اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه تبدیل 12 ولت متناوب به 12 ولت مستقیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه تبدیل 12 ولت متناوب به 12 ولت مستقیم

با سلام
    چطوری میشه 12 ولت متناوب رو به 12 ولت مستقیم تبدیل کرد.

پاسخ : نحوه تبدیل 12 ولت متناوب به 12 ولت مستقیم

با سلام
    با استفاده از دیود یکسو سازی انجام میگیرد ولی بستگی به نوع استفاده شما دارد میتوانید از یکسو ساز پل و یا یکسو ساز تمام موج با دو دیود استفاده نمایید همچنین برای صاف کردن ولتاژ دی -سی از یک خازن 1000 میکرو فاراد 25 ولتی استفاده کنید.

دیدگاه

من میخوام ولتاژ ترانس آیفون رو که متناوب هستش رو به مستقیم تبدیل کنم برای تغذیه ولتازم برای یک مدار rfid
      از چه روشی باید استفاده کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majedhoseini
        من میخوام ولتاژ ترانس آیفون رو که متناوب هستش رو به مستقیم تبدیل کنم برای تغذیه ولتازم برای یک مدار rfid
        از چه روشی باید استفاده کنم
        سلام
        همونطور که دوستمون nimdar فرمودن یه پل دیود و یه خازن 1000 میکرو فاراد 25 ولت برای تبدیل ولتاژ 12 ac به 12 dc کافیه
        تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

البته بعد از این کار ولتاژ به حدود 14 ولت میرسد در صورت جریان گیری کم از مدار
          اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

ممنون از زاهنماییتون
            میشه بگید از پل دیود چند آمپر باید استفاده کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majedhoseini
              ممنون از زاهنماییتون
              میشه بگید از پل دیود چند آمپر باید استفاده کنم
              شما باید بدونین که چقدر جریان می خواین بکشین
              بعد با یه حاشیه امنیت یه پل دیود انتخاب کنین
              اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
              پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
              در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پدرام شمس آبادی ❇❇❇❇❇❇❇❇❇
                البته بعد از این کار ولتاژ به حدود 14 ولت میرسد در صورت جریان گیری کم از مدار
                سلام
                دوست عزیز چطور میشه محاسبه کرد که ترانس X ولت بعد از پل دیود و خازن چقدر میشه ولتاژش؟ فرمولش چیه؟ ضمنا، راه ساده ای برای کاهش مثلا 14 ولت به 12 ولت با آمپر بالا چیه؟
                مرسی
                تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

ولتاژ ac رو ضرب در رادیکال 2 کنید و حدود 10 درصد ازش کم کنید
                  اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

سلام من میخوام با یه پل دیود و خازن جریانac رو تبدیل به dc کنم ولتاژ ورودی ۱۴.۵وخروجی هم میخوام ۱۲ ولت باشه اگه کسی نقشه ای داره بزاره ممنون در ضمن برق موتورسیکلتو میخوام این کارو روش انجام بدم تا یه ال ای دی پاوره ۱۰ واتو روشن کنم

دیدگاه

سلام وعرض ادب من ترانس۱۲ولت۵۰امپردارم بادیودوخازن۶۸۰۰میکروفارادبرقشومستقیم کردم ولی ولتاژم شده ۱۷ولت دلیلش چیه؟ببخشیدفقط من خیلی اطلاعاتی ندارم ازالکترونیک ولی یجورایی خیلی علاقه دارم اگه میشه ساده واسم لطفاتوضیح بدین.یه سوال دیگم داشتم چنتاچراغ cobواسه ماشین گرفتم که همشون باهم نیم امپرجریان میکشن برق ماشینم موقه روشن بودن ۱۴/۵ولت هست میخاستم ببینم مقاومت اجری چند اهم بگیرم که ۲الی ۳ولت برق وواسم کم کنه .یک اهم پنج وات اجری گرفتم ولی اصلن تاثیری نداشت ده اهم بگیرم اوکی میشه؟خیلی معذرت میخام سوالام طولانی شد

