اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مقا یسه Luminary Micro ARM Cortex M3 با سایر ARM های کمپانی های دیگر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مقا یسه Luminary Micro ARM Cortex M3 با سایر ARM های کمپانی های دیگر

www.luminarymicro.com

مقا یسه Luminary Micro ARM Cortex M3 با سایر ARM های کمپانی های دیگر. کدام بهتره؟

قیمت و موجودیت در ایران!
    سخت افزار و تنوع انتخاب قطعه
    نرم افزار ارایه شده مجانی توسط کمپانی ان

پاسخ : مقا یسه Luminary Micro ARM Cortex M3 با سایر ARM های کمپانی های دیگر

با سلام
    از نظر پکیج که خیلی خوبه اکثر میکروآ‌ها رو در پکیج ۱۰۰، ۶۴ و ۴۸ پین میآ‌ده. یه پیکیج ۲۵ پین هم داره! البته با سرعت کمتر!
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

جالبه، تنها آرمه که دیدم MAC+PHY داره (معمولا فقط MAC)
      There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

Hi Ebrahim,

Thank you for your e-mail. As you maybe aware US export law prohibits us from shipping product to Iran. I am sorry for this.

Regards,

Ian Fletcher

Sales Manager - Luminary Micro Europe
        فتو بلاگ من
        کاردستی ها :
        روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
        فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
        کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ابراهیم جهاندار
          Hi Ebrahim,

Thank you for your e-mail. As you maybe aware US export law prohibits us from shipping product to Iran. I am sorry for this.

Regards,

Ian Fletcher

Sales Manager - Luminary Micro Europe
          availability problem, as usual!

دیدگاه

واردات مستقیم از امریکا ممکن نیست ولی مثل سایر قطعات دلالها می اورند!

از لحاظ نرم افزار های پشتیبانی کننده علی است حتی Graphic lcd library دارد که دارای widget یعنی پنجره و کلید ها و... است manual را دانلود کنید pdf

و بخونید

من فکر می کنم چون ما ایرانیها برنامه نویسی گروهی نداریم این میکرو هر چی که ما می خواهیم مثل c device driver library(like as code for ADC driver)
            را دارد

کار با atmel sam7,9 و philips LPC وقت هدر دادن است
            اینها را فروشندگان می اورند ( که سواد فنی ندارند) و در ایران مد می کنند

ما باید دنبال قطعات مناسب برای خودمان باشیم

دیدگاه

نمایندگی ها در شانگهای:

http://www.zlgmcu.com/home.asp
              http://www.honestar.com/en/index.htm

دیدگاه

نوشته اصلی توسط avr1100
                واردات مستقیم از امریکا ممکن نیست ولی مثل سایر قطعات دلالها می اورند!

از لحاظ نرم افزار های پشتیبانی کننده علی است حتی Graphic lcd library دارد که دارای widget یعنی پنجره و کلید ها و... است manual را دانلود کنید pdf

و بخونید

من فکر می کنم چون ما ایرانیها برنامه نویسی گروهی نداریم این میکرو هر چی که ما می خواهیم مثل c device driver library(like as code for ADC driver)
                را دارد

کار با atmel sam7,9 و philips LPC وقت هدر دادن است
                اینها را فروشندگان می اورند ( که سواد فنی ندارند) و در ایران مد می کنند

ما باید دنبال قطعات مناسب برای خودمان باشیم
                با سلام
                حق با شما است نوشتن کد برای درایورهای مختلف این میکروها کار زمانآ‌بری است. ولی شما باید دقت کنید که استفاده از سیستم عامل میآ‌تونه تا حدی بسیار زیادی این مشکلات رو کاهش بده مثلا همون arm9 میآ‌تونه لینوکس رو اجرا کنه. اگر سیستم عامل درست کار کنه شما خیلی راحتآ‌تر هستید به عنوان مثال کدهای مرتبط با شبکه، قستآ‌های fileSystem برای کار با فلش مموری و قسمتآ‌های دیگر! علاوه بر این شما همزمانی هم دارید یعنی چندین برنامه به صورت همزمان میآ‌توانند اجرا شوند! اگر هم نیاز به سیستمآ‌ بلادرنگ (real-time) داشته باشید میآ‌توانید از کرنلآ‌هایی که برای همین کار درست شدهآ‌اند استفاده کنید.
                ما یه استاد داشتیم که حرف جالبی میآ‌زد. میآ‌گفت «اگر سختآ‌افزار یک دلار ارزش داشته باشد قیمت نرمآ‌افزار ۱۰ دلار و قیمت اطلاعات ۱۰۰۰ دلار است!»
                من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

