اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افت ولتاژ خروجی روی ماسفت IRFP260N با باطری 12 ولت 15آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

افت ولتاژ خروجی روی ماسفت IRFP260N با باطری 12 ولت 15آمپر

سلام دوستان
    من یه باطری 12 ولت 15 آمپر دارم و نمیتونم هیچ منبع تغذیه ی دیگه ای تو مدارم قرار بردم.دقت کنین که باطری من تو حالت شارژ کامل 12 ولت خروجی میده و باطری کاملا سالمه.
    یه ماسفت IRFP260N گرفتم و سر مثبت باطری رو وصل کردم به درینش. وقتی به گینش سر مثبت باطری رو وصل می کنم، از سورس ماسفت 7.5 ولت خروجی میگیرم. البته قابل ذکره که هیچ مصرف کننده ای به خروجی وصل نکردم.اگه وصل کنم شاید ولتاژ خروجی از اینم کمتر بشه. تو دیتاشیت ماسفت نوشته RDS(on) = 0.04Ω. چرا اینقدر افت ولتاژ داریم؟ من به ماسفت ورودی 12 ولت دادم حداقل ولتاژ 11 ولت رو از خروجی میخوام. اگه از یه منبع تغذیه در کنار این باطری استفاده کنم و به گین ولتاژ 17 ولت اعمال کنم میتونم از خروجی 12 ولت بگیرم ولی مشکل اینه که من فقط باید از همون باطری که گفتم تو مدارم استفاده کنم و هیچ منبع تغذیه ی دیگه ای نباید به کاربرده شه. متشکرم

پاسخ : افت ولتاژ خروجی روی ماسفت IRFP260N با باطری 12 ولت 15آمپر

سلام دوست عزیز. ماسفت irfp260 از کانال N یا همون منفی هست(مثل npn در bjt ها) و شما باید برای راه اندازیش 12 ولت رو به گیت سورسش بدید ولی شما اومدین به درین سورس دادید :mrgreen:
    منفی باتری رو بدین به source و برای راه اندازیش مثبت باتری رو بدین به gate و از پایه drain ماسفت خروجی برابر با باتری بگیرین بدون هیچ افت ولتاژی :mrgreen: برای خاموش کردن ماسفت هم باید گیت رو بدید به منفی باتری که اگه سرعت قطع و وصل ماسفت پایین هست(زیر 100 بار در ثانیه) یه مقاومت 1 کیلو رو به gate-source بزنید تا بار گیت رو تخلیه کنه.
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

پاسخ : افت ولتاژ خروجی روی ماسفت IRFP260N با باطری 12 ولت 15آمپر

سلام متشکرم.
      درست فرمودید. من اشتباه میکردم. راستی هدف من از این کار اینه که برا موتور دی سی 12 ولت 15 آمپر درایور درست کنم تا با pwm دور موتور رو کم و زیاد کنم. ماسفت منفی که میخوام استفاده کنم اینه. و ماسفت مثبتی که میخوام استفاده کنم IRF5210. چون سرعت قطع و وصل زیاده فکرکنم مشکلاتی رو پیش رو دارم (هنوز مدار رو نبستم). توصیه ای دارید بفرمایید. البته هر موقع مدار رو بستم مشکلی پیش اومد مجدداً سوال میپرسم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X