اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست منبع تغذیه 12 ولت و90آمپر برای روشن کردن تراکتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست منبع تغذیه 12 ولت و90آمپر برای روشن کردن تراکتور

سلام
    ما یه تراکتور داریم که همیشه تو فصل سرما بعد از دو سه تا استارت باطریش میخوابه میخام یه منبع تغذیه داشته باشم که صبحها با اون روشنش کنم ضمنا میخام بدونم میتونم از برق خروجی دستگاه جوش(اینورتر) استفاده کنم یا نه ؟
    باطری تراکتور هم 12 ولت 120 آمپره

پاسخ : درخواست منبع تغذیه 12 ولت و90آمپر برای روشن کردن تراکتور

منبع تغذیه میخواید داشته باشید میخواید بخرید میخواید بسازید ؟؟؟؟؟؟؟
    من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط karbar1360
      سلام
      ما یه تراکتور داریم که همیشه تو فصل سرما بعد از دو سه تا استارت باطریش میخوابه میخام یه منبع تغذیه داشته باشم که صبحها با اون روشنش کنم ضمنا میخام بدونم میتونم از برق خروجی دستگاه جوش(اینورتر) استفاده کنم یا نه ؟
      باسلام
      خب دوست من یدونه ترانس کاهنده 12ولت 20یا حداقل 10امپر بگیر صبح که میخوای استارت بزنی وصلش کن به باطری بعد اینکه روشن شد جداش کن یا استارت بزن روشن نشد شارژش کن...
      نه نمیشه از خروجی اینورتر استفاده کرد اولا امپرش خیلی زیاده دوما ولتاژ خروجیش بیشتر از 12ولت هست

دیدگاه

سلام شما باید برای باتری یه شارژر بسازید که باتری کامل شارژ بشه و حتما باید از باتری نو و سالم استفاده کنید.
        چون در لحظه استارت جریان زیادی کشید میشه و حتما باید از باتری استفاده کرد.
        اینکه باتری می خوابه باید باتری بهتری استفاده کرد.

sigpic

دیدگاه

سلام
          وقت بخیر
          سلام
          بهترین راه برای روشن شدن سریع موتورهای دیزل نظیر تراکتور ، اتوبوس ، کامیون در فصل سرما ، گرم کردن روغن موتور میباشد.

روش معمول رانندگان این خودروها ،برای روشن شدن سریع موتور ، قرار دادن یک کپسول گاز پیک نیکی ، یا یک مشعل گاز ، در زیر کارتل روغن موتور خودرو دیزلی و روشن نمودن آن به مدت مناسب (تجربی) است .

با احترام
          93/9/23

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر معیری
            سلام
            وقت بخیر
            بهترین راه برای روشن شدن سریع موتورهای دیزل نظیر تراکتور ، اتوبوس ، کامیون در فصل سرما ، گرم کردن روغن موتور میباشد.

روش معمول رانندگان این خودروها ،برای روشن شدن سریع موتور ، قرار دادن یک کپسول گاز پیک نیکی ، یا یک مشعل گاز ، در زیر کارتل روغن موتور خودرو دیزلی و روشن نمودن آن به مدت مناسب (تجربی) است .

با احترام
            93/9/23
            همین کار رو میکنم اما معمولا جواب نمی گیرم

اضافه شده در تاریخ :
            نوشته اصلی توسط امیر کریمی
            باسلام
            خب دوست من یدونه ترانس کاهنده 12ولت 20یا حداقل 10امپر بگیر صبح که میخوای استارت بزنی وصلش کن به باطری بعد اینکه روشن شد جداش کن یا استارت بزن روشن نشد شارژش کن...
            نه نمیشه از خروجی اینورتر استفاده کرد اولا امپرش خیلی زیاده دوما ولتاژ خروجیش بیشتر از 12ولت هست
            با تشکر از شما دوست عزیز
            فقط اون کاهنده که گفتید رو اگه روشن نشد چه مدت باید به باطری وصل کنم؟

دیدگاه

سلام
              وقت بخیر
              همین کار رو میکنم اما معمولا جواب نمی گیرم
              موردی که عرض شد ، بواسطه کسب تجربه در سالهای گذشته بوده .

به غیر از گرم کردن روغن موتور در سرما به روشی که عرض شد ، بحث یخ زدن گازوییل در منبع (باک) ، لوله های رابط و پمپ انژکتور (به اصطلاح عام : پمپ فارسونگا ) هم وجود داره .

گازوییل هم باید به مقدار مناسبی گرم بشه (که در کامیون و اتوبوس ، این کار توسط یک گرم کن مخصوص انجام میگیرد).

صحت و سلامت سوزنهای انژکتور را هم مورد آزمایش و بررسی (توسط دستگاه ) قرار بدید .

