اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط بین PLC و HMI و AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط بین PLC و HMI و AVR

سلام به همگی دوستان
    یه پروژه ای گرفتم که قبلا برای اندازه گیری و کنترل دمای دستگاه از ترموکوپل و ماژول ترموکوپل دلتا (DVP 04TC) و PLC دلتا استفاده کردند و دیتا را روی HMI نمایش می دهد.
    حالا چون دستگاه اصلی حرکت دورانی داره برای اندازه گیری دقیق دما یابد ترموکوپل روی بخش گردان دستگاه نصب بشه، برای اینکار باتوجه به ابعاد کم من میخام از یک برد AVR و آی سی ترموکوپل max6675 و بلوتوث استفاده کنم و دیتا را بیسیم از روی بخش دورانی انتقال بدم

حالا سه تا سوال واسم پیش اومده.... :read: :read: :read:
    1) اینکه آیا به نظرتون انتقال بسیم با بلوتوث خوبه یا نه؟
    2) آیا ماژول های بلوتوثی میشناسید که پروتکل RS485 باشه؟
    3) اگه بخوام با بلوتوث انتقال بدم دیگه عملا نمی تونم از ماژول ترموکوپل دلتا (به جای max6675)استفاده کرد؟

به يادت ميآ‌مانم و ميآ‌دانم که ميآ‌آيي--- تو تنها يادگار مانده از قوم اهورائي-

پاسخ : ارتباط بین PLC و HMI و AVR

اگه بخوای با avr پروژه رو تکمیل کنی برات دردسر میشه و هیچ وقت کیفیت مناسبی نداره بهتره بجای این چیزی که تو ذهنت داری سعی کنی به روش استاندار با همون plc و ماژول های دلتا کار کنی

دیدگاه

سلام.
      1 - انتقال اطلاعات با بلوتوث خوبه ولی دردسر هایی هم داره.
      در عوض وقتی بتونی بلوتوث رو کنترل کنی خیلی لذّت بخش خواهد بود. :wow:
      2- پروتکل RS485 رو نمیدونم ولی من خودم با بلوتوث های USB ، UART،SPI و PIO کار کردم.
      3- ماژول ترموکوپل دلتا رو نمیشناسم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mo'jezeh
        سلام به همگی دوستان
        یه پروژه ای گرفتم که قبلا برای اندازه گیری و کنترل دمای دستگاه از ترموکوپل و ماژول ترموکوپل دلتا (DVP 04TC) و PLC دلتا استفاده کردند و دیتا را روی HMI نمایش می دهد.
        حالا چون دستگاه اصلی حرکت دورانی داره برای اندازه گیری دقیق دما یابد ترموکوپل روی بخش گردان دستگاه نصب بشه، برای اینکار باتوجه به ابعاد کم من میخام از یک برد AVR و آی سی ترموکوپل max6675 و بلوتوث استفاده کنم و دیتا را بیسیم از روی بخش دورانی انتقال بدم

حالا سه تا سوال واسم پیش اومده.... :read: :read: :read:
        1) اینکه آیا به نظرتون انتقال بسیم با بلوتوث خوبه یا نه؟
        2) آیا ماژول های بلوتوثی میشناسید که پروتکل RS485 باشه؟
        3) اگه بخوام با بلوتوث انتقال بدم دیگه عملا نمی تونم از ماژول ترموکوپل دلتا (به جای max6675)استفاده کرد؟
        سلام دوست عزیز
        پروژه شما به کجا رسید؟
        Reveng will surely come... Your hard time are ahead
        // - - - - - - - - - -
        برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
        // - - - - - - - - - -
        اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
        // - - - - - - - - - -

دیدگاه

سلام

با استفاده از آردوینو pro micro و بلوتوث hc05 و آی سی max6675 دیتای دما را دریافت و کالیبره کرده و وایرلس برای گیرنده فرستادم.
          در ضمن تغذیه این بخش پرتابل با استفاده از باتری شارژی های لیتومی تخت بود که امکان شارژ شدن هم داره. :agree:

در نهایت یه برد دیگر هم در تابلو دستگاه گذاشتم که ماژول بلوتوث اطاعات را گرفته و بازم با یه آردوینو دیگر اطلاعات پردازش شده و از طریق RS232 برای PLC فرستاده میشه. :nerd:

ماژول ترموکوپل دلتا هم بیخیال شدم.
          پروژه تقریبا چهار ماه پیش تمام شده و تحویل دادم. :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mo'jezeh
            سلام

با استفاده از آردوینو pro micro و بلوتوث hc05 و آی سی max6675 دیتای دما را دریافت و کالیبره کرده و وایرلس برای گیرنده فرستادم.
            در ضمن تغذیه این بخش پرتابل با استفاده از باتری شارژی های لیتومی تخت بود که امکان شارژ شدن هم داره. :agree:

در نهایت یه برد دیگر هم در تابلو دستگاه گذاشتم که ماژول بلوتوث اطاعات را گرفته و بازم با یه آردوینو دیگر اطلاعات پردازش شده و از طریق RS232 برای PLC فرستاده میشه. :nerd:

ماژول ترموکوپل دلتا هم بیخیال شدم.
            پروژه تقریبا چهار ماه پیش تمام شده و تحویل دادم. :rolleyes:
            منم تقریبا همین کارو دارم انجام میدم ، PLC شما مستر بود یا اسلیو؟
            // - - - - - - - - - -
            برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
            // - - - - - - - - - -
            اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
            // - - - - - - - - - -

دیدگاه

سلام
              این ای سی MAX6675 کاربردش چیه؟
              یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اقای دکتر
                سلام
                این ای سی MAX6675 کاربردش چیه؟
                فقط ترموکوپل //*
                // - - - - - - - - - -
                // - - - - - - - - - -
                // - - - - - - - - - -

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Saeid.exe
                  فقط ترموکوپل //*
                  متشکرم
                  برای اندازه گیری دما چرا از pt100 استفاده نمیکنید ؟ ترموکوپل بهتره؟
                  یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

در انتخاب سنسور پارامترهای زیادی دخیل است.

برای این پروژه ابعاد فوق العاده کم بود و بهترین گزینه انتخاب ترموکوپل بود. همچنین اشاره کرده بودم که روی سیستم از قبل ترموکوپل بود و نیازی به تغییرش حس نکردم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Saeid.exe
                      منم تقریبا همین کارو دارم انجام میدم ، PLC شما مستر بود یا اسلیو؟
                      نه - plc مستر بود.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X