اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن کردن میکرو با ترانزیستور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشن کردن میکرو با ترانزیستور

سلام دوستان
    یه مدار آنالوگ دارم وولتاژش39 ولته ، وقتی شروع بکار کرد یعنی توش ولتاژ اومد ،میخوام این ولتاژو بدم به بیس یک ترانزیستور وبا اون ولتاژ 12 رو سوییچ کنم به قسمت تغذیه مدار میکروم که شامل رگولاتورهاست ...حالا یک سوال ذهنمو مشغول کرده، اینکه دوتا تغذیم مستقل هستن یعنی زمین مشترک ندارن،چطورمیتونم اینکارو با ترانزیستورانجام بدم...فعلا اینکارو قط با ترانزیستورباید انجام بدم
    ممنون

پاسخ : روشن کردن میکرو با ترانزیستور

سوالت زیاد واضح نیست والی می تونی از تریستور استفاده کنی که وفتی ولتاژ اومد به گیتش دیگه روشن بمونه خاموش نشه

دیدگاه

اپتو کوپلر رو برا همچنین مواقعی گذاشتم
      یه طرفش شما led داخلش رو روشن میکنی بیس ترانزیستور طرف مقابلش با نور تحریک میشه نیاز به زمین مشترک هم ندارن
      ترانزیستور طرف مقابلش رو میتونی برا تحریک یه رله کا تغذیه دستگاهت رو وصل میکنه ازش استفاده کنی
      موفق باشید
      اللهم عجل لولیک الفرج
      تعجیل در فرج آقا امام زمان(روحی و ارواح العالمین لتراب مقدم الفداه) صلوات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بنیامین 20
        سوالت زیاد واضح نیست والی می تونی از تریستور استفاده کنی که وفتی ولتاژ اومد به گیتش دیگه روشن بمونه خاموش نشه
        دوست عزیز منظورم اینه که من دوتا مدار با دوتا منبع تغذیه دارم که مدار آنالوگ 39 ولنه ومداری که شامل میکرو هست 12 ولته..تا اینجا درست؟
        من میخوام تنها وقتی ولتاژ مدار آنالوگ برقرار شد ،ولتاژ 39 ولتشو بدم به یک ترانزیستورکه اون ولتاژ12 ولت رو برای مدار میکرو ،سوییچ کنه(درواقع مدار میکرو با ولتاژ 12 ناشی از سوییچ ترانزیستورروشن بشه)وبا قطع ولتاژ 39 ولت ،ولتاژ 12 ولت هم قطع بشه ودر نتیجه میکروخاموش بشه)
        حالا سوالم اینه من که دو تا منبع تغذیه دارم چطورمیتونم با ترانزیستور سوییچ کنم؟؟(در عمل وقتی ولتاژ 39 ولت رو با مقاومت مناسب دادم به بیس ترانزیستور2n5551 تنها هفت دهم ولت داشتم بروی کلکتور

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali-1992
          اپتو کوپلر رو برا همچنین مواقعی گذاشتم
          یه طرفش شما led داخلش رو روشن میکنی بیس ترانزیستور طرف مقابلش با نور تحریک میشه نیاز به زمین مشترک هم ندارن
          ترانزیستور طرف مقابلش رو میتونی برا تحریک یه رله کا تغذیه دستگاهت رو وصل میکنه ازش استفاده کنی
          موفق باشید
          درسته ولی حدود یک وات تلفات دارم ولتازدیود اپتو حدود 1.17 هست و اگه بخوام با مقاومت جریان وبراش تامین کنم 780 میلی وات تلفات دارم که چشمگیره ،البته 8تا دیگه هم هست که روهم میشه نزدیک 7 وات

دیدگاه

فعلا ذهنم به جایی نمیرسه حالا شما که خیلی تلفات حساب میکنید و دقیق هستید جواب من رو بدین کل انجمن که نتونستن راهی براش پیدا کنن
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=102524.0
            اللهم عجل لولیک الفرج
            تعجیل در فرج آقا امام زمان(روحی و ارواح العالمین لتراب مقدم الفداه) صلوات

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X