اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط با ماژول sim908 و برقراری ارتباط با gps و gsm این ماژول

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط با ماژول sim908 و برقراری ارتباط با gps و gsm این ماژول

با سلام
    من قصد دارم پروژه ای بسازم که باید از ماژول gsm و gps در آن استفاده کنم برای gps میتوانم از ماژول sr-87 استفاده کنم و برای gsm از ماژول sim900 که هر دوی
    این ماژول ها باید از ارتباط usrt استفاده کرد که در این حالت باید میکروی مورد استفاده دارای دو رابط سریال باشد که مجبورم از atmega64 استفاده کنم که از لحاظ
    اقتصادی مقرون به صرفه نیست!
    حال به این فکر افتاده ام که از sim908 کمک بگیرم.
    مشکل من کار با قسمت gps این ماژول است.
    لطفا اگر کسی از دوستان اطلاعاتی راجع به طرز کار و دستورات دریافت موقعیت جغرافیایی با این ماژول را دارد مرا هم راهنمایی کند با تشکر فراوان

پاسخ : ارتباط با ماژول sim908 و برقراری ارتباط با gps این ماژول

نوشته اصلی توسط sjalalm24
    با سلام
    من قصد دارم پروژه ای بسازم که باید از ماژول gsm و gps در آن استفاده کنم برای gps میتوانم از ماژول sr-87 استفاده کنم و برای gsm از ماژول sim900 که هر دوی
    این ماژول ها باید از ارتباط usrt استفاده کرد که در این حالت باید میکروی مورد استفاده دارای دو رابط سریال باشد که مجبورم از atmega64 استفاده کنم که از لحاظ
    لطفا اگر کسی از دوستان اطلاعاتی راجع به طرز کار و دستورات دریافت موقعیت جغرافیایی با این ماژول را دارد مرا هم راهنمایی کند با تشکر فراوان
    چرا از رابط سریال نرم افزاری استفاده نمیکنید؟
    روی Atmega8 میتونید بدون دردسر حداقل 3-4 مورد پورت سریال نرم افزاری تعریف کنید!

دیدگاه

مطمئنید!
      با قابلیت send or recive ؟
      چه جوری؟

اضافه شده در تاریخ :
      اگه یک نمونه برنامه هم برام بزارید خیلی میتونه کمکم کنه.

دیدگاه

با سلام
        سلام
        خب SIM908 انتخاب خوبیه
        ولی دیگه نیاز به 2تا ارتباط سریال نداری
        با همون یکی همه کار میشه کرد
        شما بردشو تهیه کن و کاراشو انجام بده با یه مگا 8 ساده میشه هم اطلاعات GPS رو خوند هم با GSM تماس یا SMS را ارسال و دریافت کرد
        بستگی به پروژت داره که چی باشه و چه کار اضافه بخوای انجام بدی
        مشکلی نیس از نظر من همه اینا قابل انجامه
        درایور شبکه و nRF24L01
        کاتالوگ محصولات
        کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
        شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
        فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
          سلام
          خب SIM908 انتخاب خوبیه
          ولی دیگه نیاز به 2تا ارتباط سریال نداری
          با همون یکی همه کار میشه کرد
          شما بردشو تهیه کن و کاراشو انجام بده با یه مگا 8 ساده میشه هم اطلاعات GPS رو خوند هم با GSM تماس یا SMS را ارسال و دریافت کرد
          بستگی به پروژت داره که چی باشه و چه کار اضافه بخوای انجام بدی
          مشکلی نیس از نظر من همه اینا قابل انجامه
          بسار خوب من میرم و یک sim908 میگیرم و با کمک شما راش میندازیم و این تاپیک رو با ارائه ی یک پروژه ی کامل در زمینه کار با sim908 به اتمام میرسونیم.
          هفته ی دیگه هم به این تاپیک تشریف بیارید تا از بیانات ارزندتون همه استفاده کنند.
          با تشکر

دیدگاه

سلام،
            دیدم بحث خوبی شروع شدم گفتم منم یه تجربه ای که دارم رو در اختیارتون بذارم.

sim908 دو تا رابط uart داره که طبق دیتاشیت یکی مربوط به ATcmd هاست و دیگری مربوط به GPS . البته از طریق رابطی که مربوط به GPS هست، میشه کارای دیباگ کردن و پدیت ماژول رو هم انجام داد.

