اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از IMS مخابرات؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از IMS مخابرات؟

سلام به برو بکس،

مدتی که در مخابرات بودم فهمیدم از سیستم جدید IMS برای زیر ساخت مخابرات کشور داره بهره بردار میشه...
    حالا سوال من اینه که آیا با استفاده از این IMS و هزینه کم، میشه سایت ها و انجمن های Private یا شخصی (خانگی) درست کرد، که اصلا به اینترنت هم وصل نباشه و فقط افراد خاصی برای به اشتراک گذاشتن علم شان در آن فضای شبکه ای که شبیه اینترانت هست عضو شوند؟
    پناه می برم به خدا از شر شیطان رانده شده...
    (علی الخصوص در اینترنت )

پاسخ : استفاده از IMS مخابرات؟

خوب انگار هیچ کس خبر نداره... :cry2:
    (علی الخصوص در اینترنت )

دیدگاه

مفهوم اینترنت یک چیزه
      مفهوم وب یک چیز دیگه

اینکه من بیام از اینترنت(اینترانت) استفاده نکنم یعنی دسترسی به شبکه ندارم و خودم تنهام پس اطلاعات از جایی نمیاد که بخوام ببینم

اینکه از وب استفاده نکنم چیز عادی هست مثل وقتی که تو وایبر یا یاهو داریم پیغام میدیم و میگیریم از وب استفاده نمیکنیم

از این ساده تر نمیشه توضیحی داد

مشابه چیزی که شما میگید میشه IRC و کانال های اون که میتونه عمومی باشه یا خصوصی و همه کار میشه توش کرد
      متاسفانه در ایران بسیار بسیار ناشناخته مونده و ما فقط چیزهایی شبیه به روم های چت یاهو رو ازش میشناسیم

حالا شما میخواید علم رو محدود به چند نفر عزیز بکنید کاری نداره ثبت نام رو ببندید و فقط دعوت نامه بفرستید برای اونایی که میخواید مثل انجمن تعمیرکاران ایران!
      نه اینکه کل اینفرااستراکچر سیستم شبکه رو از اول پایه ریزی کنید بعد اسمش رو بزارید IMS !!!
      من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط icarus
        مفهوم اینترنت یک چیزه
        مفهوم وب یک چیز دیگه

اینکه من بیام از اینترنت(اینترانت) استفاده نکنم یعنی دسترسی به شبکه ندارم و خودم تنهام پس اطلاعات از جایی نمیاد که بخوام ببینم

اینکه از وب استفاده نکنم چیز عادی هست مثل وقتی که تو وایبر یا یاهو داریم پیغام میدیم و میگیریم از وب استفاده نمیکنیم

از این ساده تر نمیشه توضیحی داد

مشابه چیزی که شما میگید میشه IRC و کانال های اون که میتونه عمومی باشه یا خصوصی و همه کار میشه توش کرد
        متاسفانه در ایران بسیار بسیار ناشناخته مونده و ما فقط چیزهایی شبیه به روم های چت یاهو رو ازش میشناسیم

حالا شما میخواید علم رو محدود به چند نفر عزیز بکنید کاری نداره ثبت نام رو ببندید و فقط دعوت نامه بفرستید برای اونایی که میخواید مثل انجمن تعمیرکاران ایران!
        نه اینکه کل اینفرااستراکچر سیستم شبکه رو از اول پایه ریزی کنید بعد اسمش رو بزارید IMS !!!
        خوب این بحث از جنبه های دیگه قابل بررسی هست،
        اینکه اولا ISP که ترافیک اینترنت به من و شما میفروشه در واقع داره پول اون شرکت هایی که از زیر اقیانوس کابل رد کردن رو هم از ما میگیره
        پس اگر انتقال اطلاعات روی بستر خود مخابرات سوار بشه ،باید ارزون تر پای مشتری ها در بیاد و با سرعت و ترافیک بالاتر...البته اگر وجدان هم تاثیر خودشو بذاره.

جنبه دیگه اش امنیت اطلاعات هست، بالاخره اون کسی که IRC رو نوشته ممکنه خودش هم با این شرکت های جاسوسی یک زد و بندهایی کرده باشه که از اینترنت برای رد کردن دیتا استفاده کنه...مثل خیلی از شرکت های بزرگ دیگه...
        و اینکه اگه کوسه ای چیزی کابل های زیر اقیانوس رو خورد و زمانی اینترنت قطع شد میشه از این سیستم به راحتی استفاده کرد.

