اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در آمپلی با TDA7294

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در آمپلی با TDA7294

سلام به همگی
    من با tda7294 یه آمپ 2.1 با مدار دیتاشیتش درست کردم که دوتا ای سی برای باندای کناری دوتا هم پل کردم واسه ساب یعنی جمعا 4 تا ایسی استفاده کردم.
    بعد مونتاژ مدار با اهم متر ورودی پاور و خروجی آمپ هم تست کردم اتصالی نداشت ولی واسه تست به تغذیه دوبل 12 ولت وصل کردم بین vcc+ و vcc- اتصال کوتاه شد :cry: و یکی از ایسی ها هم داغ شد :sad: تو تستای بعد یکی دیگه از ایسی ها داغ شد :cry:
    از اون به بعد هر چی با اهم متر vcc+ و vcc- رو تست اتصال کوتاه میکنم اتصالی دارن :sad: ولی همه جای مدارو چک کردم اتصالی نداره :cry:
    یه بارم نمدونم واسه چی با اهم متر تست کردم اتصالی نداشت :surprised: با خوشحالی وصل کردم به تغذیه ولی بازم اتصال کوتاه شد :cry2:
    من فکر میکنم یا مشکل از یکی از ایسی هاست یا pcb حالا شما یه کمک کنید :redface:
    اینم pcb ببینین مشکلی نداره ؟؟
    http://cld.persiangig.com/download/QgoBTvyeIo/tda7294%202.1.pdsprj/dl

پاسخ : مشکل در آمپلی با TDA7294

دوست عزیز این سوال رو باید در انجمن مدارات گسسته بپرسید
    ولی وقتی ای سی داغ میشه سوخته عوضش کن
    این مشکل زمانی پیش میاد که شما خروجیت اتصال کوتاه بشه ای سی ها سریع میسوزن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
      دوست عزیز این سوال رو باید در انجمن مدارات گسسته بپرسید
      ولی وقتی ای سی داغ میشه سوخته عوضش کن
      این مشکل زمانی پیش میاد که شما خروجیت اتصال کوتاه بشه ای سی ها سریع میسوزن
      این ایسیه مدار مجتمع باید مطرح میکردم :icon_razz:
      تو رو خدا کمک کنید هر چی pcb رو نیگاه میکنم درسته. خروجی ها هم حواسم بود به هم اتصال نداشت.
      راستی من خازن های 22 میکرو تو دیتاشیتو نداشتم به جاش 33 میکرو گزاشتم از این میتونه باشه ؟؟
      بعد 4 تا ای سی رو چه جوری من تست کنم از مدار بکشم بیرون :cry:
      به نظر شما احتمال داره ای سی سوخته خریده باشم ؟؟
      من قبلا با این ای سی کار کردم بدون مشکل بود الان نمیدونم چرا اینجوری میکنه :cry2:

دیدگاه

دوستان ایسی سوم از سمته چپ یعنی یکی از ایسی های پل شده داغ میشد که از مدار کشیدم بیرون اتصال کوتاه بر طرف شد ولی یه جور ایسی رو کشیدم بیرون تمام مس های اطرافش کنده شد :sad: یعنی تو این برد دیگه نمیتونم ایسی جایگزین کنم :cry: من اگه برم یه برد دیگه بزنم اون اینجوری نشه :cry: به نظر شما واسه چی ایسی سوخته؟؟ :cry2: از pcb بوده یا ایسی از اول سوخته بوده ؟؟؟؟؟ :redface:
        تو رو خدا کمک کنید :cry2:

دیدگاه

دوست عزیز برو تو انجمن مدارات گسسته اونجا تاپیک بزن

دیدگاه

دوست عزیز برو تو انجمن مدارات گسسته اونجا تاپیک بزن
            عزیزه من اولا این مدار گسسته نیست و مجتمع هست :icon_razz:
            دوما اینجا کسی جوابه بده رو نمیده چه برسه به بخش مدار مجتمع که تاپیکاش واسه 6 ماه پیش به بالاست oo:

دیدگاه

درسته مدار مجتمع حواسم نبود
              حالا شما زدی برد رو خراب کردی باید یه برد دیگه درست کنی
              ای سی که از اول سوخته نبوده مگر نمیگی که اول کار میکرده
              احتمالا تو برد یه مشکلی داری جایی قلع به هم نچسبیده

