اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در ساخت مدار LED با برق شهر 220

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در ساخت مدار LED با برق شهر 220

سلام به دوستان عزیز وقت همه بخیر :smile:
    مداری میخواستم که بتونم 200 ال ای دی رو با برق شهر روشن کنم به جا لامپ فلوروسنت
    از مهندسین کسی مدارش داره ؟؟ :redface:
    به یک جاهایی رسیدم ولی گرما زیاد داره
    مرسی :rolleyes:

پاسخ : مشکل در ساخت مدار LED با برق شهر 220

نوع ledمدنظر شما چیه؟؟؟5mil,power؟؟؟؟؟
    مکان استفاده؟؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.az
      نوع ledمدنظر شما چیه؟؟؟5mil,power؟؟؟؟؟
      مکان استفاده؟؟؟؟؟
      از ال ای دی 5 میل کلاهی استفاده میکنم که نور پخش میده و جنسش هم بهتره نسبتاً
      میخواستم از دو نوع کلاهی سفید و زرد ملایم استفاده کنم که ترکیب با هم
      شما بهتر مد نظر تون هست ؟؟

دیدگاه

خیلی خوبه.
        به نظر من70تا زردو130تاسفید استفاده کن.البته سلیقه ایه

دیدگاه

http://danyk.cz/ledzar_en.html
          توی این سایت میتونی مقادیر دلخواه خودت رو بدی
          داشتم مدار رسم میکردم یهو این سایت یادم افتاد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.az
            خیلی خوبه.
            به نظر من70تا زردو130تاسفید استفاده کن.البته سلیقه ایه
            مدارش هم طراحی میکنم تا 5 دیقه میدم برات
            جریان هم 15 ma درنظر میگیرم
            عالیه
            مرسی مهدی جان
            اره همین کار باس بکنم چون زرد ش خیلی پخش میکنه سفید تر بهتره

این عکس از میز کارم هستش همون ال ای دی کلاهی که تعداد 24 هستش با 24 تا ال ای دی لیزری
            نور خیلی عالی میده
            لینک دانلود :
            http://upload7.ir/imgs/2014-12/63750602538442867599.jpg

دیدگاه

ولی استفاده از led پاور خیلی به صرفه تر پرنور تر وزیباتر از led 5milهستش

دیدگاه

اگر لامپ قرار هست مدت زمانی زیادی روشن باشه ال ای دی کلاهی چندان بدرد بخور نیست، بهتر هست از پاور ال ای دی ها یا اس ام دی هایی که بشه گرماشون رو دفع کرد استفاده کنید. من بالای 400 تا لامپ در اندازه های مختلف با ال ای دی های کلاهی درست کردم، از لامپ های 500 لومن گرفته تا 18000 لومن، با توجه به تجربه ای که داشتم پیشنهاد می کنم از ال ای دی کلاهی به عنوان ال ای دی لامپ استفاده نکنید بهتر هست!
                موفق باشی
                از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
                هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
                اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
                اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
                شاد و موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Study
                  اگر لامپ قرار هست مدت زمانی زیادی روشن باشه ال ای دی کلاهی چندان بدرد بخور نیست، بهتر هست از پاور ال ای دی ها یا اس ام دی هایی که بشه گرماشون رو دفع کرد استفاده کنید. من بالای 400 تا لامپ در اندازه های مختلف با ال ای دی های کلاهی درست کردم، از لامپ های 500 لومن گرفته تا 18000 لومن، با توجه به تجربه ای که داشتم پیشنهاد می کنم از ال ای دی کلاهی به عنوان ال ای دی لامپ استفاده نکنید بهتر هست!
                  موفق باشی
                  ممنونم از راهنمایی تون
                  ولی ال ای دی کلاهی گرما زیادی ندیدم ازش ؟؟؟
                  الان به نظر شما 200 ال ای دی میتونه جا یک لامپ مهتابی 40 واتی باشه ؟؟
                  راه پیش نهادی تون چیه ؟؟ مداری دارین بتونه کارم راه بندازه؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.az
                    ولی استفاده از led پاور خیلی به صرفه تر پرنور تر وزیباتر از led 5milهستش
                    مداری میخوام کمترین هزینه باشه و خوب کار کنه
                    میتونی یک مدار ال ای دی پاور بفرستی ؟؟
                    نظرتون چیه یک پاور سویچینگ تبدیل کنه به 12 بعد 200 تا روشن کنه ؟؟؟

دیدگاه

دوست عزیز اولا خیلی رک و راست بهت بگم که فکر200تا led رو از ذهنت دربیار(به خاطر خودت میگم)
                      همچنین برای 200تاباید حدود450تا لحیم بزنی که..........................
                      برای مدار led پاورهم زیاد هست تو انجمن سرچ کن.....
                      مشکلی هم بود راهنماییت میکنیم.

دیدگاه

سلام.
                        بنظر من از LED 5mm لیزری هایبرایت استفاده کن. چرا؟ چون کارت موبایله و میخوای روی میزت رو روشن کنی. این نوع ال ای دی نور رو مستقیم میفرسته روی میز
                        اما اگه میخوای نورت کل مکان پخش بشه از پاور استفاده کن البته با پاور هم میتونی با لنزهای مناسب نور رو متمرکز کنی.
                        برای ال ای دی 5 میل اگه میخوای مستقیم با برق شهر روشن کنی 90تا رو سری و یک مقاومت 1k اهم به برق یکسو شده برق شهر با خازن صافی 100uF 400V وصل کن.
                        برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

این نکته رو هم اضافه کنم که اگه از5milاستفاده کردی حتما حتما رنگ سفید برفی پیدا کن چون سفید ها دونوع هستن بعضیاشون یکم مایل به آبی هستن بعضیاشون هم کاملا سفیدن.
                          اونایی که آبی دارن(اصلا کلا رنگ آبی) برای چشم مضرره ودر دراز مدت چشم رو خیلی اذیت میکنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali.mashaei

مداری میخوام کمترین هزینه باشه و خوب کار کنه
                            میتونی یک مدار ال ای دی پاور بفرستی ؟؟
                            نظرتون چیه یک پاور سویچینگ تبدیل کنه به 12 بعد 200 تا روشن کنه ؟؟؟
                            بعد از پل دیود یک خازن بزرگ بذار با مقاومت 50 اهم وصل کن به 90 تا ال ای دی کلاهی من تست کردم جواب میده و هفته هاست داره کار میکنه خواستی عکسشو بفرستم . واسه روشن کردن اتاقک 2 در یک در 2 عالیه روشنه روشن میشه
                            ولی برای اتاق های بزرگتر 90 تا 90 تای سری شده رو بهم موازی کن ولی گرون در میاد برای اتاق های بزرگتر 90 تا 0.6 وات پاور رو به هم سری کن واسه 70 80 متر جواب میده

دیدگاه

ممنونم از راهنمایی تون
                              ولی ال ای دی کلاهی گرما زیادی ندیدم ازش ؟؟؟
                              خواهش میکنم، ال ای دی های کلاهی چون واتشون زیاد نیست گرمای خاصی هم ندارند در حالت عادی اما گرمای ال ای دی های کلاهی زمانی مشخص میشه که تراکمشون زیاد بشه و مدتی روشن بمونن، استفاده از منابع تثبیت جریان میتونه مقداری کمک کنه اما در هر صورت فشردگی وات بر سانتیمتر مربع اگر رعایت نشه و دفع حرارت مناسب نباشه هر نوع ال ای دی باشه خراب میشه بعد مدتی یا نیمه خراب میشه!
                              از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
                              هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
                              اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
                              اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
                              شاد و موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X