ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2011/10/12
    47
    5

انتخاب رگولاتور LDO

سلام
    يکم توضيح بدم که چه چيزي ميخوام و انشاالله که دوستان راهنمايي کنن که چه رگولاتوري از فروشگاه بخرم.
    بنده بر روي مداري کار ميکنم که با چهار تا باتري قلمي سري شده کار ميکنه و بايد حدود يک ماه دوام بياره. بنابراين مصرف بسيار مهم هست چيزي کمتر از 1 ميلي امپر لحظه اي که اين 1 ميلي امپر ميانگين هست.
    حالا من رگولاتور ams1117 3.3 ولت از فروشگاه خريدم و کار راه انداز بود ولي مشکل اينه که خود اين رگولاتور براي کار کردن حدود 5 ميلي امپر جريان مصرف ميکنه. اين يعني کل پروژه خراب شد.
    يک توضيح بدم که وسيله اي که به رگولاتور 3.3 ولت نياز داره لازم نيست هميشه روشن باشه.

حالا دوستان چه پيشنهادي دارن که يا رگولاتور کم مصرف باشه مثلا نيم ميلي امپر يا اينکه قابليت رفتن به حالت standby داشته باشه. خطي باشه از سوئيچينگ بهتره. ممنون

اضافه شده در تاريخ :
    دوستان رگولاتور 3.3 ولتي هست که جريان مصرفي خودش خيلي کم باشه حتي کمتر از يک ميلي امپر و يا اينکه حالت خاموش داشته باشه تا در مواقعي که لازم نيست جرياني مصرف نکنه؟
    2010/04/07
    تهران
    1,114
    160

پاسخ : انتخاب رگولاتور مناسب

اون مصرف کننده تون که می خواد 3.3 بگیره چیه ؟؟؟
    اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!
    2011/10/12
    47
    5

ممنون از جواب
    اگر رگولاتور کم مصرف پيدا بشه که جريان مصرفي بدون بار کمتر از 1 ميلي امپري داشته باشه ( بايد کم باشه که باتري چند هفته دوام بياره) ، اونوقت ميکرو و ماژول mfrc522 هر دو از رگولاتور استفاده ميکنن. ولي اگر چنين رگولاتوري نباشه ميشه ميکرو مستقيم به باتري وصل بشه و ماژول mfrc522 رو با رگولاتوري که حالت standby داشته باشه راه اندازي کرد.
    مشکل اينه که 2تا باتري کمه و 3تا زياده. اگر باتري ها شارژي باشن که ماکزيمم ولتاژ 3تا ميشه 4.2 ولت که از تحمل ماژول بيشتره. دو تا هم که 3 ولت ماکزيمم داره که کلا مقدار کمي هست مخصوصا وقتي که با مصرف شارژ باتري خيلي زود افت ولتاژ کمتر از 2.8 ولت پيدا ميکنه.
    کلا موندم چه کنم.

الان که دارم فکر ميکنم ميبينم که حالت standby هم فايده نداره فقط بايد مصرف رگولاتور کم باشه. اگر همه رگولاتورها بالاي 1 ميلي آمپر مصرف داخلي دارن که بايد به فکر راه حل ديگه اي بود
    2010/04/07
    تهران
    1,114
    160

خب میکرو های avr که تا 2.7 ولت کار می کنه یک سری شون هم هست که تا 1.8 ولت کار می کنه
    ماژول شما هم که تا 2.5 کار می کنه
    و میکرو هم مصرفی نداره مگر این که شما به غیر از این دو مصرف کننده دیگه ای هم داشته باشین

ولی اگر نشد می تونین این کار رو هم تست کنین
    ماژولتون رو با یکی دو تا دیود زمینش رو به زمین متصل کنین این طوری به تعداد دیود ها 0.7 ولت از زمین مدار فاصله می گیره
    ولی باید ببینین که اون وقت میشه باهاش کار کرد یا نه ؟

ولی اگر چیز دیگه ای ندارین باید با همون 2 عدد باطری جواب بگیرین
    اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!
    2010/10/11
    Sabzevar
    897
    55

اساس کار رگوله هاي خطي تلفات هست.
    يعني شما هميشه اختلاف ولتاژ که روي رگوله ميافته ضربدر جريان عبوري رو تلفات داريد.