دیدگاه

درود
                        اصلا نمیخواهد چیزی اضافه کنید ولتاژی را که شما اندازه گیری میکنید در حالت بی باری است (17 ولت) اگر بار به آن وصل کنید بعد زیر بار ولتاژ ر اندازه گیری کنید حدود همان 12 ولت خواهد بود و اما در مورد ولتاژ باتری اتوموبیل هم در حالت شارژ کامل و بی بار 14.5 ولت است که پس از اتصال بار و کمی دشارژ شدن ولتاژ آن پایین میآید نگران نباشید میتوانید با همین وضعیت بار به آن وصل کنید ولی اگر خیلی وسواسی هستید میتوانید چند دیود با آن سری کنید روی هر دیود 0.7 ولت افت ولتاژ خواهید داشت البته این کار اصولی نیست .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ebrahimabbasi نمایش پست ها
                          سلام وعرض ادب من ترانس۱۲ولت۵۰امپردارم بادیودوخازن۶۸۰۰میکروفارادبرقشومستقیم کردم ولی ولتاژم شده ۱۷ولت دلیلش چیه؟ببخشیدفقط من خیلی اطلاعاتی ندارم ازالکترونیک ولی یجورایی خیلی علاقه دارم اگه میشه ساده واسم لطفاتوضیح بدین.یه سوال دیگم داشتم چنتاچراغ cobواسه ماشین گرفتم که همشون باهم نیم امپرجریان میکشن برق ماشینم موقه روشن بودن ۱۴/۵ولت هست میخاستم ببینم مقاومت اجری چند اهم بگیرم که ۲الی ۳ولت برق وواسم کم کنه .یک اهم پنج وات اجری گرفتم ولی اصلن تاثیری نداشت ده اهم بگیرم اوکی میشه؟خیلی معذرت میخام سوالام طولانی شد
                          با سلام . اگرمنظور شما از ترانس ، ترانسفورماتور ac بدون مدار می باشد و شما بعد از پل دیود و خازن صافی آن را مستقیم کرده اید که 17 ولت درست می باشد . به طور مثال 220 شهری را با مدار پل و خازن مستقیم کنیم تقریبا 310 ولت میدهد که همان ضریب rms مربوط به تبدیل ac به dc می باشد و نه بی باری .بی باری مربوط به ترانس های با جریان خیلی پایین و میلی آمپری هست که فرمودید 5 آمپر هست یعنی آمپر به اندازه کافی می تواند تحویل دهد و افت ولتاژ تا این حد از آمپر نخواهیم داشت ... که این نکته عنوان می شود بی باری یک ترانس 12 ولت 500 میلی آمپر را گرفتم 13.5 بود و نه 17 که دوستمان فرمودند . اگر از این ولتاژ 17 مستقیم شده تا 5 آمپر جریان بگیرید افت ولتاژ نخاوهیم داشت و 17 خواهد ماند . مگر اینکه ترانس جریان پایینی باشد و افتا ولتاژ در اثر مصرف جریان حاصل شود .

