ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2013/10/26
    11
    1

ارتباط برقرارکردن بين نرم افزار labview و اسيلوسکپ Tektronix TDS2012c

سلام، وقت همگي دوستان بخيرو خوشي
    من مشغول کار روي پروژه اي هستم که نياز به آناليز داده به وسيله نرم افزار LabVIEW داره. مشکلم اينجاست که دوره تناوب سيگنال آنالوگ که قرار هست نمونه برداري بشه در حدود نانو ثانيه هست. نتونستم کارت جمع آوري داده اي(DAQ) با سمپلينگ بالا پيدا کنم، دو مورد از کارت هاي شرکت ni قيمت گرفتم، متاسفانه به پول ما قيمتش نجومي بالاست. متوجه شدم که ميشه از اسيلوسگپ به عنوان يک رابط استفاده کنم؛ نرم افزار NIsignalExpress نتونست کمکم کنه، مي خوام با خود نرم افزار LabVIEW کار کنم. خوشحال ميشم اگر تجربه اي در رابطه با دريافت سيگنال از طريق اسيلوسگپ و اناليز آن به وسيله نرم افزار LabVIEW داريد در اختيارم بذاريد.
    2009/10/21
    تهران
    2,493
    194

پاسخ : ارتباط برقرارکردن بين نرم افزار labview و اسيلوسکپ Tektronix TDS2012c

كانال ارتباطي اين اسكوپها LAN و USBآ* يا GPIBآ* هست
    در هر سه مورد شما با كامندهايي (كه در programmer manual اومده و دستورات رشته اي هستند و به دستورات SCPIآ* هم معروفند) اسكوپ رو تنظيم و در موقع مطلوب تريگ ميكني بعدشم اطلاعات رو از اسكوپ ميخوني
    * دستورات SCPIآ* بعضا عمومي هستند مثل دستور *TST? كه دستگاه مورد نظر رو self testآ* ميكنه يا مثل *VolDiv مقدار voltdivision رو تنظيم ميكنه يا ميخونه
    * براي بعضي دستگاهها درايور هاي آماده رو از سايت NIآ* ميتوني پيدا كني
    * من براي يه پروژه روي يه اسكوپ تكترونيكس كار كردم شمارش درست يادم نيست ولي فكر ميكنم همين بود كمك بيشتري خواستيد در خدمتم
    2013/10/26
    11
    1

ممنون از پاسختون"mojalan". من درايو هاي مربوط به اسيلوسکپ Tekteronix TDS2012c از سايت ni دريافت کردم، ولي داخل سايت نوشته شده که بايد اسيلوسکپ opensource باشه. با کد هاي SPCI کار نکردم و در موردش تحقيق ميکنم. اينکه اين کدها چطور به اسکپ داده ميشه، ايا ميشه به کمک labVIEW اسکپ کانفيگ کرد؟ اگر امکان داره کمي بيشتر راجب به پروژتون توضيح بديد.
    2009/10/21
    تهران
    2,493
    194

كامپوتر به يه طريقي به اسكوپ وصل ميشه كه در مورد اسكوپ شما فكر ميكنم LAN باشه يا USBآ*
    شما از طريق درايور (آماده يا اوني كه خودتون مينويسيد كه در هر دو دستورات SCPIآ* استفاده شده) اسكوپ رو كانفيگ و ترگ ميكنيد
    بعد هم دوباره با ارسال دستور مشخص داده ها رو از اسكوپ ميخونيد
    شما بهتره ابتدا programmer's manual اين اسكوپ رو رو دانلود و مطالعه كنيد
    نقل قول نوشته اصلی توسط R_Rajabniya
    ولي داخل سايت نوشته شده که بايد اسيلوسکپ opensource باشه.
    اين تيكه رو نفهميدم
    2013/10/26
    11
    1

من از درايو هاي اماده اي که سايت ni براي اسلوسکپ Tektronix TDS2012C قرار داده استفاده مي کنم. وقتي اسلوسکپ به لپتاپم وصل ميکنم، اسکوپو ميشناسه، ولي زماني که برنامه labVIEW را اجرا ميکنم فقط يک بار برنامه اجرا ميشه و هيچ نموداري روي گراف نمياد. برنامه هيچ اروري نداره! درايو هاي مربوط به VISA CARD نصب شده. نميدونم مشکل از اسکپ هست يا از نرم افزار. لينک برنامه را قرار ميدم. خوشحال ميشم اگه برنامرو مشاهده کنيد ونظرتونو بديد.
    http://s5.picofile.com/file/8156611392/test.llb.html
    2007/06/06
    229
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط R_Rajabniya
    من از درايو هاي اماده اي که سايت ni براي اسلوسکپ Tektronix TDS2012C قرار داده استفاده مي کنم. وقتي اسلوسکپ به لپتاپم وصل ميکنم، اسکوپو ميشناسه، ولي زماني که برنامه labVIEW را اجرا ميکنم فقط يک بار برنامه اجرا ميشه و هيچ نموداري روي گراف نمياد. برنامه هيچ اروري نداره! درايو هاي مربوط به VISA CARD نصب شده. نميدونم مشکل از اسکپ هست يا از نرم افزار. لينک برنامه را قرار ميدم. خوشحال ميشم اگه برنامرو مشاهده کنيد ونظرتونو بديد.
    http://s5.picofile.com/file/8156611392/test.llb.html
    سلام هنوز این مشکل رو دارید؟
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6