يا سويچينگ استفاده کنيد.
    يا رگوله ي Low DropOut که با ورودي پايين تر خروجي3.3 رو بده و تلفات رو بشه کمتر کرد.

اگر NRF مي بندين، با 2 تا باتري قلمي راش بندازين و رگوله رو بذارين کنار.
    2011/10/12
    47
    5

پاسخ : انتخاب رگولاتور LDO

بعد از تحقيق فهميدم که رگولاتورهاي هستند که افت ولتاژ بسيار کمي دارن و جريان مصرفي بسيار پايين. يعني:
    1- جريان بدون بار خيلي پاييني در حد چند ميکرو آمپر مصرف کنه مثلا 5uA
    2- لازم نباشه براي تثبيت ولتاژ حتما بار داشته باشه.
    3- ولتاژي که روش افت ميکنه کمتر از نيم ولت باشه حتي 0.2 ولت!
    اين رگولاتورها معمولا جريان زيادي ندارن. ولي براي موارد کم مصرف مخصوصا استفاده از باتري طراحي شدن.
    چند تا از اين نوع رگولاتورها رو معرفي ميکنم.
    mcp1700-3 , BL8503 , TC55 , TC1301 , LT1762 , LT1962 , ADP3330 , ADP3334 , LP2985 , AIC1730 , AIC1734
    همينطور که گفتم اين رگولاتورها مصرف کمي دارن و البته مثل رگولاتورهاي سوئيچينک بهره بالاتري از رگولاتورهاي معمولي دارن.

کسي نيست بدونه از کجا ميشه تهيه کرد. لطفا راهنمايي کنيد
    2010/10/11
    Sabzevar
    897
    55

AIC1734 اگه 3.3 ميخواين جوان داره 300-400ت.
    رگوله ي خوبيه ولي جريان دهيش زياد بالا نيست.
    2009/12/26
    1,732
    265

پايا ldo هاي lt17XX رو داره و حدود 10 تا 20 تومن هست ! اجاستبل هم دارن
    من از ال تي 1764 استفاده کردم 15 تومن فکر ميکنم
    2011/10/12
    47
    5

فعلا که تصميم گرفتم به يکي از توصيه هاي دوستان از دو باتري سري استفاده کنم و رگولاتور رو کنار گذاشتم. آخه شنيده بودم همين رگولاتورهاي LDO هم همچين کم مصرف نيستن که در ديتاشيتشون اومده و اگر واقعا باري نداشته باشن مصرفشون در حد چند ميکرو آمپره.

نتيجه استفاده از دو باتري براي راه اندازي مگا8 و ماژول rc522 اينطور شد که جريان متوسط مصرفي در کل حالتها حدود 100 ميکرو آمپر شد که اگر باتريهاي مورد استفاده تا 500mA/h جواب بدن چيزي حدود 5000 ساعت دوام مياره که براي من 1000 ساعت مناسبه. البته تئوري تا عمل...!!!؟؟؟؟
    در مورد ماژول هم بگم که ال اي دي رو برداشتم چون ماژول در حالت خواب حدود 1.7 ميلي آمپر مصرف ميکرد در صورتي که خود ماژول 10 ميکرو آمپر مصرف داره و بقيه مربوط به ال اي دي ماژول بود.

دوستان ميدونن که باتري هاي 1.5 ولت قلمي aa وقتي ولتاژشون به 1.3 ولت برسه چند درصد انرژيشونو مصرف کردن؟؟؟؟؟؟؟
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9