اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی یک پین میکرو از خروجی رله

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی یک پین میکرو از خروجی رله

با سلام
    من در پروژه خوذم به زبان سی احتیاج دارم که هر زمان رله فعال شد یک پین از میکرو دیگر فعال شود و رله من سه خروجی دارد com , no , nc حال چگونه خروجی رله را به ورودی پین میکرو وصل کنم هم از لحاظ سخت افزاری و هم از لحاظ برنامه نویسی ممنون میشم من را راهنمایی بفرمایید .
    با تشکر.

پاسخ : راه اندازی یک پین میکرو از خروجی رله

دوستان من 5 ماه روی پروژه ای کار میکنم اما قسمت اخرش این قسمته که میدونم از نظر شما اسونه ولی برای من سخته خواهشا کمک کنید.در این پروژه من رله رو تنظیم کردم که هر 1 ثانیه روشن و خاموش بشه ولی نمیدونم ان را چجوری برای تحریک یک پایه میکرو دیگر به ان وصلش کنم.

دیدگاه

با سلام
      دوست عزیر اگر ممکنه کمی بهتر توضیح بدین، من دقیقا توجیه نشدم که پروژه چیه و می خواین چی کار کنین؟
      The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

در این قسمت پروژه میخوام زمانی که خروجی رله فعال شد بتونم یک پین میکرو دیگه رو تحریک کنم که بتونه یک دستوری را اجرا کنه!من رله رو تنظیم کردم اما نمیدونم ان را چجوری به پین میکرو دیگه بدم.

دیدگاه

خوب اگه درست فهمیده باشم، می خواین با یک میکرو رله رو بزنین و با یک میکرو دیگه خروجی رله رو رصد کنید. خب اتصال اولی که انجام شده و حالا شما به پایه Com ولتاژ vcc رو وصل کنید، و no رو به پایه میکرو دوم بدین.
          در حالت عادی که رله قطع هست nc به صورت داخلی به vcc متصل خواهد شد. اما وقتی رله رو بزنین کنتاکت جا به جا میشه و ایت دفعه no به vcc وصل میشه. برای اینکه وقتی رله قطع هست ولتاژ no فلوت نباشه، بد نیست این پایه رو با مقاومت پایین کش زمین کنین.
          The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

در واقع میخواهم موقعی که رله فعال شد پین میکرو دوم هم فعال شود و موقعی که رله خاموش شد ان پین هم غیر فعال شود .خوب دوست عزیز این ولتاژ vcc باید 5 ولت باشه و از میکرو دوم به رله وصل کنم؟در ضمن چه مقاومتی به پایه no بدم؟

دیدگاه

در واقع میخواهم موقعی که رله فعال شد پین میکرو دوم هم فعال شود و موقعی که رله خاموش شد ان پین هم غیر فعال شود
              دقیقا همین اتفاق می افته، با رله فعال پین به vcc و با رله غیر فعال به gnd وصل میشه. no یعنی در حالت عادی باز، یعنی وقتی رله قطع هست این پین به داخلی به جایی وصل نیست. بر عکس nc که وقتی رله قطع هست، به پایه com وصل میشه. به محض زدن رله کنتاکت جا به جا میشه.no به com وصل میشه و nc رو هوا میمونه.
              این ولتاژ vcc باید 5 ولت باشه و از میکرو دوم به رله وصل کنم؟
              بستگی به میکرو داره اگه میکرو 5 ولتیه،5 ولت و اگر 3.3 ولتیه 3.3 ولت، فرقی نداره از کجا بگیرین از تغذیه بگیرین بهش بدین.
              برای مقاومت هم یه چیزی بین 1 تا 10 کیلو خیلی مقدارش مهم نیست.

دیدگاه

خیلی ممنون.
                دو تا میکرو من مگا 32 هستن آقا حسام فقط یک سوال وقتی پین رو به رله میزنم تو برنامه نویسی میکرو دوم تو تنظیمات کدویزارد پین ورودی رو در چه حالتی بزارم ممنون.

دیدگاه

خواهش می کنم.
                  راستش من avr کار نمی کنم اما شما دو تا راه دارین.
                  اول این که بیان و وضعیت پین رو هر از چند گاهی ( با سرعتی بیشتر از سرعت سوییچ کردن رله ) بخونین و چک کنین یک هست یا صفر.
                  یا اینکه اینتراپت رو فعال کنین و بذارین رو لبه بالا رونده، این جوری هر وقت پین از صفر به یک رفت اینتراپت میده و می تونید روتینشو هر طور می خواین بنویسین.
                  موفق باشین.

دیدگاه

خیلی خیلی ممنون داداش.

دیدگاه

سلام
                      میتونی راحت از اینتراپت استفاده کنی که میکروت بیخودی درگیر نشه :job:
                      (=*_^=)

دیدگاه

ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X