اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط برقرارکردن بین نرم افزار labview و اسیلوسکپ Tektronix TDS2012c

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط برقرارکردن بین نرم افزار labview و اسیلوسکپ Tektronix TDS2012c

سلام، وقت همگی دوستان بخیرو خوشی
    من مشغول کار روی پروژه ای هستم که نیاز به آنالیز داده به وسیله نرم افزار LabVIEW داره. مشکلم اینجاست که دوره تناوب سیگنال آنالوگ که قرار هست نمونه برداری بشه در حدود نانو ثانیه هست. نتونستم کارت جمع آوری داده ای(DAQ) با سمپلینگ بالا پیدا کنم، دو مورد از کارت های شرکت ni قیمت گرفتم، متاسفانه به پول ما قیمتش نجومی بالاست. متوجه شدم که میشه از اسیلوسگپ به عنوان یک رابط استفاده کنم؛ نرم افزار NIsignalExpress نتونست کمکم کنه، می خوام با خود نرم افزار LabVIEW کار کنم. خوشحال میشم اگر تجربه ای در رابطه با دریافت سیگنال از طریق اسیلوسگپ و انالیز آن به وسیله نرم افزار LabVIEW دارید در اختیارم بذارید.

پاسخ : ارتباط برقرارکردن بین نرم افزار labview و اسیلوسکپ Tektronix TDS2012c

کانال ارتباطی این اسکوپها LAN و USBآ‌ یا GPIBآ‌ هست
    در هر سه مورد شما با کامندهایی (که در programmer manual اومده و دستورات رشته ای هستند و به دستورات SCPIآ‌ هم معروفند) اسکوپ رو تنظیم و در موقع مطلوب تریگ میکنی بعدشم اطلاعات رو از اسکوپ میخونی
    * دستورات SCPIآ‌ بعضا عمومی هستند مثل دستور *TST? که دستگاه مورد نظر رو self testآ‌ میکنه یا مثل *VolDiv مقدار voltdivision رو تنظیم میکنه یا میخونه
    * برای بعضی دستگاهها درایور های آماده رو از سایت NIآ‌ میتونی پیدا کنی
    * من برای یه پروژه روی یه اسکوپ تکترونیکس کار کردم شمارش درست یادم نیست ولی فکر میکنم همین بود کمک بیشتری خواستید در خدمتم

دیدگاه

ممنون از پاسختون"mojalan". من درایو های مربوط به اسیلوسکپ Tekteronix TDS2012c از سایت ni دریافت کردم، ولی داخل سایت نوشته شده که باید اسیلوسکپ opensource باشه. با کد های SPCI کار نکردم و در موردش تحقیق میکنم. اینکه این کدها چطور به اسکپ داده میشه، ایا میشه به کمک labVIEW اسکپ کانفیگ کرد؟ اگر امکان داره کمی بیشتر راجب به پروژتون توضیح بدید.
      دیدگاه

کامپوتر به یه طریقی به اسکوپ وصل میشه که در مورد اسکوپ شما فکر میکنم LAN باشه یا USBآ‌
        شما از طریق درایور (آماده یا اونی که خودتون مینویسید که در هر دو دستورات SCPIآ‌ استفاده شده) اسکوپ رو کانفیگ و ترگ میکنید
        بعد هم دوباره با ارسال دستور مشخص داده ها رو از اسکوپ میخونید
        شما بهتره ابتدا programmer's manual این اسکوپ رو رو دانلود و مطالعه کنید
        نوشته اصلی توسط R_Rajabniya
        ولی داخل سایت نوشته شده که باید اسیلوسکپ opensource باشه.
        این تیکه رو نفهمیدم

دیدگاه

من از درایو های اماده ای که سایت ni برای اسلوسکپ Tektronix TDS2012C قرار داده استفاده می کنم. وقتی اسلوسکپ به لپتاپم وصل میکنم، اسکوپو میشناسه، ولی زمانی که برنامه labVIEW را اجرا میکنم فقط یک بار برنامه اجرا میشه و هیچ نموداری روی گراف نمیاد. برنامه هیچ اروری نداره! درایو های مربوط به VISA CARD نصب شده. نمیدونم مشکل از اسکپ هست یا از نرم افزار. لینک برنامه را قرار میدم. خوشحال میشم اگه برنامرو مشاهده کنید ونظرتونو بدید.
          http://s5.picofile.com/file/8156611392/test.llb.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط R_Rajabniya
            من از درایو های اماده ای که سایت ni برای اسلوسکپ Tektronix TDS2012C قرار داده استفاده می کنم. وقتی اسلوسکپ به لپتاپم وصل میکنم، اسکوپو میشناسه، ولی زمانی که برنامه labVIEW را اجرا میکنم فقط یک بار برنامه اجرا میشه و هیچ نموداری روی گراف نمیاد. برنامه هیچ اروری نداره! درایو های مربوط به VISA CARD نصب شده. نمیدونم مشکل از اسکپ هست یا از نرم افزار. لینک برنامه را قرار میدم. خوشحال میشم اگه برنامرو مشاهده کنید ونظرتونو بدید.
            http://s5.picofile.com/file/8156611392/test.llb.html
            سلام هنوز این مشکل رو دارید؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X