اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مسله توان در انتخاب ترانس ؟؟؟؟!!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مسله توان در انتخاب ترانس ؟؟؟؟!!!!

سلام
    سوالی که چند وقته ذهنم رو مشغول کرده اینه که آیا به طور مثال از یک هسته با ابعاد مشخص می شه توان های مختلفی گرفت ؟

چون چیزی که من چند وقت پیش دیدم این بود که نوشته بود هسته ee4242 برای 50 وات خوبه ولی تو عمل می بینم که توان های نزدیک به 300 وات رو هم ازش می گیرند
    من خودم اگر اشتباه نکنم تا 500 وات توان گرفتم ازش

آیا این مسله استاندارد خاصی برای انتخاب هسته برای توان مورد نظر داره
    یا فقط به فرکانس و حجم سیم پیچی و از همین قبیل مربوط میشه؟؟؟

پیشاپیش از همراهی همگی ممنون
    اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

پاسخ : مسله توان در انتخاب ترانس ؟؟؟؟!!!!

سلام.توفرکانسهای بالا نمیدونم اما توفرکانس برق 50هرتز توان هرهسته ثابته اما میتونی ولتازها راتغییربدی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط soltanneia
      سلام.توفرکانسهای بالا نمیدونم اما توفرکانس برق 50هرتز توان هرهسته ثابته اما میتونی ولتازها راتغییربدی.
      منظورم هسته های فریتی برای کار سوییچینگ هست
      در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط seyed saeed
        سلام
        سوالی که چند وقته ذهنم رو مشغول کرده اینه که آیا به طور مثال از یک هسته با ابعاد مشخص می شه توان های مختلفی گرفت ؟

چون چیزی که من چند وقت پیش دیدم این بود که نوشته بود هسته ee4242 برای 50 وات خوبه ولی تو عمل می بینم که توان های نزدیک به 300 وات رو هم ازش می گیرند
        من خودم اگر اشتباه نکنم تا 500 وات توان گرفتم ازش

آیا این مسله استاندارد خاصی برای انتخاب هسته برای توان مورد نظر داره
        یا فقط به فرکانس و حجم سیم پیچی و از همین قبیل مربوط میشه؟؟؟

پیشاپیش از همراهی همگی ممنون
        سلام
        برای محاسبه توان تلفاتی هسته ها از فرمول حجم ماکسول نسبت به فرکانس ودانسیته شاراستفاده میشه.
        در دیتاشیت هسته ها این فرمول محاسبه شده وبصورت ساده تری دراومده.
        http://uplod.ir/7s3iqg2racwp/2006_Materials.pdf.htm
        من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
          سلام
          برای محاسبه توان تلفاتی هسته ها از فرمول حجم ماکسول نسبت به فرکانس ودانسیته شاراستفاده میشه.
          در دیتاشیت هسته ها این فرمول محاسبه شده وبصورت ساده تری دراومده.
          http://uplod.ir/7s3iqg2racwp/2006_Materials.pdf.htm
          سلام
          اخه چیزی که من دیدم توان تلف شده نیست
          بحث اینه که مثلا با هسته ee4242 نمی شه منبع بیش تر از 50 وات ساخت

ولی من منابعی که ساخته شده با این ee4242 رو دیدم خیلی بیش تر از این توان بوده

می خوام بدونم این حرف درست هست یا منظور دیگه ای داشته ؟!!!

