اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افزایش حافظه فلش میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

افزایش حافظه فلش میکرو

سلام
    خواستم بدونم که چگونه میشه حافظه ی فلش مگا32 رو که 32 کیلو بایت می باشد زیاد کرد ؟
    آیا راهی هست ؟

پاسخ : افزایش حافظه فلش میکرو

یک روش پروتکل I2C است و استفاده از ای سی های حافظه مثل 24c02 , 24c04و ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کارجو
      سلام
      خواستم بدونم که چگونه میشه حافظه ی فلش مگا32 رو که 32 کیلو بایت می باشد زیاد کرد ؟
      آیا راهی هست ؟
      سلام
      حافظه چقدر مد نظرتون هست ؟؟
      اگر با بسکام کار میکنید بهتون پیشنهاد میکنم که برید سراغ کدویژن !!!
      توی این پست ثابت کردم که بسکام حدود 40 درصد حافظه بیشتر اشغال میکنه ...
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=90246.msg560399#msg560399
      و این پست که کامل درباره اون بحث کردم ...
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=90246.msg647066#msg647066
      اگر با کدویژن کار کنید توی حافظه برنامه نویسی خیلی صرفه جویی کردید ...
      [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
      معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
      معرفی نرم افزار Codewizard PWM
      با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

یه مورد که هر دو کاربر بالا یادشون رفت که بگن رو من میگم.
        شما بخاطر برنامه تون حافظه کم دارین یا داده دارین که حجم زیادی رو اشغال میکنه؟
        اگه داده(اظلاعات) دارید خب میشه حافظه جانبی خرید(با توجه به حجم و سرعتشون نمونه های متفاوتی توی بازار هست). می تونید از EEPROM مشهور اتمل یعنی سری AT24 استفاده کنید(البته اگه رنج سرعت و حجمشون مناسب کار شما باشه).

EEPROM

ولی اگه برنامه تون خیلی حجیمه شاید اگه مثلا خودتون با اسمبلی بنویسید یا با افزایش سطح اپتیمایزشن کامپایلرتون یه کارایی بتونید بکنید. اگه بازم کم بود میکروتون رو عوض کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majid-s
          یک روش پروتکل I2C است و استفاده از ای سی های حافظه مثل 24c02 , 24c04و ...
          سلام آیا پی دی اف آموزشی در این مورد هست
          سپاس
          نوشته اصلی توسط سامان اسدی
          سلام
          حافظه چقدر مد نظرتون هست ؟؟
          اگر با بسکام کار میکنید بهتون پیشنهاد میکنم که برید سراغ کدویژن !!!
          توی این پست ثابت کردم که بسکام حدود 40 درصد حافظه بیشتر اشغال میکنه ...
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=90246.msg560399#msg560399
          و این پست که کامل درباره اون بحث کردم ...
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=90246.msg647066#msg647066
          اگر با کدویژن کار کنید توی حافظه برنامه نویسی خیلی صرفه جویی کردید ...
          سلام و سپاس
          با این راه حل مشکلم حل نمیشه .
          نوشته اصلی توسط Rohalamin
          یه مورد که هر دو کاربر بالا یادشون رفت که بگن رو من میگم.
          شما بخاطر برنامه تون حافظه کم دارین یا داده دارین که حجم زیادی رو اشغال میکنه؟
          اگه داده(اظلاعات) دارید خب میشه حافظه جانبی خرید(با توجه به حجم و سرعتشون نمونه های متفاوتی توی بازار هست). می تونید از EEPROM مشهور اتمل یعنی سری AT24 استفاده کنید(البته اگه رنج سرعت و حجمشون مناسب کار شما باشه).

EEPROM

ولی اگه برنامه تون خیلی حجیمه شاید اگه مثلا خودتون با اسمبلی بنویسید یا با افزایش سطح اپتیمایزشن کامپایلرتون یه کارایی بتونید بکنید. اگه بازم کم بود میکروتون رو عوض کنید.
          سلام و سپاس
          من فک کنم حافظه کم بیارم و داده کم نیارم
          چون دستورات خیلی زیاد میشه
          تابلو روان میخوام بسازم با خط های بسیار .
          راستش برنامه ای که دارم به شکلیه که واسه هر حرف کلمه متاسفانه یک کد می سازه و یک سری دستورات جدا . در نتیجه فک کنم اگه فقط 10 خط برنامه بنویسیم اگه شما هر خط رو 10 کلمه و هر کلمه رو 5 حرف مد نظرتون بگیرید و کد های فاصله رو هم در نظر بگیرید و دستورات اجرای کد ها رو هم در نظر بگیرید همین ها 1000 خط برنامه میشه . و با همین 1000 خط برنامه میگند شاید پر بشه . تازه از هزار تا هم بیشتر میشه در اصل چون خود کد هر حرف چند دستور میشه .
          یعنی به این شکل نیست که 30 تا کد فارسی و سی تا کد انگلیسسی داشته باشیم و یکی به یکی بره برداره . بک شمارنده به این شکل ساخته ام ولی نمیتونم تابلو روان به این شکل بسازم .
          خلاصه من میخوام حافظه ی میکرو رو زیاد کنم راهنمایی کنید با بیسیک هم کار میکنم به این هم فکر کرده بودم که میکرو رو عوض کنم ولی میکروهای دیگه هم فک نکنم مشکل منو حل کنه میکروهای دیگه میشه حداکثر 64 کیلو شاید هم 128 کیلو . اگه فک کنم بتونم از 1 مگا بیشتر کنم مشکلم رفع بشه .
          اسمبلی و سی هم یاد ندارم متاسفانه .
          با بیسیک کار میکنم .

