اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند تا ویا برای وصل کردن دو تا پلیگان رو و زیر برد کافیه ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند تا ویا برای وصل کردن دو تا پلیگان رو و زیر برد کافیه ؟

دوستان یه سوالی داشتم از خدمتتون :
    زیر برد رو که همیشه پلیگان میزنیم و به زمین وصل می کنیم. در این شکی نیست.
    با آقای بسطامی که صحبت کردم گفتند روی برد رو هم با پلیگان زمین کنید.
    حالا سوال من اینه که بعضی جاها دیدم بین پلیگان زیر و روی برد توی چند جا، چند تا ویا میزنن که دو تا پلیگان رو بهم وصل کنن. کسی میدونه چرا این کارو میکنن و چند تا ویا باید زد ؟
    ---------
    .
    .
    ...........

پاسخ : چند تا ویا برای وصل کردن دو تا پلیگان رو و زیر برد کافیه ؟

بستگی داره به اینکه پالیگون چند تیکه باشه. که در این صورت از چند جا که معمولا تیکه های پالی گون از یک نت مشترکند رو بهم وصل می کنم ولی من خودم بشخصه زیاد توی این مورد صرفه جویی نمیکنم و برای محکم کاری هم که شده هر جای خالی که پیدا کزدم ویا می زنم

دیدگاه

بستگی به کار برد بردتون داره فرکانس کاریش جریانی که عبور میکنه و خیلی چیزای دیگه
      برای حالت عمومی کار به راهنماهای عبور جریان از هر ویا رجوع کنید (ماشین حساب هم دیده بودم داره) که از هر ویا چقد جریان میتونید عبور بدید
      و نکته بعدی اینکه هر ویا تاثیر روی ظرفیت خازنی و مقاومت مسیر جریان داره این ها هم اگر مساله ساز هستند توی بردتون باید دقت کنید بهش
      و بعضی مواقع هم برای زمین آنالوگ و گراند هست که تو یه نقطه به هم میرسن و تا جایی که میدونم باید محل اتصالشون بیشتر از یه دونه نشه
      من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

میشه توضیح بدین اصلا این که گفتید چی هست :read:
        درد من تنهايي نيست ، بلکه مرگ ملتي است که گدايي را قناعت، بي عرضگي را صبر، و باتبسمي بر لبان اين حماقت را حکمت خداوند مي نامند. ---((گاندي))---

دیدگاه

الان من توضیح بدم سوال کنند توضیح بده نفر دوم توضیح بده ؟؟
          ترو خدا اینارو مشخص کنید یا نقل قول بزنید آدم بدونه مخاطب شما کی هست

پلیگان: به اون قسمتای پهن که بین ترک ها هست میگن و برد رو پر میکنه اگه جایی ازش خالی باشه (به خاطر رد نشدن ترک ها یا مسیرها)
          ویا : تو برد دورو (یا چند لایه)چیزی که لایه اول و دوم (یا لایه های دیگه)رو به هم متصل میکنه ویا میگن بهش

صحبت های من هم که از همین واژه ها استفاده کرده به علاوه این نکات که
          ویا ها توی فرکانس های بالا نقش آنتن رو دارن پس باید مواضب بود
          هر ویا ضرفیت محدودی برای انتقال جریان داره مثلا نمیشه از یه دونه ویا 2 آمپر جریان کشید
          هر ویا خاصیت خازنی برد رو و مقاومت مسیر رو میتونه تغییر بده که در طراحی های حساس به این موارد باید این ها رو هم مد نظر داشته باشیم

زمین آنالوگ و دیجیتال هم یه اصطلاحه که برای پاره ای موارد باید از هم جدا بشن از لحاظ فیزیکی (الکتریکی بعدا به هم وصل میشن با سیمی چیزی) ولی در کل همون گراندی هست که شما میشناسید و هیچ فرقی نداره جز در مورد استفاده شون (به صورت ساده بیان شدند اگر مغایرتی میبینید علت این هست)
          من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط icarus
            الان من توضیح بدم سوال کنند توضیح بده نفر دوم توضیح بده ؟؟
            ترو خدا اینارو مشخص کنید یا نقل قول بزنید آدم بدونه مخاطب شما کی هست

پلیگان: به اون قسمتای پهن که بین ترک ها هست میگن و برد رو پر میکنه اگه جایی ازش خالی باشه (به خاطر رد نشدن ترک ها یا مسیرها)
            ویا : تو برد دورو (یا چند لایه)چیزی که لایه اول و دوم (یا لایه های دیگه)رو به هم متصل میکنه ویا میگن بهش

صحبت های من هم که از همین واژه ها استفاده کرده به علاوه این نکات که
            ویا ها توی فرکانس های بالا نقش آنتن رو دارن پس باید مواضب بود
            هر ویا ضرفیت محدودی برای انتقال جریان داره مثلا نمیشه از یه دونه ویا 2 آمپر جریان کشید
            هر ویا خاصیت خازنی برد رو و مقاومت مسیر رو میتونه تغییر بده که در طراحی های حساس به این موارد باید این ها رو هم مد نظر داشته باشیم

زمین آنالوگ و دیجیتال هم یه اصطلاحه که برای پاره ای موارد باید از هم جدا بشن از لحاظ فیزیکی (الکتریکی بعدا به هم وصل میشن با سیمی چیزی) ولی در کل همون گراندی هست که شما میشناسید و هیچ فرقی نداره جز در مورد استفاده شون (به صورت ساده بیان شدند اگر مغایرتی میبینید علت این هست)
            ممنون
            درد من تنهايي نيست ، بلکه مرگ ملتي است که گدايي را قناعت، بي عرضگي را صبر، و باتبسمي بر لبان اين حماقت را حکمت خداوند مي نامند. ---((گاندي))---

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X