اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کانورتر HEXIN و OMEGA برای ارتباط با PLC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کانورتر HEXIN و OMEGA برای ارتباط با PLC

سلام

من برای ارتباط با PLC مارک DELTA از کانورتر USB به RS232 شرکت OMEGA استفاده میکنم.

جدیدا برای ارتباط بین PLC و PC که با هم فاصلشون تقریباً 15 متر میشه از کانورترهای 232 به 485 Hexin میخوام استفاده کنم.

به نظر میرسه امگا پاور لازم برای استفاده از Hexin را نداره پس باید به پین ششم مادگی Hexin برق 12DC وصل کنم درسته؟

http://www.hexin-technology.com/shared/manual/HXSP-485_RS-232_RS-485_UserManual.pdf

THX
    The real measure of your wealth is how much you’d be worth if you lost all your money

پاسخ : کانورتر HEXIN و OMEGA برای ارتباط با PLC

با سلام
    بله درسته دوست عزیز
    فقط اینکه اگر انتقال دیتا مداوم نیست میتونید از همون 232 برای برقراری ارتباط استفاده کنید

دیدگاه

ممنون

کلا برای 15 متر به نظر شما لازمه من تبدیل کنم.

بعضی تا 50 متر هم از Rs232 جواب گرفتن.

من از Cat5 استفاده کردم دیگه 15 متر نباید مشکلی باشه. به نظرم این OMEGA برام ایجاد مشکل میکنه و نمیتونه از 15 متری جواب بده.

به نظرتون بهتر نیست از یک تبدیل بهتر برای USB به RS232 استفاده کنم؟ شاید به خاطر اینکه USB لبتاپ جواب نمیده این کار نمیکنه؟

با تعویض تبدیل موافقید یا همین تبدیل پروتکل و اضافه کردن دو منبع تغذیه؟

THX
      The real measure of your wealth is how much you’d be worth if you lost all your money

دیدگاه

زمانی که شما از دو منبع استفاده میکنی باید هر دو منبع هم پتانسیل باشند ، به نظرم شما با همون 232 تست کنید اگر جواب نگرفتید بطور مستقیم از یک مبدل usb به 485 استفاده کنید که داخل خودش از یک جبران ساز هم بهره میبره.
        البته شما با نرخ ارسال های متفاوت میتونید طول کابل متغییری داشته باشید،به طور مثال با نرخ 9600 میتونید حداکثر تا 15متر کانکت بشید.
        برای درک بهتر میتونید به لینک های زیر هم نگاهی بندازید ..
        http://www.tldp.org/HOWTO/Remote-Serial-Console-HOWTO/serial-distance.html#SERIAL-MANUFACTURE-DISTANCE
        http://www.lammertbies.nl/comm/info/RS-232_specs.html

دیدگاه

خوب یه مبدل USB-RS485 بگیر اصلا به جای 15 متر ، فاصله رو بکن 150 متر. قیمتی هم نداره. اگه خواستی بگو قیمت خوب سراغ دارم. لینک نزاشتم که تبلیغ نشه

دیدگاه

الان جواب نمیده چرا؟

دیدگاه

الان چی کار کردی !!
              من همین دیروز با همون کابل که گفتی هم جواب گرفتم
              پیجیدش نکن از یک رابط مستقیم استفاده کن

دیدگاه

سلام

اصلا من کاری به کار RS232 ندارم.

مشکل من اینه که این کانورترها اینجوری کار نمیکنه. چرا؟!

اصلا الان ما کاری به کار تبدیل و RS232 و RS485 نداریم. الان من فقط و فقط میخوام بدونم این کانورترها چرا کار نمیکنه.

مشکل کار من کجاست؟

به قول اهالی سرزمین کفر: educate me

دیدگاه

ساده بگم. شما در RS-232 ارتباط دو طرفه کامل دارین. یعنی در حالی که روی خط TX اطلاعات ارسال میشه از طریق خط RX اطلاعات دریافت میشه. در حالی که در RS485 ارتباط یک طرفه است. یعنی شما یا در حال ارسالی یا در حال دریافت و دو تا کار رو با هم نمی تونی انجام بدی.
                  راحترین راه استفاده از ماژول های آماده RS485هست چون معمولا این مبدل ها تنها کار تغییر سطح رو انجام میدن.