من یه بار خروجی مربوط به GPS را چک کردم. البته باید توجه کنید که برای این کار، اول باید با AT ها GPS رو فعال کنید. خروجی، یه سری اعداد و علائمی هست که به طور دائم و به صورت ناخواسته از طرف ماژول ارسال میشه. من خیلی سر در نیاوردم اینا چیه.
            در هر حال، اصلا نیازی نیست که دوتا رابط بین میکرو و ماژول داشته باشید. تو لیست command ها یه دستور هست که وضعیت GPS رو با اطلاعات کاملی مشخص میکنه؛ شامل: فیکس بودن یا نبودن GPS ، ساعت (که من این مورد رو خیلی دوست دارم ) ، اگه فیکس شده باشه مختصات و... .
            ان شاالله اطلاعات خوب و صحیحی داده باشم.

دیدگاه

پس برای دریافت اطلاعات مربوط به gps باید از txd -gps پایه ی 15 ماژول استفاده کرد؟ و برای ارسال اطلاعات به ماژول یا مثلا ارسال فرمان at+cgpsinf جهت دریافت موقعیت باید به پایه ی 68 ماژول فرمان بدیم؟

دیدگاه

پس برای دریافت اطلاعات مربوط به gps باید از txd -gps پایه ی 15 ماژول استفاده کرد؟ و برای ارسال اطلاعات به ماژول یا مثلا ارسال فرمان at+cgpsinf جهت دریافت موقعیت باید به پایه ی 68 ماژول فرمان بدیم؟
                البته باید بگید پروژه نهاییتون چییه
                شاید قرار باشه این روشی گفتید استفاده شه و 2 تا ارتباط سریال
                ویا ممکنه با همون TX و RX اصلی ماژول کار راه بیفته
                بستگی داره به پروژه شما ولی توی 90% مواقع همون یه UART کافیه
                درایور شبکه و nRF24L01
                کاتالوگ محصولات
                کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
                شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
                فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

پاسخ : ارتباط با ماژول sim908 و برقراری ارتباط با gps &#

مطمئنید!
                  با قابلیت send or recive ؟
                  چه جوری؟

software serial رو سرچ کنید.
                  اطلاعات زیادی بدست میارید.
                  البته اگر از sim908 استفاده میکنید، ب صحبت آقای بیرامی اطمینان کنید.
                  تجربه شون بیشتره.

دیدگاه

پاسخ : ارتباط با ماژول sim908 و برقراری ارتباط با gps و gsm این ماژول

برد کاربردی صنعتی eca sim 908 رو خریدم حالا نوبت شما اساتید است که آستین ها رو بزنید بالا و به کمکم بیایید.

اضافه شده در تاریخ :
                    برای شروع به یک مشکل برخوردم و اون این بود که کامپیوترم خروجی com نداره به همین خاطر باید از ماژول usb به com استفاده کرد.
                    راهنمای یک نمونه از این ماژول ها رو برای کسانی که مثل خودم تازه میخوان شروع کنند میزارم تا اونا به این مشکل دچار نشن.
                    http://Trainbit.com/files/4145321884/USB_to_RS232_Half_Conveter.zip
                    http://Trainbit.com/files/1045321884/USB_to_RS232_Full_Conveter.zip

دیدگاه

سایتهای بالا ویروسی است
                      تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

برای دانلود نیازی نیست که وارد سایت شوید
                        لینک دانلود را در idm کپی کنید دانلود میشود.
                        آنتی ویروس من اویرا با پدیت آنلاین است.ولی برای من پیغامی مبنی بر ویروسی بودن نمیدهد.

دیدگاه

سلام
                          اگه میشه در مورد سخت افزارشم کمی توضیح بدید.
                          من در پروژم فعلا کاری با gprs و gps ندارم و از sim900a با آرم در طراحیم استفاده میکنم. دوستانی که با این ماژول کار کردن اگه نکته ای در مورد طراحی سخت افزار وجود داره بفرمایند. :nerd:
                          Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                          // - - - - - - - - - -
                          برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                          // - - - - - - - - - -
                          اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                          // - - - - - - - - - -

دیدگاه

براتون اطلاعاتی راجع به sim900 میزارم امیدوارم به دردتون بخوره.....

http://trainbit.com/files/5320321884/SIM900.rar

دیدگاه

براتون اطلاعاتی راجع به sim900 میزارم امیدوارم به دردتون بخوره.....

http://trainbit.com/files/5320321884/SIM900.rar
                              متشکرم :read:
                              لایبرری آی سی را ندارید؟
                              Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                              // - - - - - - - - - -
                              برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                              // - - - - - - - - - -
                              اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                              // - - - - - - - - - -

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X