اگه هر نوع پی دی افی در مورد افزایش حافظه ی میکرو ها هست به من معرفی کنید مشکل اصلی حافظه داده ها و مثلا متغییرها نیست مطمئن هستم در مقدار دستورات کم میاره .

سپاس

دیدگاه

افزایش حافظه برنامه در Mega32 امکان پذیر نیست :NO:
            عموماً افزایش حافظه فلش برنامه (ّFlash program memory) در AVR ها امکان پذیر نیست ، بجز برخی چیپ های خاص مثل AT43USB320A که قابلیت اتصال External program memory را داره

پس اگه کد برنامه شما خیلی سنگین هست، باید از چیپ هایی با حافظه داخلی بزرگ استفاده کنید و یا با تکنیک هایی برخی اطلاعاتتون را روی حافظه هایی نظیر E2PROM ها و یا حافظه های فلش که با درگاههای I2C و SPI و ... به میکرو متصل می شوند نگه دارید و استفاده کنید.
            موفق باشید
            امام علي (عليه السلام) : الزکات العلم نشرهُ/ زکات علم نشر آن است

دیدگاه

اگر مشکل شما فقط حافظه هست که میکروهای
              mega1284
              mega644
              هست و تمام پایه هاشون هم مثل میکروی مگا 32 هست ولی یه مشکل دیگه هم هست . مشکل اینه که قیمتشون سر به فلک میکشه ...
              بهتون پیشنهاد میکنم برید سراغ میکروی Mega128 قیمتش هم زیر 10,000 تومن هست
              اگر باز هم حافظه کم داشتید برید سراغ Mega2560 که 256 کیلوبایت حافظه فلش داره ...
              اگر باز هم حافظه کم داشتید برید سراغ میکروهای ARM که با قیمت مناسبتری هم حافظه زیادی دارند و هم قدرت زیادی ...
              مدلهایی هستندکه 512کیلوبایت باشه و قابل ارتقاع هم هستند ...

یه چیز دیگه
              یادم میاد که یکی از استادامون تابلو روان ساخته بود که با یه حافظه خارجی EEPROM این کار رو میکرد و کمبود حافظه رو با این راه حل میکرد ...

جز اینها هم راهی نیست ...

موفق باشید
              با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Abbas Sarami
                افزایش حافظه برنامه در Mega32 امکان پذیر نیست :NO:
                عموماً افزایش حافظه فلش برنامه (ّFlash program memory) در AVR ها امکان پذیر نیست ، بجز برخی چیپ های خاص مثل AT43USB320A که قابلیت اتصال External program memory را داره

پس اگه کد برنامه شما خیلی سنگین هست، باید از چیپ هایی با حافظه داخلی بزرگ استفاده کنید و یا با تکنیک هایی برخی اطلاعاتتون را روی حافظه هایی نظیر E2PROM ها و یا حافظه های فلش که با درگاههای I2C و SPI و ... به میکرو متصل می شوند نگه دارید و استفاده کنید.
                موفق باشید
                یعنی نمیشه مگا 32 رو وصل حافظه های خارجی کرد :question:
                اگر مشکل شما فقط حافظه هست که میکروهای
                mega1284
                mega644
                هست و تمام پایه هاشون هم مثل میکروی مگا 32 هست ولی یه مشکل دیگه هم هست . مشکل اینه که قیمتشون سر به فلک میکشه ...
                بهتون پیشنهاد میکنم برید سراغ میکروی Mega128 قیمتش هم زیر 10,000 تومن هست
                اگر باز هم حافظه کم داشتید برید سراغ Mega2560 که 256 کیلوبایت حافظه فلش داره ...
                اگر باز هم حافظه کم داشتید برید سراغ میکروهای ARM که با قیمت مناسبتری هم حافظه زیادی دارند و هم قدرت زیادی ...
                مدلهایی هستندکه 512کیلوبایت باشه و قابل ارتقاع هم هستند ...

یه چیز دیگه
                یادم میاد که یکی از استادامون تابلو روان ساخته بود که با یه حافظه خارجی EEPROM این کار رو میکرد و کمبود حافظه رو با این راه حل میکرد ...

جز اینها هم راهی نیست ...