به نظر من اگر کسی دنبال امکانات بالا و حرفه ای ، و یه سولشن بی دردسر و راحت میگرده از avr32آ‌ خیلی خوب میتونه جواب بگیره ، برای مثال میکرو هایی که تو این فورم معرفی شدن 1 دهم امکانات avr32ap رو هم ندارن ، برای مثال یک سری از امکانات AP7000 رو براتون اینجا میزارم ( تو دیتاشیتش کامل هستآ‌ ) :

AVR32 یک میکروکنترلر کامل و قدرتمند هست . از امکانات برجسته این میکرو هم میشه به MCU/DSP بودنش ، داشتن MMU ، داشتن Onchip Camera Interface ، یک پورتusb پر سرعت ، 2 پرت Ethernetآ‌و ... اما کاستی هایی هم دارد ، یکی از انها نداشتن OnChip Flash Memory و موجود نبودن در پکیج های غیر bga هست . که اگر بتونید با این دو مورد کنار بیایید ، انتخاب خیلی خوبی در پیش رو دارید .

در ضمن اگر به فکر استفاده از Linuxآ‌ هستید ، باید بگم که این میکرو میتونه دقیقا خود کرنل لینوکس ( not ucLinux ) رو به دلیل داشتن MMUآ‌ اجرا کنه در صورتی که دیوایس های دیگه همشون MMU ندارن و مجبورن از uClinuxآ‌ که برای دیوایس های بدون MMU پورت شده استفاده کنند .

High Performance, Low Power AVR®32 32-Bit Microcontroller
                  – 210 DMIPS throughput at 150 MHz
                  – 16 KB instruction cache and 16 KB data caches
                  – Memory Management Unit enabling use of operating systems
                  – Single-cycle RISC instruction set including SIMD and DSP instructions
                  – Java Hardware Acceleration

Pixel Co-Processor
                  – Pixel Co-Processor for video acceleration through color-space conversion
                  (YUV<->RGB), image scaling and filtering, quarter pixel motion compensation

Multi-hierarchy bus system
                  – High-performance data transfers on separate buses for increased performance

Data Memories
                  – 32KBytes SRAM

External Memory Interface
                  – SDRAM, DataFlash™, SRAM, Multi Media Card (MMC), Secure Digital (SD),
                  – Compact Flash, Smart Media, NAND Flash

Direct Memory Access Controller
                  – External Memory access without CPU intervention

Interrupt Controller
                  – Individually maskable Interrupts
                  – Each interrupt request has a programmable priority and autovector address

System Functions
                  – Power and Clock Manager
                  – Crystal Oscillator with Phase-Lock-Loop (PLL)
                  – Watchdog Timer
                  – Real-time Clock

6 Multifunction timer/counters
                  – Three external clock inputs, I/O pins, PWM, capture and various counting
                  capabilities

4 Universal Synchronous/Asynchronous Receiver/Transmitters (USART)
                  – 115.2 kbps IrDA Modulation and Demodulation
                  – Hardware and software handshaking

3 Synchronous Serial Protocol controllers
                  – Supports I2S, SPI and generic frame-based protocols

Two-Wire Interface
                  – Sequential Read/Write Operations, Philips’ I2C© compliant

Liquid Crystal Display (LCD) interface
                  – Supports TFT displays
                  – Configurable pixel resolution supporting QCIF/QVGA/VGA/SVGA configurations.

Image Sensor Interface
                  – 12-bit Data Interface for CMOS cameras

Universal Serial Bus (USB) 2.0 High Speed (480 Mbps) Device
                  – On-chip Transceivers with physical interface

2 Ethernet MAC 10/100 Mbps interfaces
                  – 802.3 Ethernet Media Access Controller
                  – Supports Media Independent Interface (MII) and Reduced MII (RMII)

16-bit stereo audio bitstream DAC
                  – Sample rates up to 50 kHz

On-Chip Debug System
                  – Nexus Class 3
                  – Full speed, non-intrusive data and program trace
                  – Runtime control and JTAG interface

Package/Pins
                  – AT32AP7000: 256-ball CTBGA 1.0 mm pitch/160 GPIO pins

Power supplies
                  – 1.65V to1.95V VDDCORE
                  – 3.0V to 3.6V VDDIO
                  فتو بلاگ من
                  کاردستی ها :

دیدگاه

AVR32 برای کار های سطح بالا تر است و قیمت ان بالاست (20 و بالای 20 دلار)
                    مصرف زیاد جریان نسبت به cortex m3-ARM
                    موجود نبودن در پکیج های غیر bga و مشکل مونتاژ و تعمیر
                    فقط توسط Atmel پشتیبانی و ساخته میشه که انحصاری است و بد.
                    =======
                    ARM Cortex M3 ساخت Luminary Micro می تواند سریعا جایگزین 8 بیتی ها شود وقیمت مناسب است و نیاز به اموزش خیلی زیادی ندارد JTAG ان روی kit هاش است و زیر 100 دلار است!

