اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد led دو رنگ 5 میلی متر دو پایه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد led دو رنگ 5 میلی متر دو پایه

سلام دوستان
    من یک سفارش اینترنتی از فروشگاه roboeq دادم که ال ای دی 5 میلی متر دو رنگ قرمز و آبی شفاف هم سفارش دادم که دو پایه داره
    الان برای روشن کردن رنگها بصورت جدا باید چکار کنم؟ چون وقتی در حالت عادی با یک مقاومت 220 اهم به 5 ولت وصل میکنم به صورت چشمک زن روشن میشه
    اما من میخوام هر رنگ خواستم روشن بشه مثلا فقط آبی یا فقط قرمز
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

پاسخ : سوال در مورد led دو رنگ 5 میلی متر دو پایه

نوشته اصلی توسط hamidelectroniic
    سلام دوستان
    من یک سفارش اینترنتی از فروشگاه roboeq دادم که ال ای دی 5 میلی متر دو رنگ قرمز و آبی شفاف هم سفارش دادم که دو پایه داره
    الان برای روشن کردن رنگها بصورت جدا باید چکار کنم؟ چون وقتی در حالت عادی با یک مقاومت 220 اهم به 5 ولت وصل میکنم به صورت چشمک زن روشن میشه
    اما من میخوام هر رنگ خواستم روشن بشه مثلا فقط آبی یا فقط قرمز
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    سلام
    این دوپایه ها چشمک میزنن
    شما باید سه پایه میخریدین که یه پایه مشترک و دو پایه دیگه برای رنگ ها است
    http://eshop.eca.ir/235-led-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D9%88-rgb

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad safarnejad
      سلام
      این دوپایه ها چشمک میزنن
      شما باید سه پایه میخریدین که یه پایه مشترک و دو پایه دیگه برای رنگ ها است
      http://eshop.eca.ir/235-led-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D9%88-rgb
      ممنون
      آخه سه پایه قرمز و آبی هیچ جا موجودی ندارند همه فروشگاه هارو گشتم اما موجودی نداشتند
      این دو پایه هم تو سایتشون زده بودند که با دادن ولتاژ مربوط به هر رنگ اون رنگ روشن میشه اما نمیشه
      هیچ راهی چشمک نزنه؟ و یک رنگ روشن بشه؟

دیدگاه

ممنون
        آخه سه پایه قرمز و آبی هیچ جا موجودی ندارند همه فروشگاه هارو گشتم اما موجودی نداشتند
        این دو پایه هم تو سایتشون زده بودند که با دادن ولتاژ مربوط به هر رنگ اون رنگ روشن میشه اما نمیشه
        هیچ راهی چشمک نزنه؟ و یک رنگ روشن بشه؟
        فک نمیکنم بشه کاریش کرد که چشمک نزنه
        خوب زنگ بزن بهش بگو خوب چرا الکی نوشتید اینطوریه
        این لینکی دادم بهتون که مربوط به همین فروشگاه هست موجودی داره

دیدگاه

ممنون تا قبل زدن تاپیک LED دو رنگ 5mm پایه کوتاه قرمز-آبی 3 پایه تایوانی رو موجود نداشت
          این ال ای دی شفاف و شیشه ای هستند؟
          نوع مات ندارند؟
          چون در فروشگاه چیزی در مورد شیشه ای یا مات نزده

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : سوال در مورد led دو رنگ 5 میلی متر دو پایه

ممنون تا قبل زدن تاپیک LED دو رنگ 5mm پایه کوتاه قرمز-آبی 3 پایه تایوانی رو موجود نداشت
            این ال ای دی شفاف و شیشه ای هستند؟
            نوع مات ندارند؟
            چون در فروشگاه چیزی در مورد شیشه ای یا مات نزده
            از روی عکسش که مات هست ولی منم نخریدم
            میتونی با فروشگاه تماس بگیری یا ایمیل بزنی و بپرسی

دیدگاه

یه مدل از این ال ای دی ها هست که اگر بایاس مستقیم بشه یکی از رنگ ها و اگه بایاس معکوس بشه رنگ دیگه روشن میشه شما باید از این مدل تهیه میکردید
              من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط icarus
                یه مدل از این ال ای دی ها هست که اگر بایاس مستقیم بشه یکی از رنگ ها و اگه بایاس معکوس بشه رنگ دیگه روشن میشه شما باید از این مدل تهیه میکردید
                سلام، ممنون
                فکر کنم اونی که سفارش دادم همینه که شما میگید اما فروشگاه roboeq کلا led اشتباهی برام فرستاده و چشمک زن دو رنگ فرستاده، جوابگو هم نیستند
                یک سری دیگه از فروشگاه eca سفارش دادم

