اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در استفاده از زبان و کامپایلر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در استفاده از زبان و کامپایلر

سلام به همه اساتیذ عزیز . من میخواستم کار با pic رو شروع کنم البته به دلایل تجاری . تا حد قابل قبولی avr بلدم به زبان C , و همچنین دیگه با avr کار نمیکنم و در حال حاضر با arm و کامپایلر کیل به زبان c کار میکنم .. به دلایلی نیاز به استفاده از pic ها دارم حالا اساتید عزیز با توجه به تجربه و دانش من شروع رو از کجا و با چه برنامه ای صلاح میدونن . اگر کتاب هم معرفی کنید عالیه ، من بیشترین کار با pic رو تو محدوده سریال میکرو میخوام و کار حرفه ای مد نظرم نیست . ممنون میشم راهنماییم کنید

توی تاپیک دیدم برنامه های گوناگونی هست اما چون تجربه ندارم نمیدونم کدوم و با چه زبانی . یه برنامه ی قابل انععطاف و کم باگ مناسب کار من بهم معرفی کنید ، کلی ممنون

پاسخ : راهنمایی در استفاده از زبان و کامپایلر

میتونم بپرسم برای چی می خواید بیاید سراغ pic ؟ دلایل تون چیه؟
    پاسخ سوالتون :
    اگر دنبال دردسر نیستی برو سراغ ccs pic که help قوی داره و راحت کارت راه میفته ولی اگر می خوای درگیر رجیستر ها بشر برو سراغ mplab.....

دیدگاه

میکروهای PIC خانواده های مختلف معماری های مختلفی دارند و برای هر خانواده بعضی کامپایلر ها مناسب تر هست و برای خانواده دیگر کامپایلر دیگری، از طرفی هم بسته به هدف و طراحی شما ممکن هست کامپایلر خاصی مناسب تر باشه و به طور کلی نمیشه گفت فلان کامپایلر از همه نظر خوبه، اما در مورد زبان برنامه نویسی به طور مطمئنا با همون C کار کنید بهتر هست چراکه اولا تجربه قبلیتون با این زبان بوده، دوما در انجمن مایکروچیپ پشتیبانی بهتری خواهید شد چون اکثریت افراد با سی برنامه نویسی می کنند، و در نهایت یک زبان مناسب چه برای پروژه های تک نفره و شخصی و چه برای گارهای گروهی هست. بیشتر منابعی که برای میکروهای خانواده های مختلف PIC ها هست هم به همین زبان هستند.
      از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
      هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
      اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
      اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
      شاد و موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Meysamhl
        میتونم بپرسم برای چی می خواید بیاید سراغ pic ؟ دلایل تون چیه؟
        پاسخ سوالتون :
        اگر دنبال دردسر نیستی برو سراغ ccs pic که help قوی داره و راحت کارت راه میفته ولی اگر می خوای درگیر رجیستر ها بشر برو سراغ mplab.....
        استیشن کلی سخت افزار ، arm هست و از pic تو یه سری جاهای نویز دار و نیاز به تعداد پایه های کم و یک سریال میخوام استفاده کنم ، مثل 12F1572 که کارم رو راه میندازه .. درواقع فقط به فراگیری استفاده از پورت سریال و یه سری ابتذایی های pic در حال حاضر احتیاج دارم ، ممنون که پیگیر هستید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Study
          میکروهای PIC خانواده های مختلف معماری های مختلفی دارند و برای هر خانواده بعضی کامپایلر ها مناسب تر هست و برای خانواده دیگر کامپایلر دیگری، از طرفی هم بسته به هدف و طراحی شما ممکن هست کامپایلر خاصی مناسب تر باشه و به طور کلی نمیشه گفت فلان کامپایلر از همه نظر خوبه، اما در مورد زبان برنامه نویسی به طور مطمئنا با همون C کار کنید بهتر هست چراکه اولا تجربه قبلیتون با این زبان بوده، دوما در انجمن مایکروچیپ پشتیبانی بهتری خواهید شد چون اکثریت افراد با سی برنامه نویسی می کنند، و در نهایت یک زبان مناسب چه برای پروژه های تک نفره و شخصی و چه برای گارهای گروهی هست. بیشتر منابعی که برای میکروهای خانواده های مختلف PIC ها هست هم به همین زبان هستند.
          برای کار و یادگیری حداقل ها و ابتدایی ها شما pbp رو پیشنهاد میکنید؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Shahab Az
            برای کار و یادگیری حداقل ها و ابتدایی ها شما pbp رو پیشنهاد میکنید؟؟؟
            من هم با دوستان موافقم که از C دور نشی بهتره.
            من خودم با CCS کار میکنم. از XC8 سریعتر میتونی کارتو راه بندازی. ولی برای کار اصولی همون XC8 بهتره.
            (با فرض اینکه بخواهی با سری 8بیتی کار کنی)

دیدگاه

با سلام
              اگه واقعا نمی خواین حرفه ای کار کنین، بهترین و سریع ترین و راحت ترین راه استفاده از Micro c pro for pic هست. با کتابخونه های این نرم افزار به راحتی و سرعت می تونید کارتون رو راه بندازید.
              The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

سلام،فک کن یه درصد من بگم بجز mplab
                :biggrin:
                اما اگر فقط در حده راه اندازی و کارای ابتدایی میخواید و حجم کد و حرفه ای بودن کار براتون زیاد اهمیت نداره خودتون رو زیاد درگیر mplab نکنید،ccs کامپایلر خوبیه و در بسیاری از مواقع تو سرعت کد نویسی بهتر از mplab عمل میکنه چون زیاد درگیر رجیستر ها و ساختار داخلی میکروکنترلر نمیشید
                Someone who can change the world
                ELECTRONIC ENGINEER

دیدگاه

ممنون از همه ی اساتید و دوستان ، مزسی که همفکری دادین ، برم جلوببینم چه خبره :icon_razz: :applause: :nice:

دیدگاه

[size=+2]دوستان هر چی باید میگفتنو گفتن
                    اینم یه PDF خوب که کامل رات میندازه برای شروع خوبه

ccs_pic.rar
                    *****براي آدمي بهتر است که اصلا به دنيا نيايد تا اينکه بيايدو هيچ تاثيري نگذارد *****
                    ناپلئون بناپارت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X