اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

PWM متقارن با دامنه ولتاژ بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

PWM متقارن با دامنه ولتاژ بالا

سلام
    دوستام من یه مدار میخوام که ورودی PWM از میکرو بگیره حالا 3.3 یا 5 ولت
    و توی خروجی همون PWM با همون دیوتی سایکل همون فرکانس فقط با دامنه مثلا +90 تا -90 ولت باشه
    حدود فرکانس هم یک مگ هست
    به نظرتون چیکار میتونم بکنم؟؟!!!
    البته اینم بگم +90 و -90 ولت رو داریم و فقط باید سویچ بشه
    درایور شبکه و nRF24L01
    کاتالوگ محصولات
    کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

پاسخ : PWM متقارن با دامنه ولتاژ بالا

اگر ولتاژهای 90+ و 90- هر دو موجود هستند، می توانید یکسر بار را به زمین متصل کنید و سر دیگر را از طریق دو سوئیچ مناسب به این ولتاژ ها وصل کنید و PWM و Not آن را با اضافه کردن Dead time به دو سوئیچ اعمال کنید.
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : PWM متقارن با دامنه ولتاژ بالا

نوشته اصلی توسط طراح
      اگر ولتاژهای 90+ و 90- هر دو موجود هستند، می توانید یکسر بار را به زمین متصل کنید و سر دیگر را از طریق دو سوئیچ مناسب به این ولتاژ ها وصل کنید و PWM و Not آن را با اضافه کردن Dead time به دو سوئیچ اعمال کنید.
      من یه همچین چیزی به ذهنم رسید ولی نمیدونم چقدر میتونه تاخییر داشته باشه ( همخوانی با PWM ورودی )
      به نظر شما این مدار عملی جواب میده؟!!
      ببخشید Dead Time رو هم متوجه نشدم چی هست ، اگر زحمت نیست برام توضیح بدید یا لینکی معرفی کنید خودم بخونم
      اینطوری که متوجه شدم به دلیل ولتاژ زیاد روی سورس ماسفت ها مستقیم نمیشه سیگنال ورودی رو به گیت اعمال کرد ( ماسفت رو تحریک نمیکنه )
      درایور شبکه و nRF24L01
      کاتالوگ محصولات

دیدگاه

مداری که قرار داده اید دارای اشکالات اساسی است. به دلیل در اختیار نبودن وقت کافی برای رسم شماتیک و توضیح جزئیات و ... در ابتدا توصیه می کنم به انواع تاپیک های مختلفی که در انجمن الکترونیک صنعتی وجود دارد مراجعه کنید و در مورد روش درایو کردن این سوئیچ ها مطالعه کنید:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=164.0
        اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
        دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
        برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
        وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
        قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
        اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
        ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

فقط نیاز به یک گیت درایور مثل ir2110 با دوتا ماسفت برای half-bridge و یک گیت منطقی not برای اینورت کردن خروجی میکرو برای low side گیت درایور میخوای :applause:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 2eny1
            فقط نیاز به یک گیت درایور مثل ir2110 با دوتا ماسفت برای half-bridge و یک گیت منطقی not برای اینورت کردن خروجی میکرو برای low side گیت درایور میخوای :applause:

سلام
            آقا مرسی کاش شما که زحمت کشیدید فایلشم میذاشتید من تست کنم
            ولی ممنون تست میکنم ببیم چی میشه
            آقا یه سوال دیگه توی ورودی پ امپ چی دادین 2تا سیگنال رو ووو اینکه تغذیه IC رو چند دادید؟!!!
            و این که من این مدرو بستم
            مشکلی که هست خروجی توی پروتئوس بین -2 و -90 تغییر میکنه ایراد از چی میتونه باشه؟؟!!!
            درایور شبکه و nRF24L01
            کاتالوگ محصولات

دیدگاه

ورودی پ امپ رو بخاطر ااینکه pwm تولید کنم یه سیگنال سینوسی با یک موج مثلثی دادم،البته پروتیوس موج مثلثی نداره و یه چیزی شبیه به مثلثی هست!
              تغذیه رو هم 12 ولت دادم.
              اینم فایل مولتی سیم،همه چیز ردیفه :nice:

http://uplod.ir/2q4j2zg70hfq/pwm.ms13.htm

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 2eny1
                ورودی پ امپ رو بخاطر ااینکه pwm تولید کنم یه سیگنال سینوسی با یک موج مثلثی دادم،البته پروتیوس موج مثلثی نداره و یه چیزی شبیه به مثلثی هست!
                تغذیه رو هم 12 ولت دادم.
                اینم فایل مولتی سیم،همه چیز ردیفه :nice:

http://uplod.ir/2q4j2zg70hfq/pwm.ms13.htm
                مرسی البته توی قسمتی که منبع ولتاژ هست میتونید Pulse رو انتخاب کنید و مقدار max , min رو بش بدید و فرکانس و ... هم داره براتون خودش PWM تولید میکنه
                من همون رو مستقیم دادم به IR2112 و نات
                بعد این فایل ms13 با این نرم افزار باز میشه؟!!!
                NI Circuit Design Suite Power Pro 13.0.1
                باید نصب کنم ببینم داستانش چییه
                خیلی لطف کردید
                فقط جناب 21 میشه یه مقدار تئوری طراحی این مدر یا مدارای این شکلی رو برام توضیح بدید ( خیلی الکترونیک صنعتی کار نکردم )
                بفهمم داستان چی به چییه
                ممنون
                درایور شبکه و nRF24L01
                کاتالوگ محصولات

دیدگاه

خواهش میکنم آقا.
                  صادق هستم،کوچیک شما هم هستم.
                  آره با همون باز میشه.
                  من خودم هم مبتدی هستم :mrgreen:
                  خدمت شما عرض کنم که برای تولید pwm از یک مقایسه گر استفاده کردم که از مقایسه دو موج ورودی در خروجی موج pwm داریم.
                  بعد از تولید pwm میایم و موج رو به ماسفت های قدرت که در این قسمت و این مدار به عنوان سوییچ استفاده میشن میدیم که با توجه به فرکانس ورودی سرعت سوییچ ها کنترل میشه،واسه کنترل dead time ( که مهمترین قسمت در این نوع مدارات هست ) باید از یک گیت درایور استفاده کرد که در زمان های دقیقی ماسفت ها رو درایو کنه. :agree:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 2eny1
                    خواهش میکنم آقا.
                    صادق هستم،کوچیک شما هم هستم.
                    آره با همون باز میشه.
                    من خودم هم مبتدی هستم :mrgreen:
                    خدمت شما عرض کنم که برای تولید pwm از یک مقایسه گر استفاده کردم که از مقایسه دو موج ورودی در خروجی موج pwm داریم.
                    بعد از تولید pwm میایم و موج رو به ماسفت های قدرت که در این قسمت و این مدار به عنوان سوییچ استفاده میشن میدیم که با توجه به فرکانس ورودی سرعت سوییچ ها کنترل میشه،واسه کنترل dead time ( که مهمترین قسمت در این نوع مدارات هست ) باید از یک گیت درایور استفاده کرد که در زمان های دقیقی ماسفت ها رو درایو کنه. :agree:
                    ارادتمند آقا صادق
                    اختیار داری سروری
                    آقا من از یکی دیگه که کارش همین چیزاست سوال کردم و مدار شما رو نشونش دادم اینو گفت :

از این ای سی ها قبلا استفاده کردیم ولی توی اینورتر
                    تو این مدار نمیشه چون ولتاژ منفی رو پوشش نمیده البته یه راههایی هست که منفی رو هم پوشش بده مثلا تو ورودی از تطبیق سطح استفاده کنیم یا تو خروجی
                    من متوجه نمیشم یعنی چی این حرف، شما مطمعا هستید که توی خروجی PWM از +90 ولت تا -90 خواهیم داشت؟!!!
                    درایور شبکه و nRF24L01
                    کاتالوگ محصولات

دیدگاه

والا نمیدونم ! چون من خودم با این مدار یک آمپل فایر کلاس d دارم طراحی میکنم و توی رفرنس هایی هم که خوندم مشکلی از این بابت ندیدم! دقیقا" هم توی کلاس d همین pwm رو با دامنه تغذیه متقارن داریم که با گذاشتن یک فیلتر پایین گذر توی خروجی half-bridge موج سینوسی مورد نیاز رو از فیلتر رد میکنیم! حالا شما هم به همین نیاز داری به جز مرحله آخر !

حالا شما بازم بپرس و تحقیق کن شاید واقعا" نیاز به تطبیق سطح ولتاژ بود،اگه بود به منم بگو،منم خودم میگردم ببینم چی پیدا میکنم.

نظر اون دوستتون راجع به شیفت ولتاژ درسته.
                      اینجا یه مطلب میذارم مطالعه کنی همه چی رو میفهمی

http://uplod.ir/42mj37yppu8c/Cl__D_audio_amplifiers_White_Paper_en.pdf.htm

دیدگاه

خب چرا از یک اپتوکوپلر فرکانس بالا استفاده نمی کنید البته مطمن نیستم بتونه ولتاژ90 رو تحمل کنه (دیتا شیتش رو نخوندم)
                        گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                        همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X