جنبه دیگه اش جنبه فلسفی هست، که ما دیگه مجبور نباشیم از شیر این نامادری هایی که نمی شناسیم استفاده کنیم،
        و اطلاعات رو از کسانی که میشناسیم بگیریم و منتقل کنیم!

(علی الخصوص در اینترنت )

دیدگاه

یک ایده جالبی هم که این وسط میتونه اتفاق بیافته...اینه که مثلا شما یک سرور خیلی قدرتمند در خانه دارید و می خواید به افرادی اجاره بدید که به قدرت پردازش بالا برای محاسباتشان نیاز دارند اما نمی خوان هزینه سنگینی بابتش بدهند،مثلا به طور موقت ۱ ماه،
          یا حتی برای کسانی که از دور زدن کپی رایت خسته شدن می تونید یک سرور اجاره بدید که نرم افزارهای مختلف مثل matlab و keil و... روش نصبه و لایسنس قانونی هم واسش خریدید، و برای مدت معینی به اشخاص دیگر اجاره بدید تا استفاده کنند...از لحاظ قانونی هم نباید منعی داشته باشه چون شما دارید سیستم خودتون رو اجاره میدید و در عمل لایسنس برنامه رو ریسل نمی کنید!

خوب از این طریق خیلی با هزینه پایین تری میشه به سرورهای Offline دسترسی داشت و یک جور درآمدزایی هم میتونه برای افراد داشته باشه!
          (علی الخصوص در اینترنت )

دیدگاه

پس اگر انتقال اطلاعات روی بستر خود مخابرات سوار بشه ،باید ارزون تر پای مشتری ها در بیاد و با سرعت و ترافیک بالاتر...البته اگر وجدان هم تاثیر خودشو بذاره.
            خب مرد مومن شما که میگی مدتی تو مخابرات بودی اسم اینترانت ملی به گوشت نخورد ؟؟
            احیانا طرحش کپی پیست همین حرف شما نبود ؟ احیانا اگه اینترانت ملی با سرعت های عجیب غریب خواستی بگیری میبینی که قیمتهاش به شدت پایین تشریف داره یعنی همین حرف شما

جنبه دیگه اش امنیت اطلاعات هست، بالاخره اون کسی که IRC رو نوشته ممکنه خودش هم با این شرکت های جاسوسی یک زد و بندهایی کرده باشه که از اینترنت برای رد کردن دیتا استفاده کنه
            رد کردن دیتا یعنی چه !؟!؟! :eek: :eek: اینترنت برای رد کردن دیتاست دیگه !! مگه بربری هم توش پخت میشه !!
            اگه منظورتون خود IRC هست باید بگم که توی کانال ها عموما دسترسی به اطلاعات کاملا باز هست و هدف هم همین بوده که هر کسی با هر سیستمی بتونه به این کانالها دسترسی داشته باشه تا همه از هم متنفع بشن . اگر هم کسی علاقه نداشت به این سیاست میتونه استفاده نکنه

و اینکه اگه کوسه ای چیزی کابل های زیر اقیانوس رو خورد و زمانی اینترنت قطع شد میشه از این سیستم به راحتی استفاده کرد.
            یکی از اهداف مهم این طرح همینه که قطعی ها کم بشه و در زمان جنگ یا حوادث بیشترین اطمینان رو داشته باشه سیستم

جنبه دیگه اش جنبه فلسفی هست، که ما دیگه مجبور نباشیم از شیر این نامادری هایی که نمی شناسیم استفاده کنیم،
            و اطلاعات رو از کسانی که میشناسیم بگیریم و منتقل کنیم!