با احترام
              93/9/24

دیدگاه

سلام دوستان سوال منم همین شکله
                ما دیزل انتقال آب داریم و برق هم هست ولی برق !! توان متصل کردن آن رو به موتور پمپ آب نداره
                میشه بجای باتری از ترانس استفاده کنم؟؟
                ولتاژ 12 آمپر 70

دیدگاه

درود
                  اگر امکان روشن کردن موتورها و استارت زدن آنها با برق وجود داشت که خارجی ها دیوانه نبودند که از باتری استفاده کنند منبع تغذیه dc که بتواند 12 ولت و 70 آمپر جریان تامین کند هم حجم بسیار بزرگی خواهد داشت (در صورت استفاده از ترانس) و حتی در صورت استفاده از منبع تغذیه سویچینگ قیمت آن چند برابر باتری خواهد بود و هم اگر برق نباشد که دیگر اصلا نمیتوانید چیزی را روشن کنید. و هم هزینه سرویس و نگهداری بسیار بالایی نسبت به باتری خواهد داشت.
                  در کل خطاب به همه دوستان اعلام میکنم اگر ایده ای به ذهنتان خطور کرد فوری خیال نکنید ادیسون زمان هستید و این ایده قبلا در هیچ کجای دنیا که از نظر علمی بسیار پیشرفته تر از ما هستند به فکر احدی نرسیده ، این را بدانید که اگر ایده شما عملی نشده یا غیر ممکن است یا از نظر اقتصادی که در دنیا در تولید همه چیز حرف اول را میزند به صرفه نیست که کسی سراغ آن نرفته پس بهتر است ابتدا کمی تحقیق کنید اینتر نت که در دسترس همگان بعنوان منبع بی پایان اطلاعات موجود است .

دیدگاه

یک راه ساده و کاربردی و البته تا حدودی اقتصادی ، استفاده از سوپر خازن ها در کنار باتری است
                    5 یا 6 عدد سوپر خازن (بسته به ولتاژ خازن ، اگر ولتاژ خازن ها 2.7 ولت بود 6 عدد و اگر ولتاژ خازن ها 3 ولت بود 5 عدد کافی است)
                    حداقل ظرفیت خازن ها باید 500 فاراد باشد سپس خازن ها را به شکل سری بهم متصل کنید و بعد آنها را با باتری موازی کنید به پلاریته ی خازن ها و باتری حتما دقت کنید که به شکل معکوس نصب نکنید چون خازن ها منفجر می شوند
                    سوپر خازن ها دارای مقاومت داخلی بسیار پایین تری نسبت به باتری ها هستند به همین دلیل می توانند در لحظه جریان بسیار زیادی را در اختیار استارتر قرار دهند موضوع جالب اینه که حتی اگر باتری خودرو یا تراکتور خیلی ضعیف هم باشه بازهم خازن ها کارشون رو میکنند فقط کافیه چند ثانیه بهشون زمان بدیم تا کاملا شارژ بشن

دیدگاه

درود
                      یک قیمت از سوپر خازن های با مشخصات ذکر شده بگیرید تا ببینید چرا از باتری استفاده میشود.!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
                        درود
                        یک قیمت از سوپر خازن های با مشخصات ذکر شده بگیرید تا ببینید چرا از باتری استفاده میشود.!!!
                        با درود
                        حالا من نمیدونم یه باتری 70 امپر جریان مورد نیاز یه ماشین برای روشن شدن تامین میکنه یا نه
                        فقط خواستم اینو بگم
                        نمیشه 70 امپر رو از یه باتری 70 امپر گرفت
                        حتی 7 امپر هم بگیری ولتاز افت پیدا میکنه
                        البته نوع باتری هم مهم برخی ها جریان لحظه ای زیادی ایجاد میکنن بدون مشکل یا با محدودیت های کمتر

ابر خازن ها هم میشه چیز های به صورت دستی ساخت
                        و دوستمون اشاره کردن با باتری موازی بشه که به جریان دهی کمک کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پرویز یحیی زاده نمایش پست ها
                          موضوع جالب اینه که حتی اگر باتری خودرو یا تراکتور خیلی ضعیف هم باشه بازهم خازن ها کارشون رو میکنند فقط کافیه چند ثانیه بهشون زمان بدیم تا کاملا شارژ بشن
                          با درود
                          فرمودید باتری و خازن موازی.اگه باتری ضعیف بشه مطمئنا از خازنها کمک میگیره و این مسئله باعث دشارژ خازنها میشه که میشه گفت ولتاژ مجموع همون ولتاژ باتری میشه جز اینکه شارژ خازن و باتری توسط دینام بصورت مجزا انجام بشه و خازن فقط در لحظه استارت بعنوان یه کمک کننده برای جبران کاهش جریان یا ولتاژ باتری عمل کنه که اونم خودش نیاز به ساخت مدار الکترونیکی امپر بالا داره که در نهایت صرفه اقتصادی نداره و از نظر منطقی گزینه مناسبی نیست.
                          اگه تو هوای سرد تراکتور سنگین استارت میخوره بهتره از باتری سالم استفاده کنید و حتما موتور استارت رو از نظر سلامت بررسی کنید چون گاهی اوقات استارت سنگین بخاطر ضعیف شدن موتور استارت هست ولی اگه مشکل ازین موارد نبود و تو منطقه ای هستید که هوا خیلی سرده دور موتور و قسمتی از گیربکس که نزدیک به موتور هست پتو یا پارچه برزنت ضخیم بپیچید تا موتور از سرمای مستقیم دور باشه.
                          موقع استارت کلاچ رو فشار بدید تا صفحه کلاچ ازاد بشه و مقاومت گیربکس در مقابل چرخش از موتور برداشته بشه.
                          منم چندتا تجربه داشتم که با اجازتون مطرح کردم.
                          پاینده باشید
                          جدیدترین ویرایش توسط saeiddiod; ۰۰:۵۱ ۱۴۰۰/۰۶/۲۹.

دیدگاه

دوستان سوال دارم درباره منبع تغذیه

دیدگاه

دینام شارژ باطری تراکتور + تسمه و فولی +الکترو موتور
                              فکر کنم بشه یچیزی ساخت هم باطری شارژ کنه هم بشه استارت زد قیمتش یکم گرون بشه شاید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X