اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه نویسی ARM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برنامه نویسی ARM

سلام دوستان
    میشه به من یه فایل آموزشی در زمینه آموزش برنامه نویسی ARM (به زبان C ) معرفی کنید یه فایل که دستورات برنامه نویسی و توضیحات دستور هم توش اومده باشه من هرچی تو نت سرچ کردم چیزی پیدا نکردم

پاسخ : برنامه نویسی ARM

سلام
    منم تازه شروع به کار با arm کردم . زبان برنامه نویسی همونطور که گفتین c هستش و بقیشم کار با رجیسترهاست .
    و منابع هم برای زبان c تو نت زیاد هست
    متوجه نشدم شما دنبال چی هستین !!
    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

برای یادگیری ARM اول مشخص کن با چه نوع میکرویی میخوای کار کنی الان در حال حاضر سه شرکت تو ایران معروفن و محصولاتشون قابل تهیس!
      ATMEL,NXP,STM

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sejil
        سلام
        منم تازه شروع به کار با arm کردم . زبان برنامه نویسی همونطور که گفتین c هستش و بقیشم کار با رجیسترهاست .
        و منابع هم برای زبان c تو نت زیاد هست
        متوجه نشدم شما دنبال چی هستین !!
        نه منظورم زبان c به صورت کاربردی تو ARM بود با نرم افزار keil
        مثلا پیکر بندی یا خوندن adc ، تایمر کانتر و ...
        اینارو تو آموزش C نمی گن

دیدگاه

من خودم با ARM9 و برد mini2440 شروع کردم...اما الان اومدم سراغ STM32f4 و برد دیسکاوری چون خیلی ریسورس براش توی اینترنت هست.

اما این بچه های فروم های داخلی نمی دونم چرا اکثرا رفتن سراغ LPC !!!

اگر قبلا با میکرو مثل avr کار کرده باشی، اگه چندتا مثال آماده رو با آرم انجام بدی، مثلا با keil و از سایت ST.com ،حساب کار دستت میاد. در ضمن رفرنس هایی که کتابخانه معروف CMSIS بیرون میده خیلی در درک مثال ها کمکت می کنه.
          پناه می برم به خدا از شر شیطان رانده شده...
          (علی الخصوص در اینترنت )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Moh2elec
            من خودم با ARM9 و برد mini2440 شروع کردم...اما الان اومدم سراغ STM32f4 و برد دیسکاوری چون خیلی ریسورس براش توی اینترنت هست.

اما این بچه های فروم های داخلی نمی دونم چرا اکثرا رفتن سراغ LPC !!!

اگر قبلا با میکرو مثل avr کار کرده باشی، اگه چندتا مثال آماده رو با آرم انجام بدی، مثلا با keil و از سایت ST.com ،حساب کار دستت میاد. در ضمن رفرنس هایی که کتابخانه معروف CMSIS بیرون میده خیلی در درک مثال ها کمکت می کنه.
            با avr کار کردم ولی به زبان بیسیک واسه همین الان نمی دونم دقیقا باید چی بخونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mojtababm
              نه منظورم زبان c به صورت کاربردی تو ARM بود با نرم افزار keil
              مثلا پیکر بندی یا خوندن adc ، تایمر کانتر و ...
              اینارو تو آموزش C نمی گن
              خب برای مقدار دهی به رجیسترهای arm(چه تایمر یا ADC و .. ) بیشتر از AND و OR های منطقی و شیفت دادن استفاده میشه . اگه شما اینارو خوب درک کنی مقدار دهی اولیه به رجیسترها با همیناس. واسه خوندن اونا هم همینطور. البته من تجربه زیادی ندارم ولی تا همین حدی که کار کردم با همینا بوده . و بقیه دستورات C رو هم که تو برنامت استفاده می کنی
              یاعلی
              در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sejil
                خب برای مقدار دهی به رجیسترهای arm(چه تایمر یا ADC و .. ) بیشتر از AND و OR های منطقی و شیفت دادن استفاده میشه . اگه شما اینارو خوب درک کنی مقدار دهی اولیه به رجیسترها با همیناس. واسه خوندن اونا هم همینطور. البته من تجربه زیادی ندارم ولی تا همین حدی که کار کردم با همینا بوده . و بقیه دستورات C رو هم که تو برنامت استفاده می کنی
                یاعلی
                خب شما یه مرجع ساده تو این زمینه می تونید معرفی کنید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mojtababm
                  خب شما یه مرجع ساده تو این زمینه می تونید معرفی کنید؟
                  عذر میخام منظورم AND و OR های بیتی بود.(اشتباها گفتم منطقی)
                  مهندس من منبع خاصی نمیشناسم. شما تو نت بگرد و از برنامه های نمونه که هست استفاده کن
                  مثلا اینو ببین
                  http://www.cplusplus.com/forum/general/47667/

دیدگاه

سلام. فقط یه توصیه بهت می کنم . کتاب آموزش میکروکنترلر های ARM که تو فروشگاه ECA هستش رو حتما مطالعه کن. خیلی خوبه
                    STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

سلام
                      اگه اصلا c بلد نیستید که باید اول در مورد اون مطالعه کنید ولی اگه برنامه نویسی با c رو در حد خوبی مسلط هستید پیشنهاد من اینه که با میکروی lpc2138 شروع به کار کنید.چون می تونید توی پروتئوس شبیه سازی کنید.
                      در تاپیک لینک زیر یه فایل زیپ ضمیمه شده که برنامه های خوبی داره و تمام قسمت های میکرو رو کاور می کنه:
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=99553.msg633506#msg633506
                      زیر پرچم سه رنگ/واسه پرچم سفید/مادرم دعا می کرد/پدرم می جنگید...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X