اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل آی سی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل آی سی

سلام به همه
    من میخوام کار ای سی 4066 رو توسط یه میکرو مثلا اتمگا 32 شبیه سازی کنم.و 3تا ای سی tl072 .
    ای سی دیگه هم داره که اونم میگم . فعلا تو همینش موندم
    برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
    راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

پاسخ : تبدیل آی سی

:job: سلام
    از آدمایی که دنبال حل مشکلاتشون هستند خوشم میاد.
    اما حقیقت اینه که تراشه های میکرو کنرلری تراشه های ساعت دار هستند و تا کاری را انجام نداده اند نمیتونند سراغ کار بعدی برن. و اینکه 4066 یک سویچ آنالوگه در حالی گه میکرو مورد نظر شما خروجی آنالوگ نداره و اگه از تراشه ای هم استفاده کنید که خروجی آنالوگ داشته باشه به دلیل پردازش ترتیبی بین خروجی و ورودی اختلاف زمانی وجود داره و در کل بهتر تحقیقاتتون رو در ضمینه و بخش مربوط به FPGA ادامه بدید چون این تراشه برنامه پذیر میتونه مدارات دیجیتال رو به صورت غیر همزمان و یا همزمان و یا حتی با چند کلاک مختلف ارائه بدن. البته در مورد سویچ آنالوگ نمیدونم که آیا کاربرد دارند یا نه پس یه ایده برای آنالوگ به دیجیتال هم میدم میتونید از یه مدار RC و یه مقایسه کننده ی دیجیتال و یه شمارنده ی دیجیتال استفاده کنید. زمانی که RC معلوم باشه تاو هم معلومه و تایمر زمان برابر شدن ولتاژ خازن با ولتاژ مرجع که توسط مقاسه کننده بررسی میشه رو حساب میکنه و مقدار آنالوگ رو به دیجیتال تبدیل میکنه. در اینصورت ولتاژ مرجع باید از ولتاژ ورودی به صفر نزدیک تر باشه.
    درمورد دیجیتال به آنالوگ هم باید یه مدار دیجیتال طراحی کنید که عدد دیجیتال رو به فرکانس تبدیل کنه بعد با استفاده از مبدل فرکانس به ولتاژ ، ولتاژ آنالوگ رو به دست بیارید .البته میتونید از PWM هم استفاده کنید که دقت کمتری داره.
    در کل از نظر تحقیقاتی فکر خوبی به سرتون زده اما از نظر مقایسه اقتصادی oo:
    :bye
    افتادگی آموز اگر طالب فیضی////چون فیض که از طالبی افتادگی آموخت!
    من آن آشفته ماشینم که تایر زیر تن دارم
    و از اسرار بازارم همان قدر زیر و بم دارم
    چنان خسته شدم از گردش چرخان چرخانم
    که امروزه تمنای دویدن بر دو پا دارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanajal
      سلام به همه
      من میخوام کار ای سی 4066 رو توسط یه میکرو مثلا اتمگا 32 شبیه سازی کنم.و 3تا ای سی tl072 .
      ای سی دیگه هم داره که اونم میگم . فعلا تو همینش موندم
      کاری که4066 میکنه فک نمیکنم میکرو بتونه انجامش بده البته میتونه ها ولی عین 4066 نمیشه دوست عزیزمون هم مطالب جالبی گفتن.

حالا چرا از خود این آی سی ها استفاده نمیکنین؟

دیدگاه

خب 4066 رو میزاریم کنار.چون واقعا از برنامه نویسی متاسفانه سر در نمیارم .
        اما در مورد اپ امپ هایی مثل tl072 چی، اون میشه ؟ میشه یه کاریش کرد.

و اما نکته بعد میخوام یه ال سی دی 64*128 استفاده کنم.
        روشن شدنش اسم دستگام بیاد و یعدش منو و ....داشته باشه که چیز خاصی نباید داشته باشه.اما من میخام تو این ال سی دی یه گراف رسم شه که واسه هر فرکانسی یه رنگی نشون بده همراه شکل.میخواستم ببینم میشه همش رو با همین Atmega32 انجام بدم.
        فرستنده و گیرنده یه مدار Rl هس که با فرکانس کاریه 100تا 700 هرتز کار میکنه و فرکانس فلزات مختلف رو میخوام تمییز بده.
        ممنون از همه

دیدگاه

درمورد OP-AMP میشه گفت غیر ممکنه
          اما راه اندازی LCD ساده است . البته شما نیاز به LCD رنگی دارید و معرفی LCD رنگی و گراف های اون حجم برنامه ی زیادی رو اشغال میکنه که برای باقی مونده ی برنامه جای زیادی باقی نمیذاره و در کل از عهده میکرو های 8 بیتی خارجه و در مورد تمیز بین فلزات اصول کار بر یک سلف اینداکتور با هسته ی متغیر(فلز) گذاشته شده و با تغییر نوع فلز مقدار XL تغییر میکنه و با استفاده از یک مدار نوسانساز PI و تولید فرکانس اگه فاصله و ابعاد مشخص باشه میشه جنس رو تا حدی تشخیص داد . البته در مورد جزئیات کار من اطلاعی ندارم.
          موفق باشید

دیدگاه

سلام
            همین بحث که تشخیصش ودفرمودین دقیق چطوری هس.مزولخاصی هس توبازار یا باید بسازم و چطور.
            یعنی چیزی هس که فرکانس رو تمییز بده؟
            مازولی هس که زمان رفت و برگشت سیگنال تا اون فلز رو معلوم کنه و محاسبه کنه ؟
            ممنون