واقعا چجوری میتونید با همچین طرز فکری توی یه محیط علمی بیاید کار کنید ؟
            اینجا محل اشتراک گذاری اطلاعات هست . همون اطلاعاتی که این نامادری ها به اسم شیر انقد دادن ما خوردیم که الان شده گوشت و استخونمون !!
            حالا چه خوشمون بیاد چه خوشمون نیاد!! ما هم اگه ادعایی داریم باید بیایم چیزی رو تو جهان به اسم خودمون بکنیم تا اونها بشن جیره خور ما
            نه اینکه هر جایی رسیدیم چهار تا فحش و بد و بیراه نصیبشون بکنیم !!!
            فرض هم که این کار رو کردیم تمام روتر ها و تاسیسات زیرساخت شبکه رو همونا برامون ساختن
            همونا به جوونای آموزش دادن تا بیایم نصب کنیم . همونا اومدن متوجهید ؟!؟!
            این فوبیای دایی جان ناپلونی رو چرا انقد با خودتون میبرید این ور اون ور ؟ از زندگی لذت ببرید

یک ایده جالبی هم که این وسط میتونه اتفاق بیافته...اینه که مثلا شما یک سرور خیلی قدرتمند در خانه دارید و می خواید به افرادی اجاره بدید که به قدرت پردازش بالا برای محاسباتشان نیاز دارند اما نمی خوان هزینه سنگینی بابتش بدهند،مثلا به طور موقت 1 ماه،
            دانشگاه اصفهان بود یا شیراز دقیق خاطرم نیست همین کار رو میکنه . سوپرکامپیوترشون رو اجاره میدن اگه اشتباه نکنم

یا حتی برای کسانی که از دور زدن کپی رایت خسته شدن می تونید یک سرور اجاره بدید که نرم افزارهای مختلف مثل matlab و keil و...
            قبلا خودتون در این مورد یه تاپیک زدید و دیدید که جواب ها چی بودند ؟ نمیدونم چرا باز اصرار دارید که این راه قانونی هست !؟!؟!

از لحاظ قانونی هم نباید منعی داشته باشه چون شما دارید سیستم خودتون رو اجاره میدید و در عمل لایسنس برنامه رو ریسل نمی کنید!
            ببینید این راه رکبی که شما داری میگی 20 سال پیش در قوانین اومده که شما حق به اشتراک گذاری سی دی نصب برنامه یا خود برنامه رو از طریق شبکه نداری مگر اینکه لایسنس مخصوصش رو داشته باشید.
            مورد دوم اینکه تو همون بندهای اول معمولا بهش اشاره میشه که شما حق درآمدزایی مستقیم از طریق (خرید فروش اجاره .واگذاری به غیر و ......) ندارید.
            که شما با اشتراک گذاشتن سیستمی که به اسم شما لایسنس شده به کسی که غیر محسوب میشه دارید درآمد زایی میکنید و باید سهمی رو شامل سازنده بکنید در غیر اینصورت غیر قانونی هست.
            من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط icarus
              خب مرد مومن شما که میگی مدتی تو مخابرات بودی اسم اینترانت ملی به گوشت نخورد ؟؟
              احیانا طرحش کپی پیست همین حرف شما نبود ؟ احیانا اگه اینترانت ملی با سرعت های عجیب غریب خواستی بگیری میبینی که قیمتهاش به شدت پایین تشریف داره یعنی همین حرف شما
              رد کردن دیتا یعنی چه !؟!؟! :eek: :eek: اینترنت برای رد کردن دیتاست دیگه !! مگه بربری هم توش پخت میشه !!
              اگه منظورتون خود IRC هست باید بگم که توی کانال ها عموما دسترسی به اطلاعات کاملا باز هست و هدف هم همین بوده که هر کسی با هر سیستمی بتونه به این کانالها دسترسی داشته باشه تا همه از هم متنفع بشن . اگر هم کسی علاقه نداشت به این سیاست میتونه استفاده نکنه
              یکی از اهداف مهم این طرح همینه که قطعی ها کم بشه و در زمان جنگ یا حوادث بیشترین اطمینان رو داشته باشه سیستم

