اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت تردمیل برای حشرات،قورباغه و موش

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت تردمیل برای حشرات،قورباغه و موش

سلام

من دارم یک تردمیل می سازم برای حشرات،قورباغه و موش.طول نوار نقاله 20cm در 40cm ( در کل در دو مسیر رفت و برگشت به دور غلطک ها طول نوار نقاله 20cm در112cm است) و از جنس لاستیک. قطر غلتک 5cm .یک موتور DC و یک دیمر برای کنترل سرعتش . دو تا پولی آلومینیومی با قطر 5cm و یک تسمه برای انتقال قدرت از موتور به غلطک ها . چند تا سوال دارم لطف کنید کمکم کنید .
    1. از چه موتوری استفاده کنم؟ چه توان؟ دور؟برای این کار کافیه؟
    2.ماکزیمم سرعت حرکت نوار نقاله چقدر باشه کافیه؟
    3.از چه نوع تسمه موتوری استفاده کنم؟ تایمینگ؟شیار دار؟v شکل ساده؟ ( میخوام هم تلفات کم شه . هم اونقدر اصطکاک نداشته باشه که از قدرت موتور کم کنه؟
    4. فاصله موتور تا غلطک ها،فاصله 2 تا پولی ها چقدر باشه؟
    5. کلا محاسبات این ابعاد و اندازه ها و محاسبه خصوصیات موتور بر اساس اونا چطوریه؟

پاسخ : ساخت تردمیل برای حشرات،قورباغه و موش

1- موتورهای براش لس دی سی یا بهتر از اون ای سی. محاسیات در زیر2- بیشترین سرعت موش خانگی در حدود 13 کیلومتر دز ساعته.
    3- تسمه وی شکل ساده.
    4- فاصله غلطک ها
    d_1 = (112 - 3.14*5)/2-delta

delta مقداری به اندازه منفی مثبت یک سانت برای بازی کردنه. از شیاره لوبیایی استقاده کن. بعد از یک هفته ممکنه نقاله شل بشه. یا ممکنه اولش خیلی سفت باشه و لازم باشه یکم نقاله رو شل کنید تا بچرخه.

مشابه همین محاسبات برای تسمه بین پولیو موتور: محیط تسمه منهای نصف محیط پولی ها (اگر قطرشون نزدیک به همه) در نهایت تقسیم بر دو.

5- خود موش لودی رو سیستم نمیزاه. پس طراحی بیشتر بر اساس اینرسی دورانی غلطک ها و بک ای ام اف موتور (برای سرعت های بالا) و اصطکاک تسمه و نوار خواهد بود.

6- یک فایل اکسل درست کن که در انتها باید با تمام این پارامترها بازی کنی جون بازار میگه هر پارامتر چه مقداری باید باشه!

دیدگاه

خیلی ممنون از پاسختون .

شما چه نوع موتور DC براشلس رو پیشنهاد می کنید؟
      w? kv?

دیدگاه

برای 13 کیلومتر در ساعت سزعت نقاله دزحدود 8640 دور در دقیقه است.

اگز لود زیادی رو سیستم نباشه میتونید از موتورهای مشابه موتورهای زیر استفاده کنید. توجه کنید که سرعت دورانی موتورها کمتر از مقدار مورد نیازه ولی میشه با یه سیستم ساده پولی سرعت و دو یا سه برایر کرد. در نتیچه گشتاور موثر نصف یا یک سوو میشه

http://s5.picofile.com/file/8163687842/Capture.PNG

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X