اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه حل برای ولتاژ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه حل برای ولتاژ

سلام به همگی
    من یه المنت برای برش کائوچو رو به یک کمان وصل کرده ام . وقتی این المنت را به برق وصل می کنم ، المنت خرد میشه و میریزه . میخوام ولتاژ و جریان زیاد بهش نرسه تا سالم بماند . راه حل بجز اینکه یک آداپتور استفاده کنم ، چیه ؟ میشه از مقاومت استفاده کرد ؟ چه مقاومتی ؟
    امضاندارم. ميشه انگشت بزنم...؟

www.AsanService.ir

پاسخ : راه حل برای ولتاژ

المنت رو با مقاومت دیگه ای بگیر یا سیم المنت رو از نوع دیگه ای بگیر
    من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

مقاومت چقدر باشه یا چطور میشه مقدار دقیقش رو حساب کرد ؟
      امضاندارم. ميشه انگشت بزنم...؟

www.AsanService.ir

دیدگاه

خود المنت مقاومته (و الا با اتصال به برق، فیوز خانه تریپ می کرد)، شما می توانید حرارت این بار اهمی را با دیمر یا تایمر خودکار کنترل کنید. ضمنا بهتر است المنت دارای یک پوشش باشد تا در معرض اکسیداسیون سریع در هوا قرار نگیرد.

دیدگاه

المنت رو به شکل اینکه مثلا هر متر 5 اهم یا مثلا هر متر 100 اهم و ... هست میرید میگید بهتون هر چقدر بخواید میدن
          محاسبه جریانش هم که معلومه دیگه قانون اهم
          فقط اینکه اون جریان رو بتونه عبور بده مهمه که باید تو محاسبتون یا تو آزمایش بدست بیارید

ضمنا بهتر است المنت دارای یک پوشش باشد تا در معرض اکسیداسیون سریع در هوا قرار نگیرد.
          ایشون از المنت برای برش استفاده میکنن و گذاشتنش توی پوشش فکر نمیکنم شدنی باشه براشون
          المنت بخاری برقی سالها میتونه بدون این مشکلات کار بکنه اکسیداسیون زیاد مطرح نیست اینجا (سیم ها عموما نیکروم هستند)

مقاومت چقدر باشه یا چطور میشه مقدار دقیقش رو حساب کرد ؟
          بستگی به کاربردتون داره اینجوری نیست توی بازار که ظرفیت گرمایی سیم رو بدونید و با محاسبش بگید این سیم خوبه برای من یا نه خوب نیست
          من خودم با یکی دوبار تست دقیق دستم میاد چه مقداری به کارم میاد

بر حسب وات من خودم تخمین میزنم و جریان عبوری که سیم چند اهم لازمم میشه
          من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.a
            سلام به همگی
            من یه المنت برای برش کائوچو رو به یک کمان وصل کرده ام . وقتی این المنت را به برق وصل می کنم ، المنت خرد میشه و میریزه . میخوام ولتاژ و جریان زیاد بهش نرسه تا سالم بماند . راه حل بجز اینکه یک آداپتور استفاده کنم ، چیه ؟ میشه از مقاومت استفاده کرد ؟ چه مقاومتی ؟
            چند تا راه پیش و رو داری

1 بری یه دیمر از الکتریکی بخری و با یک المنت فنری که از همون الکتریکی خریدی ولتاژ المنت رو کنترل کنی . المنت رو که میخری کوتاهش نکن و قسمتی از اون رو بکش تا راست بشه و باقیشو بذار به همون صورت بمونه و یه جوری مهارش کن تا مزاحم نباشه و با قسمت راست برش رو انجام بده

2 بدون استفاده از دیمر 2 تا المنت فنری بخر و یکیشو نصف کن و با اونیکی سری کن و با این یکیو نصفی المنت عملیات بالا رو که با رنگ قرمز مشخص کردم انجام بده

3 قسمتی از المنت رو که خودت گفتی وقتی به برق وصل میکنی و خرد میشه و میریزه رو با یه لامپ 100 سری کن و کارتو انجام بده

تو این روش ها خیلی خیلی مواظب برق گرفتگی باش

دیدگاه

1 بری یه دیمر از الکتریکی بخری و با یک المنت فنری که از همون الکتریکی خریدی ولتاژ المنت رو کنترل کنی . المنت رو که میخری کوتاهش نکن و قسمتی از اون رو بکش تا راست بشه و باقیشو بذار به همون صورت بمونه و یه جوری مهارش کن تا مزاحم نباشه و با قسمت راست برش رو انجام بده
              تجربه میگه این کار یعنی دردسر یعنی برق گرفتگی یعنی افت دما رو اون قسمت صاف و افزایش دما رو قسمت فنری و اینکه جریان عبوری پدر سیم رو در میاره در اون قسمت سرد و یعنی کار با ذحمت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط icarus
                تجربه میگه این کار یعنی دردسر یعنی برق گرفتگی یعنی افت دما رو اون قسمت صاف و افزایش دما رو قسمت فنری و اینکه جریان عبوری پدر سیم رو در میاره در اون قسمت سرد و یعنی کار با ذحمت
                با تشکر از اظهار نظر شما !!!

شما اگه راه بهتری بدون استفاده از اداپتور دارید رو کنید :wow:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeedxs
                  با تشکر از اظهار نظر شما !!!

شما اگه راه بهتری بدون استفاده از اداپتور دارید رو کنید :wow:
                  وا گفتم که بریم المنت فروشی سیم المنت بخریم با مقدار مشخص و طول مورد نظر اینطوری هم کار تمیز تر میشه هم خطر کمتره قیمتیم نداره سیم المنت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.a
                    سلام به همگی
                    برای برش یونولیت که توان بالا نیاز نیست چون شما مجبورید از یه سیم المنت کوتاه استفاده کنید باید ولت رو کم بفرمایید ، دیمر هم جواب نمیده

بهترین کار ترانس کاهنده برق شهر هست ، راههای دیگه پیچوندن مسئله است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط icarus
                      وا گفتم که بریم المنت فروشی سیم المنت بخریم با مقدار مشخص و طول مورد نظر اینطوری هم کار تمیز تر میشه هم خطر کمتره قیمتیم نداره سیم المنت
                      ایشون تا بخواد اونهمه راه بره برسه لاله زار چند هزار بده سیم المنت بخره همین وقتو میذاره اداپتور سفارش میده مهم اینه که همین الان میخواد کارش راه بیفته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms1003
                        برای برش یونولیت که توان بالا نیاز نیست چون شما مجبورید از یه سیم المنت کوتاه استفاده کنید باید ولت رو کم بفرمایید ، دیمر هم جواب نمیده

بهترین کار ترانس کاهنده برق شهر هست ، راههای دیگه پیچوندن مسئله است.
                        نوشته اصلی توسط saeedxs
                        ایشون تا بخواد اونهمه راه بره برسه لاله زار چند هزار بده سیم المنت بخره همین وقتو میذاره اداپتور سفارش میده مهم اینه که همین الان میخواد کارش راه بیفته
                        صلاح کار خویش خسروان دانند
                        خود دانید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X