واقعا چجوری میتونید با همچین طرز فکری توی یه محیط علمی بیاید کار کنید ؟
              اینجا محل اشتراک گذاری اطلاعات هست . همون اطلاعاتی که این نامادری ها به اسم شیر انقد دادن ما خوردیم که الان شده گوشت و استخونمون !!
              حالا چه خوشمون بیاد چه خوشمون نیاد!! ما هم اگه ادعایی داریم باید بیایم چیزی رو تو جهان به اسم خودمون بکنیم تا اونها بشن جیره خور ما
              نه اینکه هر جایی رسیدیم چهار تا فحش و بد و بیراه نصیبشون بکنیم !!!
              فرض هم که این کار رو کردیم تمام روتر ها و تاسیسات زیرساخت شبکه رو همونا برامون ساختن
              همونا به جوونای آموزش دادن تا بیایم نصب کنیم . همونا اومدن متوجهید ؟!؟!
              این فوبیای دایی جان ناپلونی رو چرا انقد با خودتون میبرید این ور اون ور ؟ از زندگی لذت ببرید
              دانشگاه اصفهان بود یا شیراز دقیق خاطرم نیست همین کار رو میکنه . سوپرکامپیوترشون رو اجاره میدن اگه اشتباه نکنم
              قبلا خودتون در این مورد یه تاپیک زدید و دیدید که جواب ها چی بودند ؟ نمیدونم چرا باز اصرار دارید که این راه قانونی هست !؟!؟!
              ببینید این راه رکبی که شما داری میگی 20 سال پیش در قوانین اومده که شما حق به اشتراک گذاری سی دی نصب برنامه یا خود برنامه رو از طریق شبکه نداری مگر اینکه لایسنس مخصوصش رو داشته باشید.
              مورد دوم اینکه تو همون بندهای اول معمولا بهش اشاره میشه که شما حق درآمدزایی مستقیم از طریق (خرید فروش اجاره .واگذاری به غیر و ......) ندارید.
              که شما با اشتراک گذاشتن سیستمی که به اسم شما لایسنس شده به کسی که غیر محسوب میشه دارید درآمد زایی میکنید و باید سهمی رو شامل سازنده بکنید در غیر اینصورت غیر قانونی هست.
              بسیار گل گفتید...منتها این اینترانت ملی کی قراره به کاربرهای شخصی هم تعلق بگیره من که هنوز نمی دونم چطوری میشه از سرویس هاش استفاده کنم؟
              یا حتی همین سرورهای دانشگاه رو اصلا به صرفه هست که یک سخص اجاره کنه؟!
              --------------------------------------------------------
              بحث سر اینه که اگه همین نامادری ها روزی حال کردن و ما رو نفرین کردن ممکنه تبدیل به سوسک بشیم، اون موقع توی جهان سوسکی چه حرفی برای گفتن در دنیا می تونیم داشته باشیم؟؟...چه برسه به اینکه بخوایم به دنیا سرویس بدیم؟!مگر اینکه از همون شیوه دایناسوری استفاده کنیم ، یعنی نفرین و فحش و این حرفا...

خوب وقتی از صدقه سر سرویس های جاسوسی و غولهای اطلاعاتی، ایده و فکر شما تیک ثانیه بعد در اینترنت میاد جلوی چشمت (اونم با تمام امکانات و لوازم جانبی)، دیگه چه علمی،چه خلاقیتی چه کشکی؟

(علی الخصوص در اینترنت )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Moh2elec
                بحث سر اینه که اگه همین نامادری ها روزی حال کردن و ما رو نفرین کردن ممکنه تبدیل به سوسک بشیم، اون موقع توی جهان سوسکی چه حرفی برای گفتن در دنیا می تونیم داشته باشیم؟؟...چه برسه به اینکه بخوایم به دنیا سرویس بدیم؟!مگر اینکه از همون شیوه دایناسوری استفاده کنیم ، یعنی نفرین و فحش و این حرفا...
                خوب وقتی از صدقه سر سرویس های جاسوسی و غولهای اطلاعاتی، ایده و فکر شما تیک ثانیه بعد در اینترنت میاد جلوی چشمت (اونم با تمام امکانات و لوازم جانبی)، دیگه چه علمی،چه خلاقیتی چه کشکی؟
                من یه سری ادم رو میبینم که میرن 2-3 میلیون میدن گوشی میگیرن که چی بدنه اش اینطوریه و یا خیلی خوشگله! و یا فلانه! بعد میان 10 هزار تومن میدن یه کاور میکشن روش و تا اخرین لحظه با همون کاور ازش استفاده میکنن و نه لذت دیدن گوشی چند میلیونی خودشون رو حس میکنن و نه لمسش میکنن! در اخر هم دمده میشه میرن یکی دیگه و این دور ادامه دارد!
                این استدلال هم مثل همینه که اگر یه روزی خواستند درهای علم و اطلاعاتشون رو به روی ما ببندند چه بلاهایی که سر ما نمیاد!پس بیاییم برای مقابله خودمون از الان خودجوش درهای علم و دانش رو به روی خودمون ببندیم!
                میتونیم همون موقع از علم و دانش پرایویت خودمون که قراره تو شبکه ی خصوصی ازش فیض ببریم استفاده کنیم- پس این فوبیا برای چیست! ما که علم و دانش رو داریم! فقط میخواییم ریا نشه!
                ولی به هر حال وجود شبکه ی ارتباطی برای مواقع ضروری! ضروریه! و بهتره بیشتر به تعامل فکر کنیم تا تقابل که شرایط بغرنجی پیش نیاد!

