاه

با سلام
        جهت شارژ باتری اسیدی 12 ولت به 2 ولت بیشتر یعنی 14 ولت و جریانی معادل 1/10 ظرفیت باتری نیاز است که برای 18 امپر ظرفیت می شود 1.8 امپر البته منبع باید بتواند چند برابر این جریان را تحویل دهد تا در هنگام شارژ نسوزد .
        فرسوده شدن کمال ساخته شدن است . کوه فرسوده می شود خاک می شود و از خاک زندگی !!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X