ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    2011/09/24
    277
    1

ربات بسته بندي

تو قسمت بسته بندي رباطي هست که جعبه ها رو به صورت اتوماتيک از زمين بلند کرده و روي تخته 1متر در 1 متر به صورت مرتب روي هم قرار ميده

چگونه اين کار رو به صورت منظم انجام ميده منظورم اينه که چطور تشخيص ميده جعبه ها رو کنار هم و بعد از پر شدن رديف حعبه ها روي هم ميزاره

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

ادمهای خوب تو eca خیلی پیدا میشه
    2013/07/08
    اصفهان
    696
    540

پاسخ : ربات بسته بندي

نقل قول نوشته اصلی توسط SAMIN20
    تو قسمت بسته بندي رباطي هست که جعبه ها رو به صورت اتوماتيک از زمين بلند کرده و روي تخته 1متر در 1 متر به صورت مرتب روي هم قرار ميده

چگونه اين کار رو به صورت منظم انجام ميده منظورم اينه که چطور تشخيص ميده جعبه ها رو کنار هم و بعد از پر شدن رديف حعبه ها روي هم ميزاره

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

خوب بر اساس نظر طراح و تکنولوژی پایه ای که تا ان زمان در اختیار هر شرکت ربات ساز حرفه ای هست، مبنای آن طراحی فرق می کند. ممکن است از یک رویه از پیش تعیین شده در حافظه تبعیت کند. ممکن است از دوربین + DSP استفاده کرده باشد. ممکن است فن آوری تشخیص فضای خالی با لیزر (نوعی لیدار) را به کار برده باشد و یا خیلی ساده از سنسورهای نوری یا مکانیکی استفاده شده باشد و ...
    2013/01/07
    ايران-گيلان-صومعه سرا عزيز(روستای ماتک)
    496
    23

به نام خدا

سلام

اگه اشتباه نکنم نیاز بکار گیری سنسور و یا.......... نیست

خب اگه بخواهم فکر خودمو رو قشنگ تر بگم
    شما گفتید جعبه ها رو میزار روی میز یک متری درسته؟
    خب اگه بخواهیم اندازه جعبه ها رو داشته باشیم متونیم ربات رو جوری برنامه ریزی کنیم که هر وقت مثلا 20 تا جعبه رو گذاشت رو میز بره رو ردیف دوم ریف دوم هم همینجور تا اخر ردیف اخر هم انجام شده بره از اول شروع کنه یک جورای میشه گفت که این ربات فقط قادر به انجام درست این کار به جعبه خاص به یک اندازه که به توجه به ان برنامه نویسی شده است هست
    [size=15pt]!!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!! [/size]
    [size=12pt]نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم [/size] [size=13pt]
    [/size]
    [size=13pt][/size]
    [move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]
    2011/09/24
    277
    1

خب حرف شما درست .اما چطوري ربات ميفهمه که بايد جعبه را کنار هم بزاره و هر رديف که کامل شد سراغ رديف بعدي بره و پس از پر شده تمام رديفها بياد طبقه دوم رو شروع کنه الي اخر

با پردازش تصوير ميشه اين کار کرد يا فقط انحصار شرکتهاي سازنده است
    ادمهای خوب تو eca خیلی پیدا میشه
    2013/01/07
    ايران-گيلان-صومعه سرا عزيز(روستای ماتک)
    496
    23

با پردازش تصویر هم میشه این کار کرد

ولی نگاه کنید بزارید یکم مثال رو باز تر کنم

مثلا شما یک میز دارید 2در2 هست و اندازه جعبه های شما هم مثلا هست 2cm خب در کل میز شما 100 تا جعبه جامیشه درسته پس در هر ردف میشه مثلا 20 تا جعبه جا میشه ربات هم بعد انجام 20 بار کار یا جابه جا کردن جعبه میره ردیف دوم رو انجام میده تا اینجا شده سورس برنامه ریزی کار ربات

حالا در مورد رعایت کردن فاصله های بین جعبه ها

در اینجا دیگه اگه پردازش تصویر سنسور و هر چیز دیگری در مدار باشه هیچ کمکی به این قسمت نمیکنه
    در اینجا ما باید یک کورس کاری برای این کار ما در نظر بگیرم مثلا ما در عمل با چشم می بینم که موتور مربوطه اگه 1 ثانیه رو به جلو حرکت کنه جعبه دقیقا کنار هم قرار میگرن و اگه زیاد یا کم باشه فاصله یا کم میشه یا زیاد در برنامه هم همچنین چیز رو مشخص میکنم

موفق باشید
    اگه باز هم سوالی بود یا برا شما مبهم هست ب در خدمت هستم و دوستان اگه اشتباه در حرف های من هست خوشحال میشم بگید
    [size=15pt]!!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!! [/size]
    [size=12pt]نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم [/size] [size=13pt]
    [/size]
    [size=13pt][/size]
    [move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5