نمیدونم احتمالا یه سری فکر میکنن علم و اطلاعات از خود اینترنت میاد که اگر یکی هم ما برا خودمون بزنیم میتونیم ازش علم و دانش بدوشیم!
                مثل اینکه طرف میبینه یکی با تلفن زیاد صحبت میکنن یا به اصطلاح زنگ خورش زیاده با خودش میگه این چقدر دوست و اشنا داره استدلال میکنه پس منم یه خط تلفن بگیرم برا خودم!

دیدگاه

بسیار گل گفتید...منتها این اینترانت ملی کی قراره به کاربرهای شخصی هم تعلق بگیره من که هنوز نمی دونم چطوری میشه از سرویس هاش استفاده کنم؟
                  اینترانت ملی هدفش کاربر شخصی هست کلن .!! تعلق هم وقتی میگیره که برید درخواست بدید !!! سرویس نداره کار خاصی توش انجام نمیشه که سرویس داشته باشه بستر انتقال ارتباطات عزیز من .!!!!!!!!!!!!!!!!!!! وگرنه مجموعه های بزرگ مثل بانکها و دانشگاه ها سالهاست اینترانت خودشون رو دارن

یا حتی همین سرورهای دانشگاه رو اصلا به صرفه هست که یک سخص اجاره کنه؟!
                  برای کانتر بازی کردن اگه منظورتونه نه به صرفه نیست

یه بار اعراب اسراییلیها رو نفرین کردن سر نفت غرب و اسراییل تا عمر دارن اون شد درس عبرت براشون حالا از چیزایی که اونجا یاد گرفتن دارن به خودمون درس پس میدن !!! تا بوده همین بوده یا استفاده نکن یا اگر استفاده میکنی پای لرز خربزه هم بشین !!
                  ما تا زمانی که کسی بهمون وابسته نباشه (علمی مالی کالا منابع هر چیزی که به درد بخوره) هیچ وزنه ای توی دنیا نمیتونیم باشیم چون بودن و نبودنمون فرقی به حال کسی نداره . ایران نفتش تحریم که شد باید قیمت بالا میرفت 2 میلیون بشکه نفت کم که نیست !! بالا که نرفت هیچ پایین ترم اومد !!!! چرا ؟ چون میخواستن فشار بیارن که بودن و نبودنت مهم نیست از جای دیگه جبران میشه !
                  شما تا 100 سال دیگه فحش هم که بدی بهشون به حالشون هیچ فرقی نمیکنه فحش یه واکنش روانی هست برای تخلیه خشم و عصبانیت شما !! به حال اون که فرقی نداره . اگه به جای اینا 4 تا درس ازشون یادمیگرفتی بیشتر به درد میخوردی تا فحش ها رو پیشرفت بدی

کدوم ایده کدوم فکر ؟؟؟ مگه چی کار میخواستی بکنی که نزاشتن ؟ این حرفها چیه آخه ؟ حتی اگرهم باشه تو ایران نیست بساز بازار داخلی رو پر کن
                  وقتیم که نمیسازی ناراحتی نداره یکی دیگه میسازه
                  من یه موقع یه چی به کلم میزنه بعد سرچ میگنم میبینم یکی قبلن ساختتش میگم ایول پس شدنی بوده بعد اونوقت شما میای فحششون میدی ؟ :eek:
                  گناه دارن بابا نکن اینجوری نگو اینجوری

