اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه سلول(صفحه) خورشیدی متحرک هوشمند !!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروژه سلول(صفحه) خورشیدی متحرک هوشمند !!!

سلام
    آقا راستشو بخاید میخام یه سلول خورشیدی هوشمند درست کنم ! حتما می پرسید یعنی چی ؟
    یعنی این که یدونه ازاین سلول های خورشیدی داریم به طوری که بهش یه موتور(یا چنتا) وصله و اینطوری کار میکنه که خودش باید تشخیص بده که الان آفتاب داره از کدوم طرف می تابه با یه مدار کنترلی به موتورا دستور بده که اون صفحه خورشیدی رو به سمت آفتاب تنظیم کنه و اگه خورشید جاش عوض شد اونم بچرخه و خودشو با خورشید هماهنگ کنه

چیزی که خودم به فکرم رسید این بود که سلول خورشیدی رو با طناب ببندیم به یه گل آفتاب گردون !!!
    اینطوری همیشه روش به خورشیده :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:
    اما حالا از شوخی بگذریم کسی هست که روش بهتری یا راهکاری یا مشورتی یا...... تو ذهنش باشه یا این کارو یا چیزی شبیه این کارو قبلا انجام داده باشه؟
    فک میکنید اصلا به ARM نیاز داره یا میشه با میکرو های ضعیف تر هم سرو تشو هم اوورد ؟
    چه جوری باید میکرو بفهمه که الان خورشید دقیقا کجاست ؟ پردازش تصویر میخاد ؟
    من در این زمینه قاقه قاقم اگه کسی چیزی میدونه لطفا کمک کنه
    *****براي آدمي بهتر است که اصلا به دنيا نيايد تا اينکه بيايدو هيچ تاثيري نگذارد *****
    ناپلئون بناپارت

پاسخ : پروژه سلول(صفحه) خورشیدی متحرک هوشمند !!!

سلام،

پنل خورشیدی شما دو پارامتر سمت (Azimuth) و شیب (Elevation) داره که باید کنترل بشه. موقعیت خورشید در هر ساعت از شبانه روز و هر موقعیت جغرافیایی نسبت به شما یک Azimth و Elevation مشخص داره که با فرمول میشه اون رو محاسبه کرد. مثلا در ساعت 12:20 روز در موقعیت طول و عرض جغرافیایی 35 و 50 درجه، ممکنه Azimuth نسبت به قطب شمال 30 درجه و Elevation نسبت به سطح افق 40 درجه باشه (اعداد کاملاً فرضی هستند). میکروی شما اگر زمان رو بدونه و GPS هم داشته باشه با استفاده از فرمول میتونه Azimuth و Elevation پنل رو با استفاده از دو موتور در دو محور کنترل کنه. البته این دقیق ترین روشه و برای انجام این کار روش های ساده تری هم وجود داره (از جمله روش سعی و خطا در تعقیب خورشید برای رسیدن به ماکریمم انرژی دریافتی).
    There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X