اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فیبر مسی چیست ؟ کجا میشه تهیه کرد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فیبر مسی چیست ؟ کجا میشه تهیه کرد؟

سلام دوستان
    یه جایی دیدم که نوشته بود به جای پلکسی یا ام دی اف نازک می تونید از فیبر مسی استفاده کنید. گفته که فیبر مسی ارزونتره و براق تر.
    حالا خواستم بدونم اصلا این فیبر مسی چی هست و کجا باید تهیه کرد؟
    آیا تا به حال کسی استفاده کرده ؟ چطور بوده ؟
    ممنون

پاسخ : فیبر مسی چیست ؟ کجا میشه تهیه کرد؟

نوشته اصلی توسط meysamdalipour
    سلام دوستان
    یه جایی دیدم که نوشته بود به جای پلکسی یا ام دی اف نازک می تونید از فیبر مسی استفاده کنید. گفته که فیبر مسی ارزونتره و براق تر.
    حالا خواستم بدونم اصلا این فیبر مسی چی هست و کجا باید تهیه کرد؟
    آیا تا به حال کسی استفاده کرده ؟ چطور بوده ؟
    ممنون
    دوست من مشخص کن واسه چی میخوای استفاده کنی

دیدگاه

واسه تابلوی ثابت میخواد استفاده کنه دیگه
      فکر کنم همون فیبر مدار چاپی باشه

دیدگاه

طراحی تابلو ثابت با pcbهم وقت گیره هم ارزش نداره بسازی باهاش بهترینش همون پلکسی است

فیبر مسی هم از لوازم الکترونیکی ها میشه تهیه کرد البته فیبر مسی pcbمنظورمه :nerd:

بازم از پلکسی و طراحی در کورل استفاده کنی هم وقت کمتری میزاری هم اسون تره
        http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MAHDI ZAMANI
          طراحی تابلو ثابت با pcbهم وقت گیره هم ارزش نداره بسازی باهاش بهترینش همون پلکسی است

فیبر مسی هم از لوازم الکترونیکی ها میشه تهیه کرد البته فیبر مسی pcbمنظورمه :nerd:

مشکل اینه کل شهرمون زدم زیر پا اصلا نمیدونن پلکسی چیه :angry:
          بازم از پلکسی و طراحی در کورل استفاده کنی هم وقت کمتری میزاری هم اسون تره

دیدگاه

مگه کجا زندگی میکنید که نمیدونن پلکسی چیه؟
            خود همون برش cnc پلکسی دارن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط meysamdalipour
              گفته که فیبر مسی ارزونتره و براق تر.
              فیبر مسی ارزون تر از سانتی 1 تومان؟؟ :angry:

دیدگاه

ورق پلکسی خیلی گرون در میاد و حسابی قیمت تابلو رو میبره بالا

دیدگاه

خیلی وقت ها تابلوهای بزرگ رو روی پلی کربنات میزنند هم ارزان تر میشه هم نسبت به تابش نور مستقیم آفتاب مقاوم تر از پلکسی هست، اینجا شیت 3 در 2 متر پلی کربنات 6 میل ضد یو وی 120 تومان هست در حالی که این قیمت برای پلکسی تایوانی 3 میل یک شیت تقریبا 180 در 120 میشه!! البته روی پلی کربنات شبرنگ هم میزنند معمولا، تابش مستقیم آفتاب در بعضی شهرها با توجه به مدت زمان و زاویه تابش و گرمای آفتاب روی پلکسی مشکی به مرور باعث میشه یکم پلکسی بپیچه. منتهی اگر با لیزر سوراخ کاری میکنید پلکسی تمیز تر و راحت تر از پلی کربنات هست.
                  از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
                  هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
                  اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
                  اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
                  شاد و موفق باشید

دیدگاه

کلا از کجا باید این ورق ها رو تهیه کنیم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Study
                      خیلی وقت ها تابلوهای بزرگ رو روی پلی کربنات میزنند هم ارزان تر میشه هم نسبت به تابش نور مستقیم آفتاب مقاوم تر از پلکسی هست، اینجا شیت 3 در 2 متر پلی کربنات 6 میل ضد یو وی 120 تومان هست در حالی که این قیمت برای پلکسی تایوانی 3 میل یک شیت تقریبا 180 در 120 میشه!! البته روی پلی کربنات شبرنگ هم میزنند معمولا، تابش مستقیم آفتاب در بعضی شهرها با توجه به مدت زمان و زاویه تابش و گرمای آفتاب روی پلکسی مشکی به مرور باعث میشه یکم پلکسی بپیچه. منتهی اگر با لیزر سوراخ کاری میکنید پلکسی تمیز تر و راحت تر از پلی کربنات هست.
                      منظورتان چیزی شبیه ورق های PVC هست؟ یا شبیه پلکسی ایرانی؟ یا تفاوت داره؟