ولی به هر حال وجود شبکه ی ارتباطی برای مواقع ضروری! ضروریه! و بهتره بیشتر به تعامل فکر کنیم تا تقابل که شرایط بغرنجی پیش نیاد!
                  :agree:
                  انسان موجودیست اچتماعی که لازمه بقاش زندگی توی اجتماع هست حالا این اجتماع هرچقدر بزرگتر باشه بیشتر میتونه از کمک ها و منافعی که براش پیش میاد بهره ببره
                  مثال من برم توی یه شهر 50 نفری نمایشگاه مبل بزنم خب مسلما اونجا 50 تا خانوار هم که باشه همشون سالی یه بارم مبل عوض کنن پول سرمایه من در نمیاد
                  حالا اگه همون مغازه توی ی شهر 50 هزار نفری باشه مغازم جوابگو اون جمعیت نیست !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط icarus
                    اینترانت ملی هدفش کاربر شخصی هست کلن .!! تعلق هم وقتی میگیره که برید درخواست بدید !!! سرویس نداره کار خاصی توش انجام نمیشه که سرویس داشته باشه بستر انتقال ارتباطات عزیز من .!!!!!!!!!!!!!!!!!!! وگرنه مجموعه های بزرگ مثل بانکها و دانشگاه ها سالهاست اینترانت خودشون رو دارن
                    برای کانتر بازی کردن اگه منظورتونه نه به صرفه نیست
                    یه بار اعراب اسراییلیها رو نفرین کردن سر نفت غرب و اسراییل تا عمر دارن اون شد درس عبرت براشون حالا از چیزایی که اونجا یاد گرفتن دارن به خودمون درس پس میدن !!! تا بوده همین بوده یا استفاده نکن یا اگر استفاده میکنی پای لرز خربزه هم بشین !!
                    ما تا زمانی که کسی بهمون وابسته نباشه (علمی مالی کالا منابع هر چیزی که به درد بخوره) هیچ وزنه ای توی دنیا نمیتونیم باشیم چون بودن و نبودنمون فرقی به حال کسی نداره . ایران نفتش تحریم که شد باید قیمت بالا میرفت 2 میلیون بشکه نفت کم که نیست !! بالا که نرفت هیچ پایین ترم اومد !!!! چرا ؟ چون میخواستن فشار بیارن که بودن و نبودنت مهم نیست از جای دیگه جبران میشه !
                    شما تا 100 سال دیگه فحش هم که بدی بهشون به حالشون هیچ فرقی نمیکنه فحش یه واکنش روانی هست برای تخلیه خشم و عصبانیت شما !! به حال اون که فرقی نداره . اگه به جای اینا 4 تا درس ازشون یادمیگرفتی بیشتر به درد میخوردی تا فحش ها رو پیشرفت بدی

کدوم ایده کدوم فکر ؟؟؟ مگه چی کار میخواستی بکنی که نزاشتن ؟ این حرفها چیه آخه ؟ حتی اگرهم باشه تو ایران نیست بساز بازار داخلی رو پر کن
                    وقتیم که نمیسازی ناراحتی نداره یکی دیگه میسازه
                    من یه موقع یه چی به کلم میزنه بعد سرچ میگنم میبینم یکی قبلن ساختتش میگم ایول پس شدنی بوده بعد اونوقت شما میای فحششون میدی ؟ :eek:
                    گناه دارن بابا نکن اینجوری نگو اینجوری
                    :agree:
                    انسان موجودیست اچتماعی که لازمه بقاش زندگی توی اجتماع هست حالا این اجتماع هرچقدر بزرگتر باشه بیشتر میتونه از کمک ها و منافعی که براش پیش میاد بهره ببره
                    مثال من برم توی یه شهر 50 نفری نمایشگاه مبل بزنم خب مسلما اونجا 50 تا خانوار هم که باشه همشون سالی یه بارم مبل عوض کنن پول سرمایه من در نمیاد
                    حالا اگه همون مغازه توی ی شهر 50 هزار نفری باشه مغازم جوابگو اون جمعیت نیست !
                    این که شما میگی نشستن پای لرز خربزه خوردن نیست...اسمش استثمار مدرن هست، یعنی اون کشورهای استثمارگر دیگه لازم نیست منابع کشورها را با حمله نظامی استثمار کنند، بلکه شما را به استفاده از رسانه هاشون شدیدا وابسته می کنند...اون وقته که ذهن آدم ها به استثمار شون در میاد.
                    در تاپیک کپی رایت هم گفتم، در دین و مذهب هم داریم که "هرکس به تو کلمه ای یاد بدهد تو را یک عمر بنده خودش کرده"
                    حالا حساب کن در روز ما چقدر از اطلاعاتمون رو از گوگل و یوتیوب و همین کانال های مختلف به دست میاریم...این خودش یعنی داریم به بندگی صاحبان این رسانه تن در میدیم...و این چیزیه که اصلا در دانشگاه ها و جامعه ما در موردش بحث نمیشه که لااقل یک راه کاری واسش ارایه بدیم!

