اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی استفاده از المنت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونگی استفاده از المنت

سلام ، امروز به فکرم خورد یه لیوان بسازم که زیرش یه المنت بزارم که بار برق 12 ولت اب یا چیز های دیگه رو گرم کنه ، حالا من یه کم المنت 100 و 200 واتی گرفتم ، توی روشن کردنشون مشکلی ندارم و سرخشون می کنم :twisted: فقط مشکل من توی نحوه گذاشتن توی لیوان هست چون وقتی میره توی اب ، مقاومت اب روش تاثیر می زاره و فقط آب رو اکسید می کنه و گرم نمیشه ، المنت هم حالت لاک دار بودن نداره ، می خواستم از دوستان بپرسم چجوری المنت رو توی اب بزارم? ببخشید شاید جای پستم اشتباه باشه.
    http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

پاسخ : چگونگی استفاده از المنت

سلام
    دوست عزیز این کاری که شما میگید رو من قبلآ انجام دادم اگر با آب تماس مستقیم داشته باشه رنگ آب رو عوض میکنه
    البته من به جوشش آوردم
    8 تا سیم المنت حدودآ 2.5 سانتی رو موازی کرده بودم
    شما اگر قبل روشن کردن تو آب بندازیدش حتی با سیم های المنتت 2 سانتی هم میتونی به جوش بیاریش و سیم ها هم پاره نمیشه
    البته بیرون آب ممکنه پاره بشه
    محدودیت منبعت رو هم در نظر بگیر من از منبعم حدود 20 آمپر میکشیدم(یعنی بیشتر از 200 وات)
    فقط سرخ شدن بیرون آب بعضی مواقع جواب نمیده
    وقتی گذاشتیش تو آب از همون اوایل باید حباب هایی ازش بالا بیاد
    [آموزشی] کنترل رله با پیامک توسط sim800l
    [آموزشی] راه اندازی سنسورهای DHT11 و DHT22 با کدویژن
    [آموزشی] مدار عملی اتصال میکروفن خازنی به میکروکنترلر
    [آموزشی] آموزش نحوه راه اندازی میکروهای fmd
    صفحه اینستاگرام : ecdco_ir

دیدگاه

دوست عزیزبهترین کاراینه که المنت روداخل یه لوله مسی بزاری بعدلوله روبزاری تولیوان اینجوری رنگ آب روهم عوض نمی کنه.
      سفارش سوئیچینگ آمپلی فایر ماشین پذیرفته میشود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza babatabar
        سلام
        دوست عزیز این کاری که شما میگید رو من قبلآ انجام دادم اگر با آب تماس مستقیم داشته باشه رنگ آب رو عوض میکنه
        البته من به جوشش آوردم
        8 تا سیم المنت حدودآ 2.5 سانتی رو موازی کرده بودم
        شما اگر قبل روشن کردن تو آب بندازیدش حتی با سیم های المنتت 2 سانتی هم میتونی به جوش بیاریش و سیم ها هم پاره نمیشه
        البته بیرون آب ممکنه پاره بشه
        محدودیت منبعت رو هم در نظر بگیر من از منبعم حدود 20 آمپر میکشیدم(یعنی بیشتر از 200 وات)
        فقط سرخ شدن بیرون آب بعضی مواقع جواب نمیده
        وقتی گذاشتیش تو آب از همون اوایل باید حباب هایی ازش بالا بیاد
        ممنون ، فقط چن تا سوال
        منظورتون رو از تغیی رنگ نفهمیدم ، یعنی همون اکسید شدن یا چیز دیگه?
        بعد من وقتی حتی توی اب میزارمش ، سیم اصلا گرم نمیشه ولی اب رو تجزیه می کنه.
        منبع تغذیم هم پاور کامپیوتر هست
        نمیشه گرما رو یه جوری به یه فلز انتقال داد و اون فلز اب رو گرم کنه ? چون بازم هم فلز رساناست و المنت رو اتصال کوتاه می کنه
        کلا باید المنت با آب اتصال داشته باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emparator
          دوست عزیزبهترین کاراینه که المنت روداخل یه لوله مسی بزاری بعدلوله روبزاری تولیوان اینجوری رنگ آب روهم عوض نمی کنه.
          خب اگه قطر لوله کم باشه ، سیم المنت اتصال کوتاه میشه و اگه زیاد باشه گرما انتقال داده نمیشه ، این رو هم در نظر بگیرید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan.astinhost
            ممنون ، فقط چن تا سوال
            1-منظورتون رو از تغیی رنگ نفهمیدم ، یعنی همون اکسید شدن یا چیز دیگه?
            2-بعد من وقتی حتی توی اب میزارمش ، سیم اصلا گرم نمیشه ولی اب رو تجزیه می کنه.
            منبع تغذیم هم پاور کامپیوتر هست
            3-نمیشه گرما رو یه جوری به یه فلز انتقال داد و اون فلز اب رو گرم کنه ? چون بازم هم فلز رساناست و المنت رو اتصال کوتاه می کنه
            5-کلا باید المنت با آب اتصال داشته باشه
            1-بله منظورم همون اکسید شدنه
            2-احتمالآ طول سیم زیاده(منظورم اینه که جریان کم ازش عبور میکنه) و توان پایین
            اصلآ شما المنت 200 وات که گرفتی برای ولتاژ 12 ولته یا 220 ولت؟
            3-بله شما باید یه جوری به طور غیر مستقیم گرما رو به آب انتقال بدی اما چجوریشو زیاد نمیدونم
            5-اگر برای نوشیدن میخواید ، نه، نباید با آب اتصال داشته باشه
            حتی به مرور زمان هم خوب نمیشه و هر دفعه رنگ و طعم آب رو عوض میکنه

