اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نمونه گیری و خواندن ولتاژ برق شهر توسط میکروکنترلر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نمونه گیری و خواندن ولتاژ برق شهر توسط میکروکنترلر

با سلام لطفا مداری جهت خواندن ولتاژ 220 ولت برق شهر توسط میکروکنترلر به من پیشنهاد دهید

پاسخ : نمونه گیری و خواندن ولتاژ برق شهر توسط میکروکنترلر

سلام . من یه بار از ترانس استفاده کردم و بعد از dc کردنش با
    adc خود میکرو اون رو اندازه گرفتم که فوق العاده دقیق و خوب بود .
    من شکوفایی گلهای امیدم را در رویاها می بینم ,
    و ندایی که به من می گوید , گر چه شب تاریک است ,دل قوی دار سحر نزدیک است .

دیدگاه

میتونی توسط یه تقسیم مقاومتی برق شهر رو به زیر 6 ولت برسونی بعد dc کنی و بعد توسط میکرو .......
      www.icesi.ir

دیدگاه

میخای مقدار برق رو ببینی یا فقط میخوای بدونی برق وجود داره یا نه؟
        اگه مورد اول هست تقسیم مقاومتی خوبه اما اگه مورد دوم از اپتوکوپلر استفاده کن
        خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

با تشکر از تمام دوستانی که پاسخ دادند.
          من هم با یک یکسوساز ولتاژ را dcکرده ام وبا تقسیم مقاومتی با adc مقدار آنرا می خوانم ولیکن نمی دانم چرا وقتی که برق قطع هم هست باز هم 50 یا 60 ولت ولتاژمی خوانم تازه من این مدار را برای 3 فاز مختلف می خواهم در بعضی مواقع نتایج بسیار عجیب است به نظر می آید که فازهای مختلف به نوعی روی هم اثر می گذارند
          یک راه حل مطمئن تر می خواهم.

دیدگاه

برای اینکه شما وقتی 300 ولت دی سی رو می کنی مثلا 4 ولت برق که بره، اولا اون خازن هنوز شارژ داره اگر یک ولتاژ 0.6 ولت هم باشه شما اونو 50 ولت می خونی!

باید یک جوری اون خازن رو تا خود 0 ولت تخلیه بکنی! خیلی هم لازم نیست. وقتی 50 ولت می خونی یعنی برق قطعه دیگه!

شهریار
            Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahriar
              برای اینکه شما وقتی 300 ولت دی سی رو می کنی مثلا 4 ولت برق که بره، اولا اون خازن هنوز شارژ داره اگر یک ولتاژ 0.6 ولت هم باشه شما اونو 50 ولت می خونی!

باید یک جوری اون خازن رو تا خود 0 ولت تخلیه بکنی! خیلی هم لازم نیست. وقتی 50 ولت می خونی یعنی برق قطعه دیگه!

شهریار
              سلام

میتونید یک مقاومت 47 کیلو با خازن موازی کنید تا دشارژش کنه :smile:
              ِِDie for Life, Not Live to Die
              Freedom Fighter
              " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید نجفی
                میخای مقدار برق رو ببینی یا فقط میخوای بدونی برق وجود داره یا نه؟
                اگه مورد اول هست تقسیم مقاومتی خوبه اما اگه مورد دوم از اپتوکوپلر استفاده کن

جناب نجفی سلام عرض میکنم . حقیقتا دلمون تنگ شده بود واسطون . آقا کجایید ؟؟؟؟ نیستید یه مدته؟؟؟؟ (دیگ به دیگ میگه روت سیاه )

نوشته اصلی توسط dariush_abbasi868
                با سلام لطفا مداری جهت خواندن ولتاژ 220 ولت برق شهر توسط میکروکنترلر به من پیشنهاد دهید

ببین دوست عزیز منبا میکرو یه کنتور VIT ساختم که میزدیم تو مثلا پریز برق ، ولتاژ و جریان و حاصل ضربشون در یک زمان مشخص رو به خوبی روی یه LCD نشون میداد . نمیدونم به دردتون میخوره یا نه . اگه به کارتون میومد بگید یه کم راجبش بحث کنیم .

دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

ممنون میشم اگر اطلاعات بیشتری بدین
                  آخه میدونین وقتی بار به مدار وصل باشه یا نباشه هم فرق می کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسام الدین
                    ............... که میزدیم تو مثلا پریز برق ، ولتاژ و جریان و حاصل ضربشون در یک زمان مشخص .....................
                    با سلام و عرض ادب خدمت حضرات گرامی .

جناب حسام الدین ؟ جریان در سیستمی که فرمودید به پریز برق میزنید ، چه جوری sens میشه ؟

با تشکر .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر معیری

با سلام و عرض ادب خدمت حضرات گرامی .

جناب حسام الدین ؟ جریان در سیستمی که فرمودید به پریز برق میزنید ، چه جوری sens میشه ؟

با تشکر .
                      معمولا یه مقاومت میزارن و ولتاژ دو سر مقاومت رو سنس میکنند(جریان عبوری*مقاومت=ولتاژ )
                      www.icesi.ir

دیدگاه

برای نمونه برداری از جریان می تونید از ترانس جریان یا سنسور اثر هال استفاده کنید که هر دو ایزوله هستند.
                        There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

سلام جناب سپاس یار
                          میتونید در مورد نحوه استفاده از ترانس جریان و مدلهای موجود در بازار به صورت اماده
                          توضیح بدید(25A)
                          ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fazel459
                            سلام جناب سپاس یار
                            میتونید در مورد نحوه استفاده از ترانس جریان و مدلهای موجود در بازار به صورت اماده
                            توضیح بدید(25A)
                            ممنون
                            سلام،

این فایل رو مطالعه کنید، اطلاعات ارزشمندی در مورد CT داده:
                            http://www.elkor.net/pdfs/AN0305-Current_Transformers.pdf

There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

سلام جناب سپاس یار عزیز
                              فایل رو مطالعه کردم .دو تا سوال
                              اول اینکه این ترانس ها رو از کجا میشه خرید
                              دوم اینکه اگر بخام به AVR وصل کنم میتونید راهنمایی کنید
                              من قبلا در یکی از تاپیکها شوال دوم رو پرسیدم اما جواب عملی نگرفتم اگر میشه در این تاپیک یا تاپیک دیگه ایی کمک کنید
                              ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X