دیدگاه

کاری که من میخوام انجام بدم الان داره با ماژولهای روتین توی صنعت انجام میشه. منتهی این مبدلها این کار رو انجام نمیدن. چرا؟

بخاطر همین یک طرفه بودن اطلاعاته که ما حالتهای Master و Slave را تعریف میکنیم درسته؟

مبدل 232 به 485 توسط خود تولید کننده های PLC عرضه میشه. Delta چنین مبدلی را داره فقط قیمتش یکمی بیشتره!!!

من فقط میخوام بدونم اینا چرا کار نمیکنه همین.

دیدگاه

دوست من مبدل های 232 به 485 هوشمند نیستند و فقط سطح ولتاژ رو تبدیل می کنند.
                      سطوح سیگنال RS232:
                      در این استاندارد سطح ولتاژ 3+ تا 12+ نمایانگر وضعیت Space یا صفر منطقی و بازه ی 3- تا 12- ولت نمایشگر وضعیت Mark یا یک منطقی می باشد. این در حالی است که تجهیزات استاندار TTL مثل میکروکنترلرها با سطوح بین 0 و 5 ولت کار می کنند. برای تبدیل ولتاژ RS232 و TTL به یکدیگر باید از مبدل های ولتاژ استفاده کرد
                      سطوح سیگنال RS485:
                      در این استاندارد از سیگنال تفاضلی استفاده میشه. اگر اختلاف پتانسیل بین دو سیم کمتر از 200 میلی ولت باشه صفر منطقی و اگر بیشتر از 200 میلی ولت باشه 1 منطقی هست.

ولی با توجه به اینکه در ارتباط 485 ارتباط یک طرفه هست باید به نوعی وضعیت ارسال یا دریافت رو تشخیص داد تا اون رو روی خط TX یا RX ارسال کنید.

باز هم توصیه میکنم که یه مبدل آماده USB به RS-485 بخرید و خودتون رو راحت کنید. من خیلی با این روشها کار کردم ولی آخر سر به این نتیجه رسیدیم که یه سری مبدل آماده بخریم و چون تعاد میخواستیم سفارش دادیم از چین برامون آوردن.
                      خیلی راحت ارتباط برقرار میشه. ما واسه PLC S7-200 و همین طور مانیتورینگ اینورترها توسط کامپیوتر و چند تا کار دیگه استفاده می کنیم. قیمتش هم
                      حدود 15 هزار تومن هست.

دیدگاه

ممنون بابت پاسختون

به نظر میرسه من به خوبی توضیح ندادم.

اگر من بخوام بین یک PLC و یک HMI توی فاصله مثلا 100 متری ارتباط Modbus ایجاد کنم که با RS232 نمیتونم. باید سیگنال را به 485 تبدیل کنم و بعد دوباره به 232 درسته؟

الان با توجه با عکسی که قرار دادم میبینید که این مبدلها کاری را که باید انجام بدن انجام نمیدن. چرا؟

اصلا من نیازی به USB به 485 ندارم. فقط برای جابجایی سیگنال میخوام از این مبدلها استقاده کنم.

THX

دیدگاه

من تا حالا این مدلی تست نکردم که دو طرف 232 باشه و بعد این وسط تبدیلش کنیم به 485
                          ولی من واسه مانیتورینگ و پروگرام کردن دستگاه هایی که 485 هستند تا 100 متر هم جواب گرفتم از ماژولهای خودمون.

دیدگاه

تو مبدل های معمولی از پایه RTS برای تشخیص ارسال یا دریافت استفاده میشه
                            مثل این

یا این

ولی شما یه ماژول میخوای که موقع ارسال و دریافت اتوماتیک سویچ کنه
                            اونم خیلی گرونه ولی نقشه اش رو میزارم . خودت میتونی بسازی

دیدگاه

جریان این سوئیچ رو من نفهمیدم.

اگر میخواستم بسازم دوست عزیز که نمیخریدم.

البته با توجه به فورس ماژور بودن پروژه از مبدل دلتا:

http://www.delta.com.tw/product/em/control/cm/control_cm_product.asp?pid=3&cid=5&itid=26

استفاده شد.

اما هر گونه کمک دوستان در این زمینه واقعا در پروژه های آینده میتونه کمک بزرگی باشه.

ممنون از توجهتون و اینکه اهمیت قائل هستید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X