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
                          درود
                          اصلا نمیخواهد چیزی اضافه کنید ولتاژی را که شما اندازه گیری میکنید در حالت بی باری است (17 ولت) اگر بار به آن وصل کنید بعد زیر بار ولتاژ ر اندازه گیری کنید حدود همان 12 ولت خواهد بود و اما در مورد ولتاژ باتری اتوموبیل هم در حالت شارژ کامل و بی بار 14.5 ولت است که پس از اتصال بار و کمی دشارژ شدن ولتاژ آن پایین میآید نگران نباشید میتوانید با همین وضعیت بار به آن وصل کنید ولی اگر خیلی وسواسی هستید میتوانید چند دیود با آن سری کنید روی هر دیود 0.7 ولت افت ولتاژ خواهید داشت البته این کار اصولی نیست .
                          اگر محاسبه خیلی دقیق میخواهید باید مدار بسته را در نظر بگیرید و تقسیم ولتاژ روی دو مقاومت ( یکی لامپ و دیگری آجری ) محاسبه کنید و دقیق ولتاژی را که میخواهید بسازید . باید توی رنج چند اهم باشه . و حتما وات بالا باشه که نسوزه . اگر هم که یکی دو ولت این طرف اون طرف زیاد مهم نیست براتون ، که مشکلی نیست یه مقاومت تقریبی بذارید البته تضمین طول عمر لامپ را نمیکند . لامپ ها می توانند در یک بازه با ولتاژ کمترو بیشتر پر نور تر و کم نور تر روشن شوند و روشن بمانند ولی تضمین طول عمر ندارد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirtevez2 نمایش پست ها
                            با سلام . اگرمنظور شما از ترانس ، ترانسفورماتور ac بدون مدار می باشد و شما بعد از پل دیود و خازن صافی آن را مستقیم کرده اید که 17 ولت درست می باشد . به طور مثال 220 شهری را با مدار پل و خازن مستقیم کنیم تقریبا 310 ولت میدهد که همان ضریب rms مربوط به تبدیل ac به dc می باشد و نه بی باری .بی باری مربوط به ترانس های با جریان خیلی پایین و میلی آمپری هست که فرمودید 5 آمپر هست یعنی آمپر به اندازه کافی می تواند تحویل دهد و افت ولتاژ تا این حد از آمپر نخواهیم داشت ... ک
                            ه این نکته عنوان می شود بی باری یک ترانس 12 ولت 500 میلی آمپر را گرفتم 13.5 بود و نه 17 که دوستمان فرمودند . اگر از این ولتاژ 17 مستقیم شده تا 5 آمپر جریان بگیرید افت ولتاژ نخاوهیم داشت و 17 خواهد ماند . مگر اینکه ترانس جریان پایینی باشد و افتا ولتاژ در اثر مصرف جریان حاصل شود .
                            با درود
                            12 ولت ای سی نه 17 ولت دیسی
                            ای سی مد نظر هست و ولتاز نامی که همون 12 ولت هست ولی ای سی
                            چون قرار نیست ما حتما خرجی ترانس رو دی سی کنیم
                            این خازن که باعث میشه در حالت دیسی 1.4 افزایش داشته باشم
                            و ماکزمیم در خودش حفظ کنه البته با توجه به جریانی که از خازن ها کشیده میشه
                            پس 12 ولت ای سی مد نظر هست
                            جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۱۴:۳۹ ۱۴۰۰/۱۰/۲۱.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirtevez2 نمایش پست ها
                              با سلام . اگرمنظور شما از ترانس ، ترانسفورماتور ac بدون مدار می باشد و شما بعد از پل دیود و خازن صافی آن را مستقیم کرده اید که 17 ولت درست می باشد . به طور مثال 220 شهری را با مدار پل و خازن مستقیم کنیم تقریبا 310 ولت میدهد که همان ضریب rms مربوط به تبدیل ac به dc می باشد و نه بی باری .بی باری مربوط به ترانس های با جریان خیلی پایین و میلی آمپری هست که فرمودید 5 آمپر هست یعنی آمپر به اندازه کافی می تواند تحویل دهد و افت ولتاژ تا این حد از آمپر نخواهیم داشت ... که این نکته عنوان می شود بی باری یک ترانس 12 ولت 500 میلی آمپر را گرفتم 13.5 بود و نه 17 که دوستمان فرمودند . اگر از این ولتاژ 17 مستقیم شده تا 5 آمپر جریان بگیرید افت ولتاژ نخاوهیم داشت و 17 خواهد ماند . مگر اینکه ترانس جریان پایینی باشد و افتا ولتاژ در اثر مصرف جریان حاصل شود .

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

اگر محاسبه خیلی دقیق میخواهید باید مدار بسته را در نظر بگیرید و تقسیم ولتاژ روی دو مقاومت ( یکی لامپ و دیگری آجری ) محاسبه کنید و دقیق ولتاژی را که میخواهید بسازید . باید توی رنج چند اهم باشه . و حتما وات بالا باشه که نسوزه . اگر هم که یکی دو ولت این طرف اون طرف زیاد مهم نیست براتون ، که مشکلی نیست یه مقاومت تقریبی بذارید البته تضمین طول عمر لامپ را نمیکند . لامپ ها می توانند در یک بازه با ولتاژ کمترو بیشتر پر نور تر و کم نور تر روشن شوند و روشن بمانند ولی تضمین طول عمر ندارد
                              درود
                              یک ترانس 5 آمپر که بیشتر از یک باتری اتوموبیل 75 آمپر ساعت جریان نمیدهد با توجه به اینکه تمام مصرف کننده های اتوموبیل مثل لامپها ، رادیو پخش و.... همگی 12 ولت هستند ( روی همه آنها حک شده 12 ولت) و ولتاژ فول شارژ باتری هم 14.7 ولت است پس باید با روشن شدن لامپ مثلا چراغهای کوچک یا رادیو پخش این ولتاژ 14.7 ولت روی مصرف کننده 12 ولت بیفتد که یا آنرا میسوزاند یا به عمر طولانی آن تضمینی نخواهد بود در حالیکه عملا چنین نیست .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X