ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    2009/09/12
    Tehran
    102
    2

راهنمایی در استفاده از زبان و کامپایلر

سلام به همه اساتیذ عزیز . من میخواستم کار با pic رو شروع کنم البته به دلایل تجاری . تا حد قابل قبولی avr بلدم به زبان C , و همچنین دیگه با avr کار نمیکنم و در حال حاضر با arm و کامپایلر کیل به زبان c کار میکنم .. به دلایلی نیاز به استفاده از pic ها دارم حالا اساتید عزیز با توجه به تجربه و دانش من شروع رو از کجا و با چه برنامه ای صلاح میدونن . اگر کتاب هم معرفی کنید عالیه ، من بیشترین کار با pic رو تو محدوده سریال میکرو میخوام و کار حرفه ای مد نظرم نیست . ممنون میشم راهنماییم کنید

توی تاپیک دیدم برنامه های گوناگونی هست اما چون تجربه ندارم نمیدونم کدوم و با چه زبانی . یه برنامه ی قابل انععطاف و کم باگ مناسب کار من بهم معرفی کنید ، کلی ممنون
    2010/04/09
    69
    2

پاسخ : راهنمايي در استفاده از زبان و کامپايلر

ميتونم بپرسم براي چي مي خوايد بيايد سراغ pic ؟ دلايل تون چيه؟
    پاسخ سوالتون :
    اگر دنبال دردسر نيستي برو سراغ ccs pic که help قوي داره و راحت کارت راه ميفته ولي اگر مي خواي درگير رجيستر ها بشر برو سراغ mplab.....
    2007/06/28
    721
    19

ميکروهاي PIC خانواده هاي مختلف معماري هاي مختلفي دارند و براي هر خانواده بعضي کامپايلر ها مناسب تر هست و براي خانواده ديگر کامپايلر ديگري، از طرفي هم بسته به هدف و طراحي شما ممکن هست کامپايلر خاصي مناسب تر باشه و به طور کلي نميشه گفت فلان کامپايلر از همه نظر خوبه، اما در مورد زبان برنامه نويسي به طور مطمئنا با همون C کار کنيد بهتر هست چراکه اولا تجربه قبليتون با اين زبان بوده، دوما در انجمن مايکروچيپ پشتيباني بهتري خواهيد شد چون اکثريت افراد با سي برنامه نويسي مي کنند، و در نهايت يک زبان مناسب چه براي پروژه هاي تک نفره و شخصي و چه براي گارهاي گروهي هست. بيشتر منابعي که براي ميکروهاي خانواده هاي مختلف PIC ها هست هم به همين زبان هستند.
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید
    2009/09/12
    Tehran
    102
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط Meysamhl
    ميتونم بپرسم براي چي مي خوايد بيايد سراغ pic ؟ دلايل تون چيه؟
    پاسخ سوالتون :
    اگر دنبال دردسر نيستي برو سراغ ccs pic که help قوي داره و راحت کارت راه ميفته ولي اگر مي خواي درگير رجيستر ها بشر برو سراغ mplab.....
    استیشن کلی سخت افزار ، arm هست و از pic تو یه سری جاهای نویز دار و نیاز به تعداد پایه های کم و یک سریال میخوام استفاده کنم ، مثل 12F1572 که کارم رو راه میندازه .. درواقع فقط به فراگیری استفاده از پورت سریال و یه سری ابتذایی های pic در حال حاضر احتیاج دارم ، ممنون که پیگیر هستید
    2009/09/12
    Tehran
    102
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط Study
    ميکروهاي PIC خانواده هاي مختلف معماري هاي مختلفي دارند و براي هر خانواده بعضي کامپايلر ها مناسب تر هست و براي خانواده ديگر کامپايلر ديگري، از طرفي هم بسته به هدف و طراحي شما ممکن هست کامپايلر خاصي مناسب تر باشه و به طور کلي نميشه گفت فلان کامپايلر از همه نظر خوبه، اما در مورد زبان برنامه نويسي به طور مطمئنا با همون C کار کنيد بهتر هست چراکه اولا تجربه قبليتون با اين زبان بوده، دوما در انجمن مايکروچيپ پشتيباني بهتري خواهيد شد چون اکثريت افراد با سي برنامه نويسي مي کنند، و در نهايت يک زبان مناسب چه براي پروژه هاي تک نفره و شخصي و چه براي گارهاي گروهي هست. بيشتر منابعي که براي ميکروهاي خانواده هاي مختلف PIC ها هست هم به همين زبان هستند.
    برای کار و یادگیری حداقل ها و ابتدایی ها شما pbp رو پیشنهاد میکنید؟؟؟
    2006/08/16
    867
    17

پاسخ : راهنمایی در استفاده از زبان و کامپایلر

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahab Az
    برای کار و یادگیری حداقل ها و ابتدایی ها شما pbp رو پیشنهاد میکنید؟؟؟
    من هم با دوستان موافقم که از C دور نشی بهتره.
    من خودم با CCS کار میکنم. از XC8 سریعتر میتونی کارتو راه بندازی. ولی برای کار اصولی همون XC8 بهتره.
    (با فرض اینکه بخواهی با سری 8بیتی کار کنی)

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2013/08/28
    539
    13

با سلام
    اگه واقعا نمي خواين حرفه اي کار کنين، بهترين و سريع ترين و راحت ترين راه استفاده از Micro c pro for pic هست. با کتابخونه هاي اين نرم افزار به راحتي و سرعت مي تونيد کارتون رو راه بندازيد.
    The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.
    2012/02/13
    تهران
    392
    37

سلام،فك كن يه درصد من بگم بجز mplab
    :biggrin:
    اما اگر فقط در حده راه اندازي و كاراي ابتدايي ميخوايد و حجم كد و حرفه اي بودن كار براتون زياد اهميت نداره خودتون رو زياد درگير mplab نكنيد،ccs كامپايلر خوبيه و در بسياري از مواقع تو سرعت كد نويسي بهتر از mplab عمل ميكنه چون زياد درگير رجيستر ها و ساختار داخلي ميكروكنترلر نميشيد
    Someone who can change the world
    ELECTRONIC ENGINEER
    2009/09/12
    Tehran
    102
    2

پاسخ : راهنمایی در استفاده از زبان و کامپایلر

ممنون از همه ی اساتید و دوستان ، مزسی که همفکری دادین ، برم جلوببینم چه خبره :icon_razz: :applause: :nice:
    2014/11/07
    128
    1

دوستان هر چي بايد ميگفتنو گفتن
    [size=12pt]اينم يه PDF خوب که کامل رات ميندازه براي شروع خوبه

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

*****براي آدمي بهتر است که اصلا به دنيا نيايد تا اينکه بيايدو هيچ تاثيري نگذارد *****
    ناپلئون بناپارت
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10