الانم که می بینید من این شکلی فوبیایی شدم واسه اینه که خودم خیلی از دوستان نخبه ای داشتم که می تونستم باهاشون خیلی کارها بکنم، ولی اکثرا از این کشور رفتن و تنهایی اینجا گیر افتادم ...
                    خوب شما حساب کن همون خارجی ها تونستن از فضولات انسان سوخت ماشین درست کنن، اما مورد داشتیم که با نخبه ها مثل فضولات برخورد شده :angry:
                    (علی الخصوص در اینترنت )

دیدگاه

بحث از موضوع شدیدا خارج شده . موضوع IMS بود حالا داریم در مورد اینکه خارجیها چی کار میکنن حرف میزنیم . به همین علت این آخرین پست نامربوط من در این تاپیک هست .
                      اسمش استثمار مدرن هست، یعنی اون کشورهای استثمارگر دیگه لازم نیست منابع کشورها را با حمله نظامی استثمار کنند،لکه شما را به استفاده از رسانه هاشون شدیدا وابسته می کنند...اون وقته که ذهن آدم ها به استثمار شون در میاد.
                      هدف رسانه همین بوده همیشه . ایران هم در مقابل کلی شبکه خارجی داره مثل press tv و .... چیز عجیبی هم نیست . ولی چرا واسه اونا تاثیر میکنه واسه ما نه یا خیلی کم ؟ در ثانی اگه به همین راحتیه که چرا باقی کشورها نمیان علیه دشمناشون متحدشن چهارتا رادیو تلویزیون و مجله راه بندازن آمریکا و بقیه رو به خاک سیاه بنشونن ؟؟؟؟؟ نه واقعا چرا ؟

حالا حساب کن در روز ما چقدر از اطلاعاتمون رو از گوگل و یوتیوب و همین کانال های مختلف به دست میاریم...این خودش یعنی داریم به بندگی صاحبان این رسانه تن در میدیم...و این چیزیه که اصلا در دانشگاه ها و جامعه ما در موردش بحث نمیشه که لااقل یک راه کاری واسش ارایه بدیم!
                      ترافیکی که هر دقیقه از سرویسی مثل یوتیوب میگذره برابر کل ترافیک سالانه اینترنت ایرانه !! بعد اونوقت با سرمایه گذاری های نشده میخوایم جا پای اینا بزاریم ؟
                      یا مثلا میخوایم بیایم اینترنت رو کله پا کنیم اونترنت درست کنیم بدیم دست خارجی ها ؟