دیدگاه

با pvc فرق میکنه اما از نظر ساختار شیاری تقریبا شمابه همون هست و همچنین شبیه به کارتن پلاست اما پلی کربنات هست شیت هاش رو هم به اسم پلی کربنات میفروشند که برای تابلو معمولا از ضخامت 6 میل ضد یو وی استفاده میشه، محکم و سبک هست و معمولا نسبتا شفاف هست در رنگ های مختلف به همین خاطر اول روی اون شبرنگ ( معمولا مشکی ) میچسبونند و بعد سوراخکاری میکنند، قیمتش از پلکسی کمتر هست و سایز شیتش هم چیزی که اینجا ( شیراز ) هست 300 در 200 حدود 120 تومان هست، اگر خواستید تابلو باهاش بسازید و با لیزر خواستید سوراخارو بزنید حتما قبلش روی یک تکه کوچکش تست کنید چون اگر لیزر قدرتش مناسب نباشه لایه رویی رو زیادی میسوزونه و اگر کم باشه لایه پایینی خوب سوراخ نمیشه. توی گوگل سرچ کنید عکس هاش میاد از این ورق ها بعضا در گلخانه ها یا فضای باز ها به جای شیشه هم استفاده میشه. توجه کنید که با کارتن پلاست فرق میکنه هاااا، خیلی محکم تر و مقاوم تر هست.
                        از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
                        هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
                        اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
                        اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
                        شاد و موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Study
                          با pvc فرق میکنه اما از نظر ساختار شیاری تقریبا شمابه همون هست و همچنین شبیه به کارتن پلاست اما پلی کربنات هست شیت هاش رو هم به اسم پلی کربنات میفروشند که برای تابلو معمولا از ضخامت 6 میل ضد یو وی استفاده میشه، محکم و سبک هست و معمولا نسبتا شفاف هست در رنگ های مختلف به همین خاطر اول روی اون شبرنگ ( معمولا مشکی ) میچسبونند و بعد سوراخکاری میکنند، قیمتش از پلکسی کمتر هست و سایز شیتش هم چیزی که اینجا ( شیراز ) هست 300 در 200 حدود 120 تومان هست، اگر خواستید تابلو باهاش بسازید و با لیزر خواستید سوراخارو بزنید حتما قبلش روی یک تکه کوچکش تست کنید چون اگر لیزر قدرتش مناسب نباشه لایه رویی رو زیادی میسوزونه و اگر کم باشه لایه پایینی خوب سوراخ نمیشه. توی گوگل سرچ کنید عکس هاش میاد از این ورق ها بعضا در گلخانه ها یا فضای باز ها به جای شیشه هم استفاده میشه. توجه کنید که با کارتن پلاست فرق میکنه هاااا، خیلی محکم تر و مقاوم تر هست.
                          متوجه شدم.
                          ممنون بابت توضیحات.
                          کلآ اون حالت شیار داشتن شبیه به کارتن رو همه ی مدل هاش داره یا بصورت یکدست مشابه PVC و پلکسی هم هست؟

دیدگاه

تا اونجا که من دیدم و اطلاع دارم این شیت هایی که تو بازار هست همشون این حالت رو دارند، راه ها فقط در یک راستا هستند و این باعث میشه در جاهایی که میخوان بهش انعطاف بدهند از این طریق بتوانند، البته چون جنسشون خشک هست به این راحتی ها خم نمیشند که برای تابلو نگران خم شدنشون باشید مخصوصا اگر توی قاب درست قرار بگیرند، منتهی اون راه ها رو فکر کنم همشون دارند. جنسشون خشک هست و برعکس کارتن پلاست که میشه همینجوری با فشار ال ای دی رو درونش قرار داد و با پایه ال ای دی سوراخش کرد و جا زد توی اینها نمیشه و حتما یا باید بدید لیزر یا با مته سوراخ کنید اما با مینی دریل ها و حتی با دریل دستی های خودکار به راحتی سوراخ میشند!!
                            شاد و موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X