دیدگاه

یک قوطی ژل سوختی بخرید.
              یا که یک سیستم گرمایش القایی پیاده کنید. :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza babatabar
                1-بله منظورم همون اکسید شدنه
                2-احتمالآ طول سیم زیاده(منظورم اینه که جریان کم ازش عبور میکنه) و توان پایین
                اصلآ شما المنت 200 وات که گرفتی برای ولتاژ 12 ولته یا 220 ولت؟
                3-بله شما باید یه جوری به طور غیر مستقیم گرما رو به آب انتقال بدی اما چجوریشو زیاد نمیدونم
                5-اگر برای نوشیدن میخواید ، نه، نباید با آب اتصال داشته باشه
                حتی به مرور زمان هم خوب نمیشه و هر دفعه رنگ و طعم آب رو عوض میکنه
                من المنت 200 وات گرفتم که کلی و به صورت حالت سلفی ( مارپیچی ) بود که من حدود 5 سانت صافش رو جدا کردم
                امروز هم یادم اومد یه جا نوشته بود المنت رو دور یه چیزی که فکر کنم گفته بود الماسک بپیچید.
                شما نمی دونید مثلا داخل اتو چجوری گرما به سطح فلزی زیرش میرسه? این کلید حل ماجراست

دیدگاه

میتونید از المنتهایی که در چایسازها وجود داره استفاده کنید(احتمالا تو ساختمان آلمینیوم پیدا میشه)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan.astinhost
                    من المنت 200 وات گرفتم که کلی و به صورت حالت سلفی ( مارپیچی ) بود که من حدود 5 سانت صافش رو جدا کردم
                    امروز هم یادم اومد یه جا نوشته بود المنت رو دور یه چیزی که فکر کنم گفته بود الماسک بپیچید.
                    شما نمی دونید مثلا داخل اتو چجوری گرما به سطح فلزی زیرش میرسه? این کلید حل ماجراست
                    سلام من که قبلآ یه اتو کوچیک رو باز کرده بودم
                    المنت دور یه کارتن براق نازک(که نمیدونم اسمش چیه) پیچیده شده بود و سطح بالا و پایین اون نیز با همون کارتن عایق شده بود
                    به نظر من شما هم یه لیوان فلزی بخر و اینکارو انجام بده یعنی این کارتن که دورش سیم المنت پیچیده شده رو با دوتا از همین کارتن ها عایقش کن و دور لیوان بپبچش(دور لایه بیرونی لیوان)
                    اگر باز هم مشکل داشتی بگو تا با شکل نشون بدم

دیدگاه

المنت رو بدید المنت ساز مثل همون چای سازها خوشگل و شیک براتون بپیچه
                      یا اینکه چینی المنت (یه سرامیک که المنت روش سوار میشه مثل چینی های ترمینال برق) بگیرید بندازید توی لوله
                      یا خاک نسوز
                      من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

با سلام
                        المنت آماده مخصوص داخل ظروف با پوشش آلومینیومی هست. در وقت، پول و انرژی صرفه جویی کنید.
                        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

سیم المنتو از داخل روکش نسوز رد کنید بعد روکش نسوز رو از داخل لوله مسی
                          روکش نسوز هر کسی خواست بگه

دیدگاه

بیش تری ها گفتن المن چای ساز یا اتو را بردارید و یا المت آماده بخرید اما جواب همه ی اونا این هست که ولتاژ من 12 ولته و اونا برای 220 ولتن.
                            یه سوال داشتم ، وقتی آب اکسید میشه و تغییر رنگ میده اگه به همش بزنی دوباره عین اولش میشه ، حالا اون آب بهداشتی هست یا نه؟

دیدگاه

برادر این چه حرفیه میزنه آب اکسید میشه چیه ؟ آب خودش اکسید هیدروژنه
                              [move] [/move]
                              برای ولتاژ 12 هم هیچ فرقی نداره المنت اهم پایین باید بگیرید همین واسه همینم میگم برو المنت سازی
                              و از لوله روکش المنت های (روکش ) چای ساز و غیره هم دارن یا اصلا میتونی سفارشی بگی بسازه برات اگه آماده داشت که میگی فقط خود سیم المنتش رو عوض کنه برات
                              من یک متر 5 اهم میگیرم که میشه 50تقریبا وات برای گرم کردن و گرم نگه داشتن خوبه جریان مصرفیشم پایینه میتونی یکم اهم بالا تر هم بگیری کوتاه تر ببندی
                              خودت حساب کتاب کن دیگه
                              من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X