اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

هالوژنآ‌های LED

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

هالوژنآ‌های LED

با سلام
    دوستان گرامی سوالی داشتم

چند وقت پیش از آشنایان برای خونهآ‌شون که تازه گرفته بودن، برای تاج کابینتآ‌های منزلشون به جای لامپآ‌های هالوژن معمولی که ترانس و ... دارن، رفته بود لامپآ‌های LED با همون شکل و شمایل هالوژنآ‌ها(یعنی توی همون بستهآ‌بندی که روی تاج کابینت قرار میآ‌گیره)خریده بود و بدون هیچ گونه ترانس و ... داد به برقکار واسش نصب کرد.

حالا سوالم اینه که چطوریه که این الآ‌ایآ‌دیآ‌های معمولی(کاملا الآ‌ایآ‌دیآ‌ها از این معمولیآ‌ها بودن که تعدادی رو داخل اون لامپآ‌هایآ‌ هالوژن مانند جا داده بودن)با برق شهری کار میکنه؟حالا فرکانش ۵۰ هرتز ممکنه برای چشم ما برای دیدن روشن و خاموش شدن الآ‌ایآ‌دیآ‌ها مشکلی ایجاد نکنه و فکر کنیم که الآ‌ایآ‌دیآ‌ها دائما روشن هستن ولی این همه ولتاژ 310 ولت(یا همون 220 ولت rms)چطور با عث نمیآ‌شه که اون الآ‌ایآ‌دیآ‌ها بسوزن؟

بازم تاکید میآ‌کنم اون چیزایی که من دیدم کاملا الآ‌ایآ‌دیآ‌های معمولی بودن نه الآ‌ایآ‌دی قدرت یا ...

متاسفانه با پروتئوس هم نتونستم تست کنم ببینم مثلا یه الآ‌ایآ‌دی معمولی یا لیزری که مثلا با مقاومت 10 کیلو یا 1 کیلو یا حتی 100 کیلو یا کمتر یا بیشتر سری کنم و به برق شهر وصل کنم، ببینم روشن میآ‌شه یا میآ‌سوزه؟؟
    کسی تا حالا این کار رو انجام داده که با برق شهر الآ‌ایآ‌دی معمولی رو روشن کنه؟متاسفانه من امکانش رو ندارم فعلا و پروتئوس هم که درست و حسابی جواب نمیآ‌ده! جالبه که توی پروتئوس مستقیم الآ‌ایآ‌دی رو به برق شهر وصل میآ‌کنم روشن میآ‌شه و انگار نه انگار که هیچ اتفاقی افتاده.

ممنون میآ‌شم دوستان راهنمایی کنن که آیا اصلا میآ‌شه با برق شهر الآ‌ایآ‌دی رو روشن کرد یا نه؟ اگه میآ‌شه چطوری و اگه نمیآ‌شه اون مسئلهآ‌ای که خدمت دوستان گفتم چطور اتفاق افتاده؟

پاسخ : هالوژنآ‌های LED

با سلام
    من مدار پشت این لامپها را باز کرده ام داخل آن یک مدار سویچینگ بسیار ظریف قرار داده شده که 220 ولت را 24 ولت دی-سی تبدیل میکرد و به 8 عدد ال ای دی اعمال میکرد برای افزایش و تمرکز نور آنها از یک لنز شیشه ای هم در جلو استفاده شده است .برای اطلاعات بیشتر به بخش منابع تغذیه در همین سایت مراحعه نمایید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar
      با سلام
      من مدار پشت این لامپها را باز کرده ام داخل آن یک مدار سویچینگ بسیار ظریف قرار داده شده که 220 ولت را 24 ولت دی-سی تبدیل میکرد و به 8 عدد ال ای دی اعمال میکرد برای افزایش و تمرکز نور آنها از یک لنز شیشه ای هم در جلو استفاده شده است .برای اطلاعات بیشتر به بخش منابع تغذیه در همین سایت مراحعه نمایید.
      ممنون
      پس با این حساب نمیآ‌شه الآ‌ایآ‌دی رو مستقیم به برق شهر وصل کرد؟

به روش ساده واسه این کار میآ‌خوام البته اگه شدنی باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیدآ‌علی
        ممنون
        پس با این حساب نمیآ‌شه الآ‌ایآ‌دی رو مستقیم به برق شهر وصل کرد؟

به روش ساده واسه این کار میآ‌خوام البته اگه شدنی باشه.
        سید جان یه سرچ کنید تو انجمن با حازن و مقاومت هم بدون منبع سوچینگ میتونی led را به ولتاژ 220 ولت وصل کنید
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=43117.0
        کمتر سخن گویم
        بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

با سلام
          اتصال مستقیم ال ای دی ها به برق شهر (220 ولت ) غیر ممکن است ولی پس از یکسو سازی با تمهیداتی برای کاهش ولتاژ و یا سری کردن تعداد زیادی از آنها اینکار امکان پذیر است ولی روشی کاملا غیر حرفه و با راندمانی بسیار پایین است . بنابراین راه حل همان است که قبلا بیان شد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X