الانم که می بینید من این شکلی فوبیایی شدم واسه اینه که خودم خیلی از دوستان نخبه ای داشتم که می تونستم باهاشون خیلی کارها بکنم، ولی اکثرا از این کشور رفتن و تنهایی اینجا گیر افتادم ...
                      شما به دوستان نخبه ی که رفتن یا هستن احتیاجی نداشتی و نداری شما به خودت احتیاج داری
                      این که برای انجام نشدن کارها همیشه میایم میگیم اگه اینجوری نمیشد اونجوری میشد اگه این نمیرفت اگه اون نمیومد و از این حرفها فقط و فقط برای شونه خالی کردن از کارهاییه که انجام ندادیم.
                      شما که این حرفو میزنی یا ادعای نخبگی داری که باید تو عمل هم نشونش بدی یا اینکه پشتت به اونا گرم بوده که حالا که نیستن نقشه هاتون رو نقش بر آب میبینید . صحبت اینجاست که در هر حالتی اگر کسی واقعا نخبه هست کارهاش عموما تحقیقاتی میشه ما به نخبه احتیاجی نداریم به مهندس احتیاج داریم
                      کسی که بیاد تحلیل و پیاده سازی کنه کسی که راه رو از چاه بشناسه کسی که بتونه برنامه ریزی کنه . وگرنه ما اگه علم رو همینجا که هست هم متوقف کنیم و ازش استفاده کنیم (علمی که تو ایران موجوده ) جزو 10 تا کشور اول تو همه زمینه ها میشیم .
                      دانش دست همه هست استفاده و بکارگیری از اونه که شرطه و داره الان دنیارو میچرخونه .
                      موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط icarus
                        بحث از موضوع شدیدا خارج شده . موضوع IMS بود حالا داریم در مورد اینکه خارجیها چی کار میکنن حرف میزنیم . به همین علت این آخرین پست نامربوط من در این تاپیک هست .هدف رسانه همین بوده همیشه . ایران هم در مقابل کلی شبکه خارجی داره مثل press tv و .... چیز عجیبی هم نیست . ولی چرا واسه اونا تاثیر میکنه واسه ما نه یا خیلی کم ؟ در ثانی اگه به همین راحتیه که چرا باقی کشورها نمیان علیه دشمناشون متحدشن چهارتا رادیو تلویزیون و مجله راه بندازن آمریکا و بقیه رو به خاک سیاه بنشونن ؟؟؟؟؟ نه واقعا چرا ؟
                        ترافیکی که هر دقیقه از سرویسی مثل یوتیوب میگذره برابر کل ترافیک سالانه اینترنت ایرانه !! بعد اونوقت با سرمایه گذاری های نشده میخوایم جا پای اینا بزاریم ؟
                        یا مثلا میخوایم بیایم اینترنت رو کله پا کنیم اونترنت درست کنیم بدیم دست خارجی ها ؟
                        شما به دوستان نخبه ی که رفتن یا هستن احتیاجی نداشتی و نداری شما به خودت احتیاج داری
                        این که برای انجام نشدن کارها همیشه میایم میگیم اگه اینجوری نمیشد اونجوری میشد اگه این نمیرفت اگه اون نمیومد و از این حرفها فقط و فقط برای شونه خالی کردن از کارهاییه که انجام ندادیم.
                        شما که این حرفو میزنی یا ادعای نخبگی داری که باید تو عمل هم نشونش بدی یا اینکه پشتت به اونا گرم بوده که حالا که نیستن نقشه هاتون رو نقش بر آب میبینید . صحبت اینجاست که در هر حالتی اگر کسی واقعا نخبه هست کارهاش عموما تحقیقاتی میشه ما به نخبه احتیاجی نداریم به مهندس احتیاج داریم
                        کسی که بیاد تحلیل و پیاده سازی کنه کسی که راه رو از چاه بشناسه کسی که بتونه برنامه ریزی کنه . وگرنه ما اگه علم رو همینجا که هست هم متوقف کنیم و ازش استفاده کنیم (علمی که تو ایران موجوده ) جزو 10 تا کشور اول تو همه زمینه ها میشیم .
                        دانش دست همه هست استفاده و بکارگیری از اونه که شرطه و داره الان دنیارو میچرخونه .
                        موفق باشید.
                        خوب منم دیگه حرف آخرم را میزنم دیگه...
                        اینکه چرا ما کار رسانه ای در حد اون طرف آبی نداریم واسه اینه که اصلا خیلی از مباحث رسانه ای با ایدئولوژی سیاسی و مذهبی که در این کشور هست
                        تضاد داره، مثل همین محدودیت هایی که روی اینترنت و سینما و موسیقی داریم.
                        من شاید خودم ادعای نخبگی نداشته باشم، ولی خیلی از افرادی میشناسم که هوش بالا نداشتند ولی با اعتماد به نفس بالا شدن بالادست اون آدم های نخبه و باهوش و باعث شدن بجه های ما یا فراری بشن یا خونه نشین...
                        شاید بهتر باشه این جمله از داروین رو در پاسخ صحبت شما بگم: "جهالت بیشتر از دانایی اعتماد به نفس ایجاد می کند"
                        و کشور ما شاید شده پر از آدم های جاهل با اعتماد به نفس بالا که دارند برای ما تصمیم گیری می کنند!
                        (علی الخصوص در اینترنت )

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X