اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با پروگرم کردن mega64 و mega128 , دوستانی که پروگرم کردند ... (عجله ایه)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

همین دیگه.
    با پروگرم کردن این دوتا آیسی مشکل دارم.
    هیچ جا هم پروگرمشون نمیکنند.
    تا عصر باید پروگرم بشه.
    الهم عجل لولیک الفرج

پاسخ : مشکل با پروگرم کردن mega64 و mega128 , دوستانی که پروگرم کردند ... (عجله ایه)

چند تا نکته رو خودم بنویسم که تکرار نشه.
    من این میکرو رو روی برد تبدیلش به دیپ لازم دارم (در نهایت).
    برای همین یه پروگرمر isp از روی کتاب کاهه ساختم.
    دفعه اول کار کرد , باهاش یه مگا 64 رو ترکوندم (یادم رفته بود فیوز بیتهارو ست کنم و با فیوز بیتهای تمام غیر فعال پروگرم شد).
    ولی دیگه کار نمیکنه.
    پایه یک میکرو رو زمین کردم (PEN)
    اتصال Miso رو به (PDO) وصل کردم
    اتصال Mosi رو به (PDI) وصل کردم
    اتصال CLK رو به (SPI Clock) وصل کردم
    ریست رو به ریست وصل کردم
    دو تا vcc و gnd میکرو رو هم وصل کردم
    یه کریستال و دو تا خازن هم به پایه های Xtal1 و Xtal2 وصل کردم.

پروگرمر هم یه بافر 74hc244 هست , تغذیه هم با یک 7805 تامین شده.

ولی باز پروگرم نمیشه و کد ویژن اون اروره رو میده که میگه یا برق وصل نیست یا چی ... یا چی ..... و غیره.

ممنون میشم سریعتر یه راهنمایی بفرمائید.
    الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

پاسخ : مشکل با پروگرم کردن mega64 و mega128 , دوستانی که پروگرم کردند ... (عجله ایه)

اگر دفعه ی اول پروگرام شده معلومه که اتصالات سخت افزاری درست بوده و میکروی دوم هم باید پروگرام بشه. احتمال داره که دومی خودش مشکل داشته باشه و بهتره که همون اولی رو احیا کنید. کریستال و خازن ها رو جدا کنید و یک موج مربعی با فرکانس یک مگاهرتز وصل کنید به XTAL1 و ببینید که آیا میکرو رو می شناسه یا خیر.
      There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

سلام.
        ممنون رضا جان.
        پروگرمره مشکل نداشت , اشکال از من بود (اتصالات اشتباهی 3 نصفه شبی)
        ولی حالا یه مشکل دیگه
        میگه چیپت لاک شده .
        اما من کاریش نکرده بودم.
        نه ایریز میشه نه لاک بیتها پروگرم میشه و نه فیوز بیتها
        اینو میگه

هر دو تا همین رو میگند.
        هم مگا 64 که قبلا پروگرم شده بود
        و هم مگا 128 که نو بود.
        الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

یادم رفت بگم.
          اینجا من ایریز چیپ رو زده بودم.
          الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

سلام،

وقتی که Lock bit ها پروگرام شده باشند با Erase کردن باید مجددا غیرفعال شوند. اگر این اتفاق نمی افتد احتمالا کلاک در وضعیت نامناسبی است. با روشی که در پست قبل گفتم کلاک رو تامین کنید (در ضمن پایه های میکرو رو هم با الکل تمیز کنید).
            There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

ممنون.
              راه افتاد.
              گیرش هم مسخره تر از این حرفها بود.
              نمیدونم چرا , بعد از هر بار که کاری با پروگرمر روی میکرو انجام میدم , مثل ایریز کردن یا هر چیز دیگه , میکرو باید خاموش روشن بشه (دستی ریست بشه) وگرنه این ارور رو میده... :eek:
              الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

من همین مشکل و داشتم.
                یه پروژه داشتم که بالاخره به همین علت نتونستم سر موقع تحویل بدم.
                توی دیتاشیت نوشته باید پایه PEN زمین بشه.اما بیخوده.در واقع دلیل اینکه پروگرام نمیشه یا اینکه بعد هر کاری باید تغذیه قطع و وصل بشه همینه.
                از پایه PDI به جای MOSI و از پایه PDO به جای MISO استفاده کنین.Reset و SCK رو هم مطابق معمول وصل کنین حتمآ جواب میده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمدرضا گیلان
                  ممنون.
                  راه افتاد.
                  گیرش هم مسخره تر از این حرفها بود.
                  نمیدونم چرا , بعد از هر بار که کاری با پروگرمر روی میکرو انجام میدم , مثل ایریز کردن یا هر چیز دیگه , میکرو باید خاموش روشن بشه (دستی ریست بشه) وگرنه این ارور رو میده... :eek:
                  یعنی چی دستی باید ریست بشه چون من هم همین مشکل رو دارم ولی این جوری حلش میکنم که دوباره با پروگارمر Usb پاکش میکنم حالا داستان این ریست دستی چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟ :angry:
                  معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

سلام
                    به نظر من مشکل از پروگرمر هست . چون من وقتی چیپ رو پروگرم میکنم بعد از اتمام کار خود پروگرمر چیپ رو ریست میکنه
                    مدل پروگرمر من TNM 1000 هست
                    نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X