اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ربات بسته بندی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ربات بسته بندی

تو قسمت بسته بندی رباطی هست که جعبه ها رو به صورت اتوماتیک از زمین بلند کرده و روی تخته 1متر در 1 متر به صورت مرتب روی هم قرار میده

چگونه این کار رو به صورت منظم انجام میده منظورم اینه که چطور تشخیص میده جعبه ها رو کنار هم و بعد از پر شدن ردیف حعبه ها روی هم میزاره

ادمهای خوب تو eca خیلی پیدا میشه

پاسخ : ربات بسته بندی

نوشته اصلی توسط SAMIN20
    تو قسمت بسته بندی رباطی هست که جعبه ها رو به صورت اتوماتیک از زمین بلند کرده و روی تخته 1متر در 1 متر به صورت مرتب روی هم قرار میده

چگونه این کار رو به صورت منظم انجام میده منظورم اینه که چطور تشخیص میده جعبه ها رو کنار هم و بعد از پر شدن ردیف حعبه ها روی هم میزاره

خوب بر اساس نظر طراح و تکنولوژی پایه ای که تا ان زمان در اختیار هر شرکت ربات ساز حرفه ای هست، مبنای آن طراحی فرق می کند. ممکن است از یک رویه از پیش تعیین شده در حافظه تبعیت کند. ممکن است از دوربین + DSP استفاده کرده باشد. ممکن است فن آوری تشخیص فضای خالی با لیزر (نوعی لیدار) را به کار برده باشد و یا خیلی ساده از سنسورهای نوری یا مکانیکی استفاده شده باشد و ...

دیدگاه

به نام خدا

سلام

اگه اشتباه نکنم نیاز بکار گیری سنسور و یا.......... نیست

خب اگه بخواهم فکر خودمو رو قشنگ تر بگم
      شما گفتید جعبه ها رو میزار روی میز یک متری درسته؟
      خب اگه بخواهیم اندازه جعبه ها رو داشته باشیم متونیم ربات رو جوری برنامه ریزی کنیم که هر وقت مثلا 20 تا جعبه رو گذاشت رو میز بره رو ردیف دوم ریف دوم هم همینجور تا اخر ردیف اخر هم انجام شده بره از اول شروع کنه یک جورای میشه گفت که این ربات فقط قادر به انجام درست این کار به جعبه خاص به یک اندازه که به توجه به ان برنامه نویسی شده است هست
      !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
      نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

خب حرف شما درست .اما چطوری ربات میفهمه که باید جعبه را کنار هم بزاره و هر ردیف که کامل شد سراغ ردیف بعدی بره و پس از پر شده تمام ردیفها بیاد طبقه دوم رو شروع کنه الی اخر

با پردازش تصویر میشه این کار کرد یا فقط انحصار شرکتهای سازنده است
        ادمهای خوب تو eca خیلی پیدا میشه

دیدگاه

با پردازش تصویر هم میشه این کار کرد

ولی نگاه کنید بزارید یکم مثال رو باز تر کنم

مثلا شما یک میز دارید 2در2 هست و اندازه جعبه های شما هم مثلا هست 2cm خب در کل میز شما 100 تا جعبه جامیشه درسته پس در هر ردف میشه مثلا 20 تا جعبه جا میشه ربات هم بعد انجام 20 بار کار یا جابه جا کردن جعبه میره ردیف دوم رو انجام میده تا اینجا شده سورس برنامه ریزی کار ربات

حالا در مورد رعایت کردن فاصله های بین جعبه ها

در اینجا دیگه اگه پردازش تصویر سنسور و هر چیز دیگری در مدار باشه هیچ کمکی به این قسمت نمیکنه
          در اینجا ما باید یک کورس کاری برای این کار ما در نظر بگیرم مثلا ما در عمل با چشم می بینم که موتور مربوطه اگه 1 ثانیه رو به جلو حرکت کنه جعبه دقیقا کنار هم قرار میگرن و اگه زیاد یا کم باشه فاصله یا کم میشه یا زیاد در برنامه هم همچنین چیز رو مشخص میکنم

موفق باشید
          اگه باز هم سوالی بود یا برا شما مبهم هست ب در خدمت هستم و دوستان اگه اشتباه در حرف های من هست خوشحال میشم بگید
          !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
          نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X