اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل عجیب در بسکام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل عجیب در بسکام

سلام
    من تو یه برنامه ای تو بسکام از حلقه For استفاده کردم.مثل زیر
    For n=0 to 5
    incr a
    waitms 5
    next n
    ولی یه مشکل خیلی عجیبی که واسم پیش اومده این هستش که تو اون خط اول هر عددی که قرار میدم میکرو با ضریب 4 در نظر میگیره (برای مثال فوق عدد 20 را درنظر میگیره)
    وقتی n=1میذارم میکرو اونو 4 در نظر میگیره یعنی بازهم با همون ضریب 4 .میشه علت این عیب عجیب را برام توضیح بدین

پاسخ : مشکل عجیب در بسکام

نوشته اصلی توسط mostafa6369
    سلام
    من تو یه برنامه ای تو بسکام از حلقه For استفاده کردم.مثل زیر
    For n=0 to 5
    incr a
    waitms 5
    next n
    ولی یه مشکل خیلی عجیبی که واسم پیش اومده این هستش که تو اون خط اول هر عددی که قرار میدم میکرو با ضریب 4 در نظر میگیره (برای مثال فوق عدد 20 را درنظر میگیره)
    وقتی n=1میذارم میکرو اونو 4 در نظر میگیره یعنی بازهم با همون ضریب 4 .میشه علت این عیب عجیب را برام توضیح بدین
    صد در صد مطمئن نیستم، اما اگه اشتباه نکنم بسکام عددی که به عنوان a در نظر گرفتی رو تقسیم بر 5 مرحله (5 تا 0) میکنه که وقتی 20 در نظر میگیریش میشه هر مرحله 4 تا کاهش. برای رفع این مسئله از Step استفاده کن. به این صورت که دستور زیر رو بنویس:
    For n=0 to 5 step x
    incr a
    waitms 5
    next n
    به جای اون x عدد هر مرحله رو بنویس مثلا 1 یا 2 یا 5 یا 10 یا هر چی خودت دوست داری. اگه بخوای کمتر هم بکنی بازم میشه اما جای n رو عوض کن و x رو منفی در نظر بگیر، مثلا:
    For n=5 to 0 step -1
    incr a
    waitms 5
    next n

امیدوارم مشکل حل بشه
    تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

پاسخ : مشکل عجیب در بسکام

نوشته اصلی توسط محمد نعمت الهیان
      صد در صد مطمئن نیستم، اما اگه اشتباه نکنم بسکام عددی که به عنوان a در نظر گرفتی رو تقسیم بر 5 مرحله (5 تا 0) میکنه که وقتی 20 در نظر میگیریش میشه هر مرحله 4 تا کاهش. برای رفع این مسئله از Step استفاده کن. به این صورت که دستور زیر رو بنویس:
      For n=0 to 5 step x
      incr a
      waitms 5
      next n
      به جای اون x عدد هر مرحله رو بنویس مثلا 1 یا 2 یا 5 یا 10 یا هر چی خودت دوست داری. اگه بخوای کمتر هم بکنی بازم میشه اما جای n رو عوض کن و x رو منفی در نظر بگیر، مثلا:
      For n=5 to 0 step -1
      incr a
      waitms 5
      next n

امیدوارم مشکل حل بشه
      قبل اینجور نبوده.درضمن در صورتیکه Step را در نظر نگیریم خود کامپایلر اونو یک در نظر میگیره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X