دیدگاه

درسته مدار مجتمع حواسم نبود
                حالا شما زدی برد رو خراب کردی باید یه برد دیگه درست کنی
                ای سی که از اول سوخته نبوده مگر نمیگی که اول کار میکرده
                احتمالا تو برد یه مشکلی داری جایی قلع به هم نچسبیده
                والا نه از اول کار نکرد یعنی اتصال کوتاه بین vcc+ و vcc- وجود نداشت از وقتی وصل کردم به منبع تغذیه اینجوری شد
                به نظر شما از تغذیه نمیتونه باشه ؟؟ زده باشه ای سی هارو سوزونده باشه ؟
                تغذیه ای که واسه تست بهش وصل کردم با lm337 و lm317 هست 1.2 تا 30 ولت دوبل که من بهش 12 ولت دوبل دادم :redface: اینم بگم خازن صافی این تغذیه 100 میکرو هست :redface:

دیدگاه

چند تا عکس ازش بزار ببینیم شاید بهتر بشه کمک کرد

دیدگاه

چند تا عکس ازش بزار ببینیم شاید بهتر بشه کمک کرد
                    زده به سرم سه تا امپ رو جدا کنم یعنی سه تا برد درست کنم که اگر یکیش سوخت لااقل یک ایسی بسوزه :biggrin:
                    ولی واقعا هر چی مدارو از نظر pcb و اتصالی و ... نیگاه میکنم ایراد نداره نمیدونم چرا ادا بازی در میاره :cry:
                    اینم دوتا عکس
                    http://cld.persiangig.com/download/XGkegnTWfc/CAM00518%5B2%5D.jpg/dl
                    http://cld.persiangig.com/download/rKWGA6vlVk/CAM00516%5B1%5D.jpg/dl

دیدگاه

خیلی خوب و تمیز ساختی من اشکالی نمیبینم ولی یه سوال شما مثبت و منفی رو درست وصل کردی چون اگه اشتباه وصل بشه باعث سوختن ای سی میشه

دیدگاه

خیلی خوب و تمیز ساختی من اشکالی نمیبینم ولی یه سوال شما مثبت و منفی رو درست وصل کردی چون اگه اشتباه وصل بشه باعث سوختن ای سی میشه
                        مرسی :icon_razz:
                        اونم درست وصل کردم :redface:
                        واقعا هر چی از لحاظ pcb و اتصالی چک کردم ایراد نداشت فقط یه روز داشتم تست اتصالی میکردم ولی پیدا نشد :redface:
                        تنها تغییری که فقط میشه توی مدار دید به جای خازن 22 میکرو 33 میکرو گزاشتم که اونم باعث سوختن نمیشه که :cry2:
                        فعلا که به امتحانا نزدیکیم :sad: وقت کردم این برد یک پارچه رو سه تیکه میکنم که تستش راحت تر باشه بعد بهتون خبر میدم

دیدگاه

انشالله که موفق باشی
                          والا نمیدونم چیکار کردی با این برده حالا بعدن همون کاری رو که گفتی بکن انشالله که درست میشه

دیدگاه

سلام دوست عزیز.اتفاقا منم همین چند روز پیش با همین ای سی یه مدار استریو 200وات بستم که وقتی به برق زدم یک کانالش کار میکرد ولی اون یکی کانالش صدای هوووووووم میداد ولت گرفتم دیدم داره 14ولت میده!در حالی که همه چیز درست بود و اون یکی کانال به خوبی کار میکرد.فهمیدم ای سی سوخته و ای سی رو تعویض کردم درست شد!به شما پیشنهاد میکنم مدار رو از هم باز نکنید چون کلی سیم کشی و وقت میبره احتمال سوختنش هم بیش تر میشه.همونو دوباره بسازید اما اینار اگه شکست خوردید ای سی رو با سیم قلع کش در بیارید تا خطوط مسی جدا نشوند.
                            ترجيه ميدهم با کفش هايم در خيابان قدم بزنم و به خدا فکر کنم تا اينکه در مسجد بشينم و به کفش هايم فکر کنم.

دیدگاه

کلیه مداراتی که با 7294 بستم یا کار نکردن یا نویز داشتن کلا این ایسی رو گذاشتم کنار
                              حالا شما سعی کنید شاید مشکل رو پیدا کردید
                              وب سایت ای ال سی وان
                              www.elc1.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X