هم با سیستم عامل میتونه کار کند و هم بدون ان.

در ضمن مصرف ان کم است و 50MHZ ان برابر 63 MHZ میکروهای دیگر است!

از لحاظ امکانات نرم افزاری مجانی هم عالیست از c compiler IAR for ARM میتونید برای ان استفاده کنید

دیدگاه

http://www.luminarymicro.com/products/software_updates.html

دیدگاه

برای استفاده از سیستم عامل های uClinuxآ‌ یا WinCE نیاز به درایور QVGA و LCD های رنگی است که این هزینه ی محصول رو بالا می بره و برای کاربردهای Cost Effective مناسب نیست. همچنین زمانی که از OS استفاده می کنید باید بتونید درایور بنویسید و یا Application تون رو به Kernel لینوکس اضافه کنید و اون رو مجدد کامپایل کنید که این دانش بالایی می خواد.
                        در مقایسه ی AVR32 و Cortex M3 هم باید به این مسئله توجه کنید که از لحاظ قیمت و توان مصرفی، Cortex کاملا برتره و می تونه بهترین جایگزین برای MCU های 8 بیتی بشه. در حالیکه AVR32 همون طور که دوستمون گفتند برای کاربردهای سطح بالاتر مناسبه که به نظر من اونجا دیگه بهتره از ماژول های x86 با CPU های VIA یا Celeron استفاده بشه (مثل SOM های Advantech).

دیدگاه

بعد چند وقت 8 بیتی کار کردن ، اگه بخواییم اپگرید بشم بهتره از همون اول یه سنگ بزرگتر برداریم ( البطه نظر شخصیه ) که تا چندین سال نیاز به اپگرید نداشته باشه ، البطه صحبت های شما درسته و شاید یکم این قضیه مشکل به نظر برسه اما اونقدا هم که فکر میکنید مشکل نیست .

مردم مثل مور و ملخ رفتن NGW 100 ( یکی از evk های avr32 با قیمت تقریبان 70 دلار ) خریدن و تو Avrfreaks سوال می پرسن و جواب میگیرن . منم میخام یدونه بخرم ! فقط تنها مشکل اینه که اگر بوتلودر بپره نیاز به jtag ice mkII هست که یکم گرونه :mrgreen:

کاربردهای Cost Effective هم جای خودش داره ، من به شخصه خودم یه hobbyist هستم و فعلانه کارم به اونجایی نمیرسه که بخوام به دنبال cost effective بودن یا نبودن باشم .

X86 هنوز یکم زوده ، بزار حداقل 1 برنامه واسه 32 بیتی کامپایل کنیم بعدا اگه خواستیم asimoآ‌ بسازیم سراغ اینا میریم :mrgreen:

درضمن ،آ‌برنامه نویسی برای لینوکس هم دانش بالایی نمیخاد ، و نیازی به درایور نویسی نیست (آ‌ چون قبلا نوشته شده ! )آ‌ . درباره لینوکس بروی embedded device ها بحث و نا گفتنی ها بسیار زیاده که این تاپیک جاش نیست .
                          فتو بلاگ من
                          کاردستی ها :

دیدگاه

درضمن ،آ‌برنامه نویسی برای لینوکس هم دانش بالایی نمیخاد ، و نیازی به درایور نویسی نیست (آ‌ چون قبلا نوشته شده ! )
                            معمولاً فقط برای Peripherals خود چیپ، درایور آماده وجود داره و برای سایر سخت افزارها خیر. اگر هم بخواهید با Application هایی که در Mode کرنل عمل نمی کنند سخت افزار رو درایو کنید معمولا ارتباط به صورت Real-Time نخواهد بود.

دیدگاه

ما اینجا در مورد Linux ,... کاری نداریم

ما در اینجا می خواهیم بگوییم برای کسانی که با 8 بیتی ها کار می کنند و می خواهند میکرو قویتری را انتخاب کنند انتخاب ARM Cortex M3 از Luminary Micro گزینه عالی است از جهات زیر:
                              هزینه کم ای سی ها
                              هزینه کم JTAG , پرو گرامر و kit های ان
                              از لحاظ یاد گیری
                              device driver اماده به زبان c همراه با manual یا راهنمای کاریر
                              مستندات خوب و کامل
                              graphic LCD library with WIDGETs(free of charge) همراه با راهنمای کاربری
                              سخت افزار متنوع و پر بار( انواع میکروها -- حاوی USB-- CAN -- LAN--PWM Mototr control --ADC--,....)

ما فعلا کاری به x86 و linux ,... برای کارهای پیچیده تر و خیلی بالا نداریم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X