دیدگاه

ولی من منابعی که ساخته شده با این ee4242 رو دیدم خیلی بیش تر از این توان بوده

می خوام بدونم این حرف درست هست یا منظور دیگه ای داشته ؟!!!
            یه نگاه به کاتالوگ هسته ها بندازید میبینید توانی که میشه از هسته گرفت به توپولوژی مربوطه و توانی که از یه هسته در توپولوژیهای دو طرفه میشه گرفت خیلی بیشتر از توپولوژیهای یه طرفه هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
              یه نگاه به کاتالوگ هسته ها بندازید میبینید توانی که میشه از هسته گرفت به توپولوژی مربوطه و توانی که از یه هسته در توپولوژیهای دو طرفه میشه گرفت خیلی بیشتر از توپولوژیهای یه طرفه هست.
              این چیزی رو که شما می گین تو دیتا های من نیست
              و اگر این مسله ای رو که می گین تو دیتا پیدا کنیم فکر نکنم ارتباطی به ذات هسته داشته باشه و فکر کنم به دلیل محدودیت های فیزیکی باشه مثلا تو هسته ای که ذکر شد یه محدودیت پنجره داریم و به دلیل این محدودیت نمی تونیم بیش تر از مثلا 10 بار روی هم سیم بپیچیم و محدودیت فرکانسی که به جنس مربوط میشه
              و با توجه به این مسایل می شه فهمید بیش ترین توان چه قدر هست
              مگر این که مسله ای غیر از فرکانس و حجم سیم پیچی وجود داشته باشه

اضافه شده در تاریخ :
              یه سوال دیگه
              من تو بعضی از تایپیک ها دیدم که برای محاسبه تعداد دور سیم پیچی میان مقدار هانری اولیه و ثانویه هسته شون رو اول محاسبه می کنند و بعد از طریق اون تعداد دور رو

تو بعضی از نرم افزار ها هم دیدم که مقدار هانری هسته و نسبت سیم پیچی رو می نویسه و نمی گه شما چند دور سیم بپیچین
              به طور مثال تو این سایت http://www.poweresim.com
              می شه منبع تغذیه طراحی کرد البته این علاوه بر مقدار هانری تعداد دور رو هم می ده روی هر قطعه کلیک کنین مشخصات بهتون می ده

من خودم هیچ وقت از این روش استفاده نمی کنم و از فرمول تسلا و دوره تناوب و مساحت میام تعداد دور سیم رو به دست میارم

حالا سوال اینه که این هانری به چه درد می خوره و چه طور محاسبه می شه ؟ به روش سلف های تروییدی محاسبه می شه ؟

و سوال دیگه خیلی دیدم که می گن این هسته های تو بازار ما مال شرکت SAMWHA هست ولی این شرکت 6 جنس مختلف داره که تو محاسبه تلفات و غیره تاثیر داره ایا این قضیه هم درسته اگه درسته مال ما کدومه چون فکر نکنم فروشنده ها هم بدونن ؟؟؟؟؟؟!!!!!! oo:
              :angry:

دیدگاه

بحث اینه که مثلا با هسته ee4242 نمی شه منبع بیش تر از 50 وات ساخت
                کی به شما گفته نمیشه؟اونو نیشان من بده اول!
                این چیزی رو که شما می گین تو دیتا های من نیست
                کاتالوگهای ساموا رو بگیرید.تو اونا هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
                  کی به شما گفته نمیشه؟اونو نیشان من بده اول!کاتالوگهای ساموا رو بگیرید.تو اونا هست.
                  یادم نیست کی گفته ولی این مطلب چیزی بود که خیلی ذهنم رو مشغول کرده بود ولی من هم بهش اهمیت نمی دادم و کار خودم رو می کردم
                  بله داخل کاتالوگ های ساموا رو دیدم خیلی ممنون اخرای کاتالوگ توان ها با سه نوع توپولوژی بررسی کرده و دیگه مطمین شدم که این مطلب حرف نا پخته ای بود

حالا در مورد سوال های بعدی نظرتون چیه ؟؟؟

اضافه شده در تاریخ :
                  البته فکر می کنم بهتره که برای سوالات بعدیم تایپیک جداگانه درست کنم تا بقیه هم بتونن بهتر استفاده کنند
                  نظرتون چیه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
                    کی به شما گفته نمیشه؟اونو نیشان من بده اول!کاتالوگهای ساموا رو بگیرید.تو اونا هست.
                    سلام
                    تودیتاشیت ساموا هم درست زیر جدول توان هسته نوشته شده که تلفات هسته 100میلی وات برسانتی مترمکعب درنظر گرفته شده.
                    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X