دیدگاه

مدارات زیادی برای این کار هست تو گوگل سرچ کنید مدار نوسانساز PI به راحتی پیدا میکنید برای ساخت سلف هم میتونید از نرم افزار های Inductor Calculator آماده استفاده کنید دقیقاً مثل یک مدار فلز یاب(تو انجمن سرچ کنید هست) عمل میکنه مدار در فاصله ی ثابت با جامدات مختلف فرکانس های مختلی ایجاد میکنه میتونید به صورت تجربی این فرکانس ها رو بدست بیارید و با کمی تقریب به میکرو کنترلرتون بدید . اما تأکید میکنم برای این روش تشخیص نوع فلز شرط اینه که فاصله و حجم (جرم با توجه به جنس میتونه متفاوت باشه) فلز تغییر نکنه و فقط جنس تغییر کنه. در غیر اینصورت مجبورید از اشعه های پر قدرت لاندا و آلفا و گاما و ایکس برای تشخیص جنس استفاده کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dideh
                مدارات زیادی برای این کار هست تو گوگل سرچ کنید مدار نوسانساز PI به راحتی پیدا میکنید برای ساخت سلف هم میتونید از نرم افزار های Inductor Calculator آماده استفاده کنید دقیقاً مثل یک مدار فلز یاب(تو انجمن سرچ کنید هست) عمل میکنه مدار در فاصله ی ثابت با جامدات مختلف فرکانس های مختلی ایجاد میکنه میتونید به صورت تجربی این فرکانس ها رو بدست بیارید و با کمی تقریب به میکرو کنترلرتون بدید . اما تأکید میکنم برای این روش تشخیص نوع فلز شرط اینه که فاصله و حجم (جرم با توجه به جنس میتونه متفاوت باشه) فلز تغییر نکنه و فقط جنس تغییر کنه. در غیر اینصورت مجبورید از اشعه های پر قدرت لاندا و آلفا و گاما و ایکس برای تشخیص جنس استفاده کنید.
                حب پس راه اول عملی نیس.میشه فلزات با فرکانس خاص رو تو یه محدوده جایگذاری کرد؟مثلا الومینیوم و مس و نقره و...با هم و بقیه هم باهم(فلزات با ارزش جدا و بقیه جدا)بازم به جرم و حجم بستگی داره؟
                اگه نه نمیشه،این اشعه ها رو چجوری درست میکنن؟
                شرمنده ها

دیدگاه

خواهش میکنم. برای تشخیص تمام مواد باید حجم و مکان ثابت باشه تا بشه به این روش عمل کرد چون اصل کار بر میزان هدایت شار مغناطیسی مواد مختلف گذاشته شده. اما با اشعه ها این محدودیت برطرف میشه چون اصل کار بر جرم حجمی عناصر مختلفه مثلاً طلا به میزان خیلی کمی از اشعه گاما (فوق العاده پر انرژی و خطرناک) رو بازتاب میده که با اندازی گیری میشه جنس جسم رو مشخص کرد. معمولاً از این روش در کار های تحقیقات نظامی و امثال اون استفاده میشه چون خیلی گرون تموم میشه . برای مثلاً تولید پرتو X که از بقیه کم خطر تره از های ولتاژ و تیوب منتشر کننده این نور (معمولاً پلیت هایی از جنس تیتانیوم و سرب و کمی جیوه در حباب خلاً قرار میگیره) استفاده میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dideh
                    خواهش میکنم. برای تشخیص تمام مواد باید حجم و مکان ثابت باشه تا بشه به این روش عمل کرد چون اصل کار بر میزان هدایت شار مغناطیسی مواد مختلف گذاشته شده. اما با اشعه ها این محدودیت برطرف میشه چون اصل کار بر جرم حجمی عناصر مختلفه مثلاً طلا به میزان خیلی کمی از اشعه گاما (فوق العاده پر انرژی و خطرناک) رو بازتاب میده که با اندازی گیری میشه جنس جسم رو مشخص کرد. معمولاً از این روش در کار های تحقیقات نظامی و امثال اون استفاده میشه چون خیلی گرون تموم میشه . برای مثلاً تولید پرتو X که از بقیه کم خطر تره از های ولتاژ و تیوب منتشر کننده این نور (معمولاً پلیت هایی از جنس تیتانیوم و سرب و کمی جیوه در حباب خلاً قرار میگیره) استفاده میشه.
                    منبا همون مدار پی ای کار میکنم. اما پس نمیشه بر اساس فرکانس دته بندیشون کرد ، فرکانسشون که ثابته.نهایتا یه درصد خطای ناچبز دارن دیگه.
                    برای فاصله هم نمیخام دقیق باشه ،از رو همین فرستنده وگیرندگی فرکانس نمیشه تشخیص داد؟

دیدگاه

نه متأسفانه. هرچه میزان فلز بیشتر باشه ، نفوذ الکترو مغناطیس تو بیشتر باشه(وابسته به جنس) و یا فاصله کمتر باشه فرکانس تولیدی مدار PI بیشتر میشه.
                      تو فروم موضوع فلزیاب رو سرچ کن :job:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dideh
                        نه متأسفانه. هرچه میزان فلز بیشتر باشه ، نفوذ الکترو مغناطیس تو بیشتر باشه(وابسته به جنس) و یا فاصله کمتر باشه فرکانس تولیدی مدار PI بیشتر میشه.
                        تو فروم موضوع فلزیاب رو سرچ کن :job:
                        ممنون بازم.
                        اگه بازم میتونستی کمکم کنی ممنونت میشم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X