موفق باشید
                همه ی درد سرم اینه که ارم یاد ندارم میخواستم برم و ارم یاد بگیرم ولی هنوز این کار رو نکرده ام مشکل د یگه ای هم دارم که سی رو یاد ندارم در حد یک سه واحد پاس کردن در دانشگاه و اشنایی یاد گرفته ام .
                البته بیسیک رو هم زیاد یاد ندارم ولی بیسیک و بیشتر یاد دارم
                این حافظه های خارجی در چه قیمت هایی می باشند ؟
                لطفا یک مقدار دیگه راهنمایی کنید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کارجو
                  یعنی نمیشه مگا 32 رو وصل حافظه های خارجی کرد :question:
                  منظورشون این هست که حافظه برنامه نویسی نمیشه ...
                  یعنی اگر حافظه هم متصل باشه قابل کدگذاری نیستند ...

نوشته اصلی توسط کارجو
                  همه ی درد سرم اینه که ارم یاد ندارم میخواستم برم و ارم یاد بگیرم ولی هنوز این کار رو نکرده ام مشکل د یگه ای هم دارم که سی رو یاد ندارم در حد یک سه واحد پاس کردن در دانشگاه و اشنایی یاد گرفته ام .
                  درس را نباید پاس کرد بلکه باید آن را شوت کرد!! :surprised: شوخی بود خواستم بخندی :smile:

نوشته اصلی توسط کارجو
                  این حافظه های خارجی در چه قیمت هایی می باشند ؟
                  AT24C512 یک حافظه EEPROM خارجی با حجم 512 کیلو بیت(64کیلوبایت) و ساخت شرکت اتمل است که به وسیله پروتکل ارتباط سریال 2 سیمه I2C به میکروکنترلر و ... متصل می شود .
                  قیمتش هم 3000 تومن
                  256 کیلو بیت(32کیلوبایت) هم 1800 تومن
                  اینها تنها یک حافظه هست ... بنابراین قسمت فونتها و داده های دیگر که تنها مقادیر برایتان مهم است این آی سی حافظه میتونه به دادتون برسه ...

موفق باشید

پست ویرایش شد
                  با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

درس را نباید پاس کرد بلکه باید آن را شوت کرد!! :surprised: شوخی بود خواستم بخندی :smile:
                    AT24C512 یک حافظه EEPROM خارجی با حجم 512 کیلو بایت و ساخت شرکت اتمل است که به وسیله پروتکل ارتباط سریال 2 سیمه I2C به میکروکنترلر و ... متصل می شود .
                    قیمتش هم 3000 تومن
                    256 کیلو بایت هم 1800 تومن
                    اینها تنها یک حافظه هست ... بنابراین قسمت فونتها و داده های دیگر که تنها مقادیر برایتان مهم است این آی سی حافظه میتونه به دادتون برسه ...

موفق باشید
                    512 کیلو بایت نه ، 64 کیلو بایت!!! :read:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسین وکیل زاده
                      512 کیلو بایت نه ، 64 کیلو بایت!!! :read:
                      Oh my god
                      من از سایت فروشگاه نقل کردم ... :angry: :angry: :angry:
                      اصلا یادم نبود که 512 کیلو بیت هست ...
                      درسته 64 کیلوبایت هست ...
                      ممنون که گفتی
                      با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

اگر قابل کدگذاری نباشند پس این چه طور حافظه ایه :question:
                        در این جا منظورتون از کد چه کدهایی می باشد
                        آیا منظور کدهایی هستند که مثلا دستورات را می سازند و بعد اجرا می شوند
                        یا منظورتان هر کدی که باشه
                        یا که می تونیم کدهایی رو مثل کدهای مثلا حرف ف رو توش قرار بدهیم فقط .
                        از پی دی اف ش هم چیزی متوجه نشدم شاید به خاطر این باشه که زبان متاسفانه بلد نیستم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کارجو
                          اگر قابل کدگذاری نباشند پس این چه طور حافظه ایه :question:
                          در این جا منظورتون از کد چه کدهایی می باشد
                          آیا منظور کدهایی هستند که مثلا دستورات را می سازند و بعد اجرا می شوند
                          یا منظورتان هر کدی که باشه
                          یا که می تونیم کدهایی رو مثل کدهای مثلا حرف ف رو توش قرار بدهیم فقط .
                          از پی دی اف ش هم چیزی متوجه نشدم شاید به خاطر این باشه که زبان متاسفانه بلد نیستم .
                          متاسفانه هیچ کدی درون آن نمیتوان گذاشت که دستورات با آن اجرا شود ...
                          این آی سی تنها یک حافظه است ... یعنی به درد حروف میخوره که داده ها رو باید داخل این ذخیره کنید ...
                          یا مثلا انواع فونتها ... یا کارکتر هایی که خاص هستند ...

موفق باشید
                          با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

اقایان بنده قبلا با میکرو at 89s52 کار میکردم خونده بودم که باید به کمک icلچ و یک icدیگر که نام ان را به خاطر ندارم استفاده کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط parsa.kiyani.1380
                              اقایان بنده قبلا با میکرو at 89s52 کار میکردم خونده بودم که باید به کمک icلچ و یک icدیگر که نام ان را به خاطر ندارم استفاده کرد
                              آی سی های لچ فقط قادر به نگه داری اندکی از حافظه هستند ... در حد یکی ، دو بایت
                              در ضمن ما در اینجا منظورمون حافظه فلش هست نه حافظه رم !!!
                              موفق باشی
                              با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X