دیدگاه

سلام خواهش میکنم
                  معمولا یه اسم ال ای دی چشمک زن یا ال ای دی هفت رنگ میفروشن اون اشتباه رو
                  و این یکی رو به اسم ال ای دی دو رنگ فلان و فلان
                  این جور مواقع از پشتیبانی بپرسید که چیه البته roboeq که پشتیبانیش معرف حضور همه دوستان هست (دم ECA گرم از این لحاظ)
                  احیانا محض اطمینان ولتاژ دی سی میدید یا ای سی ؟
                  من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

راستی من الان دیدم چرا سوالتون تو تاپیک ابزار دقیقه ؟؟ oo:
                    تو قسمت عمومی یا الکترونیک میپرسیدید بهتر بود دوستان بیشتری هم اونجارو میبینن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط icarus
                      سلام خواهش میکنم
                      معمولا یه اسم ال ای دی چشمک زن یا ال ای دی هفت رنگ میفروشن اون اشتباه رو
                      و این یکی رو به اسم ال ای دی دو رنگ فلان و فلان
                      این جور مواقع از پشتیبانی بپرسید که چیه البته roboeq که پشتیبانیش معرف حضور همه دوستان هست (دم ECA گرم از این لحاظ)
                      احیانا محض اطمینان ولتاژ دی سی میدید یا ای سی ؟
                      پشتیبانی roboeq که در جواب میگن وقت من رو با حرفهای بیهوده نگیرید بعد ignore میکنند!
                      کلا بد قول هم هستند، چند مقاومت اشتباه هم فرستادن!
                      ولتاژ DC دادم
                      اونی که من سفارش دادم و تو فاکتور هم نوشته ال ای دی 5 میلی متر سبز و قرمز دو رنگ شفاف بود که برام آبی و قرمز فرستادن و چشمک زنه تو سایتشون هم برای آبی و قرمز چشمک زن زده
                      حتی میخواستم پروگرامر multi avr از roboeq سفارش بدم که موجود نداشتند و بهم گفتند سفارش و پرداخت کنید براتون فوری تهیه میکنیم اما بعد پرداخت من رو تو عمل انجام شده قرار دادن و بعد زنگ میزنن میگن 10 روز طول میکشه براتون تهیه کنیم و مجبورم میکنن stk500 بگیرم!!!
                      خب اول اینو میگفتند که زمان زیادی برای تهیه لازمه پروگرامر از خود eca میگرفتم
                      دلیل اینکه اول از eca سفارش ندادم این بود eca چندین قطعه موجود نداشتن، ولی ای کاش پول پست اضافی میدادم و پروگرامر از eca میگرفتم تا برام یک پروگرامر دیگه نفرستند. هرچند بعد دریافت stk500 اونو با نصف قیمت دادم رفت و هاتل گرفتم بعدش
                      کلا دیگه رو دستمو داغ میکنم بجز فروشگاه eca و ایران میکرو از جای دیگه خرید انجام ندم، البته اگر در eca قطعات مورد نیاز موجود باشه از همینجا سفارش میدم و در غیر این صورت از ایران میکرو، فروشگاه ایران میکرو هم مثل eca خوبه اما مدت زمان ارسالشون طولانیه، تنها eca سریع ارسال میکنه که خیلی عالیه

نوشته اصلی توسط icarus
                      راستی من الان دیدم چرا سوالتون تو تاپیک ابزار دقیقه ؟؟ oo:
                      تو قسمت عمومی یا الکترونیک میپرسیدید بهتر بود دوستان بیشتری هم اونجارو میبینن
                      نمیدونستم ان شاا... برای سوالات دیگه اونجا پست میدم
                      با تشکر ازتون بخاطر راهنماییهاتون @};-

دیدگاه

خواهش میکنم کار خاصی نکردم که :redface:

دلیل اینکه اول از eca سفارش ندادم این بود eca چندین قطعه موجود نداشتن، ولی ای کاش پول پست اضافی میدادم و پروگرامر از eca میگرفتم
                        یه سری خرید آی سی و ترانزیستور داشتم حدود 100 تومن بعد دیدم چندتاشو ECA نداره ولی روبو داره بین دو راهی گیر کردم که از 2 جا بگیرم یا کلن از روبو بگیرم
                        آخر به نتیجه رسیدم برم تهران بگیرم
                        eca تا حالا ندیدم مشکل خیلی خاصصی داشته باشه دیر کرد از پست دیدم ولی خودشون نه فقط یه دفعه به جا خازن 1 میکرو 10 میکرو دادن اونم فدا سرشون چیکارشون کنیم دیگه اصلا به چشم هم نمیومد حتی !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X