اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در نوشتن تابع

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در نوشتن تابع

باسلام
    من در استفاده از الگوریتم pso زمانی که تابع هزینه ام را فراخوانی میکنم و برنامه سراغ اجرای تابع مربوط به تابع هزینه میرود پیغام زیر را میدهد.
    Undefined function 'bs1' for input arguments of type 'double'.

Error in @(k)bs1(k)

Error in Untitled (line 65)
    particle(i).Cost=CostFunction(particle(i).Position );
    که bs1 نام تابع فراخوانی شده است.

پاسخ : مشکل در نوشتن تابع

این خط توی تابع bs1 هست؟
    particle(i).Cost=CostFunction(particle(i).Position );

دیدگاه

این خط در برنامه untitled که همان الگوریتم pso هست وجود دارد.البته مشکلم برطرف شد ازآنجاییکه مسیر ذخیره و اجرای الگوریتم و تابع یکی نبود این مشکل وجود داشت
      با تشکر از کمک دوستان

اضافه شده در تاریخ :
      من در اجرای این برنامه ها در محلی از برنامه باید به سیمولینک رفته و فایل سیمولینک را اجرا کنم و دوباره به m.file برگردم.که در این فرایند ابتدا باید یک سری داده از m.file
      به سیمولینک برود و پس از پردازش دوباره یک سری داده از سیمولینک به m.file برگردد و پردازش شود و همینطور ادامه می یابد زیرا در m.file یکحلقه دارم که چند هزار بار این حلقه تکرار می شود.مشکل من اینست که دستورات مربوط به فراخوانی سیمولینک و ارسال داده از سیمولینک به m.file و بالعکس را نمیدانم.

دیدگاه

توی سیمولینک، پارامترهایی که نیاز داری در m-file رو استفاده کنی رو با بلوک to workspace وصل کن. وقتی اجرا کنی، اون پارامترها توی work space ذخیره میشن. حالا میتونی توی m-file از اون پارامترهایی که توی workspace قرار دارند فراخونی و استفاده کنی. باز همینطور دوباره میتونی خروجی m-file رو که توی workspace ذخیره شده رو با بلوک from workspace بیاری توی سیمولینک و ازشون استفاده کنی.

دیدگاه

چطور میشه از این بلوکها استفاده کرد؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط namdar soleiman netaj
            چطور میشه از این بلوکها استفاده کرد؟؟؟؟؟؟
            با workspace که کاری نداره. به این صورته :
            http://www.uplooder.net/img/image/23/38271834e05fd63acd2d0bb43c63f19f/1.jpg

بعد از اون دیگه میری با m-file کار میکنی. یعنی مقادیری که نیاز داشتی توی m-file ازش استفاده کنی توی workspace هستن و باید فراخونی کنی!

دیدگاه

سیمولینک رو چطور فراخوانی کنم و چطوری از بلوک from workspace استفاده کنم البته توی help متلب یه چیزایی دیدم ولی نتونستم خوب باهاش کار کنم.

دیدگاه

سیمولینک رو چطور فراخوانی کنم و چطوری از بلوک from workspace استفاده کنم البته توی help متلب یه چیزایی دیدم ولی نتونستم خوب باهاش کار کنم.
                توی m-file که داری کد نویسی میکنی، اسم فایل سیمولینکت رو بنویس و بعد پایینش کدها رو.
                وقتی m-file رو که اجرا میکنی، سیمولینک خودش اجرا میشه و او پارامترهایی که به بلوک to workspace وصله، مقادیرش توی workspace میاد و باقی ماجرا.
                from workspace هم عکس to workspace هست دیگه. به هر جا که میخوای خروجی m-file رو توی سیمولینک بدی به همونجا وصل کن.
                مثلن خروجی m-file متغیر به نام a هست که یه عددی در میاد. بعد میخوای کجای سیمولینکت این متغیر بعنوان ورودی باشه؟ خب همونجا یه بلوک from workspace میذاری به اسم a .
                اگه متوجه نشدی، اجازه بده که دوستان دیگه بیان راهنمائیت کنن. شاید توضیح من خوب نباشه.
                موفق باشی

دیدگاه

البته من که فایل شما رو ندیدم . ممکنه اینطوری باشه که این کد نویسی ها در یک Embeded Matlab Function نوشته بشه و دو قسمت سیمولینک رو به هم وصل کنه.
                  اون قسمت که to/from workspace داره!

دیدگاه

شما زحمت بکش یه m.file چند خطی بنویس که ابتدا به x , y مقدار بده و اونو بفرسته به سیمولینک و اونجا روی اونا یک عمل ریاضی انجام بده و سپس نتیجه رو بفرسته به m.file , mi.file اونو نشون بده.لطف کنید فایل سیمولینک و m.file رو برام میل کنید. ns.netaj@yahoo.com

دیدگاه

شما زحمت بکش یه m.file چند خطی بنویس که ابتدا به x , y مقدار بده و اونو بفرسته به سیمولینک و اونجا روی اونا یک عمل ریاضی انجام بده و سپس نتیجه رو بفرسته به m.file , mi.file اونو نشون بده.لطف کنید فایل سیمولینک و m.file رو برام میل کنید. ns.netaj@yahoo.com
                      پیام خصوصی گذاشتم برات.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X