اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنما در مورد مدار ارتباط با خط تلفن و ترانس استفاده شده در مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنما در مورد مدار ارتباط با خط تلفن و ترانس استفاده شده در مدار

سلام دستان
    این مدار زیر یکی از دوستان انجمن بهم داده برای ارتباط میکرو با خط تلفن
    حالا من میخواستم بجای اون ترانس مدار از یک خازن استفاده کنم، میخوام بدونم خازن باید چقدر باشه و چند ولت و چطوری به جای ترانس بزارمش
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    مدار :

این ترانس ax141a1 چی هست چون هیج فروشگاهی نداره!؟

پاسخ : راهنما در مورد مدار ارتباط با خط تلفن و ترانس استفاده شده در مدار

این ترانس به چوک آبی معروف هست و برای ارتباز با تلفن حتما آبیش رو بگیر نه قرمز و ....
    ولی اگه نمیخوای ترانس بزاری میتونی پالس DTMF رو بدی به 2 تا خازن 10 میکرو و یه خازن 100 نانو و نهایتا به خط تلفن
    اینطوری:
    DTMF به مثبت خازن 10 میکرو و منفی خازن 10 میکرو به منفی خازن 10 میکرو دومی و مثبت خازن 10 میکرو دومی به یه سر خازن عدسی 100 نانو و سر دیگش به به مثبت پل دیود البته بین مثبت و منفی پل دیود هم باید یه مقاومت 330 اهم وات بالا بزاری تا خط رو مشغول کنه و این مقاومت رو میتونی به یه رله به خط وصل کنی هرموقع خواستی شماره بگیری
    اللهم عجل لولیک الفرج
    تعجیل در فرج آقا امام زمان(روحی و ارواح العالمین لتراب مقدم الفداه) صلوات

دیدگاه

پاسخ : راهنما در مورد مدار ارتباط با خط تلفن &#1608

خیلی ممنون دوست عزیز
      من از dtmf outputt که برای خواندن شماره و غییره هست استفاده نمیکنم
      اینو برای دزدگیر با استفاده از سنسور pir میخوام یعنی فقط میخوام با میکرو یک شماره بگیرم و نمیخوام صدا ارسال کنم و فقط یک شماره مثلا برای 5 تا 10 ثانیه بگیرم
      من در قبلا دیدم که با استفاده از یک ترانزیستور BF422 و یک پل دیود و چند مقاومت و یک خازن 470 میکرو 25 ولت اینکارو کردن (البته من یادم نیست که چجوری مدار بستن و .. و فیبرشو دارم و این قطعات یادم هست اما دیگه نه شماتیک دارم نه اینکه قطعه ای رو فیبر)
      حالا با این وجود که dtmf outputt نمیخوام باید همون دو خازن باشه؟
      بدون رله نمیشه؟ مثلا با ترانزیستورهای مثبت دو سیم تلفن سویچ کنیم و یا یک روش بدون رله چون صدا داره من دزدگیر بدون آژیر میسازم و نمیخوام صدایی از مدار بیاد. این عکس که قرار دادم از ترانزیستور استفاده کرده، به نظرتون مشکلی پیش نمیاد؟
      ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاه

پاسخ : راهنما در مورد مدار ارتباط با خط تلفن &#1608

سلام دوستان کسی نیست راهنمایی کنه؟
        حداقل یکی بگه این چوک آبی ورودی و خروجیش چند اهمه؟ چند پایه هستند؟
        من یک ترانس خیلی کوچک شبیه همین چوک آبی دارم که هر سرش 2 پایه هستش (یه سرش جای 3 پایه داره اما دو پایه ازش بیرون آوردند) و رنگش هم آبیه، یک سرش بین 5 اهم تا 6 اهمه، سر دیگش بین 150 تا 160 اهمه، آیا این همون چوک آبیه؟ و برای این مدار کاربرد داره؟
        سوال بالا هم اگر کسی راهنمایی کنه ممنون میشم (اون خازن های 10 میکرو که گفتید دو تا استفاده کنید چند ولت باشند)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X