ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 13 از 13

موضوع: interrupt در mplab

2013/04/06
    yazd
    1,015
    93

پاسخ : interrupt در mplab

بسيار سپاسگزارم جناب مرادي از اينكه وقت ميذارين.
    حالا يه سوال اگر پس تو يك برنامه فرض كنيم كه چند تا وقفه فعال باشند (مثلا 4 عدد وقفه داشته باشيم) و همه اونها داراي يك اولويت باشند .تو نوشتن تابع براي هر چهار عدد از اين وقفه ها نبايد براي هر كدام تابع جداگانه اي نوشته بشوند و فقط داخل يك تابع نوشته شوند و داخل ان تابع فقط شروط را بررسي كنيم كه ببينيم مربوط به كدام تابع بايد اجرا شوند درسته؟
    و مطلب بعدي اينكه بله درسته در مورد PIC بنده كامپايلر XC8 كه مربوط به خودم شركت ميكرو چيپ هستش دارم استفاده ميكنم و متاسفانه چون منابع اموزشيش خيلي كم هستش با خوندن ديتا شيت و كتب زبان اصلي ميخوام انشاالله اگر بشه يه كتابي در اين زمينه براي علاقه مندان هم چاپ كنم (البته همين موضوع را همين جا تو انجمن مطرح كردم ولي كسي درمورد استقبال از اين كار و چاپ اين كتاب نشد و فكر كردم شايد كار عبثي باشه و بيخيالش شدم)
    ویرایش توسط mostafa6369 : 2019/06/10 در ساعت 08:37
    2018/01/19
    زیاران
    21
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa6369

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

بسيار سپاسگزارم جناب مرادي از اينكه وقت ميذارين.
    حالا يه سوال اگر پس تو يك برنامه فرض كنيم كه چند تا وقفه فعال باشند (مثلا 4 عدد وقفه داشته باشيم) و همه اونها داراي يك اولويت باشند .تو نوشتن تابع براي هر چهار عدد از اين وقفه ها نبايد براي هر كدام تابع جداگانه اي نوشته بشوند و فقط داخل يك تابع نوشته شوند و داخل ان تابع فقط شروط را بررسي كنيم كه ببينيم مربوط به كدام تابع بايد اجرا شوند درسته؟
    بله درسته باید توی تابع اینتراپت چک کنیم ببینیم اینتراپت چه قسمتی رخ داده که کد مربوط اجرا بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa6369

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

و مطلب بعدي اينكه بله درسته در مورد PIC بنده كامپايلر XC8 كه مربوط به خودم شركت ميكرو چيپ هستش دارم استفاده ميكنم و متاسفانه چون منابع اموزشيش خيلي كم هستش با خوندن ديتا شيت و كتب زبان اصلي ميخوام انشاالله اگر بشه يه كتابي در اين زمينه براي علاقه مندان هم چاپ كنم (البته همين موضوع را همين جا تو انجمن مطرح كردم ولي كسي درمورد استقبال از اين كار و چاپ اين كتاب نشد و فكر كردم شايد كار عبثي باشه و بيخيالش شدم)
    به نظر من برای شروع PIC رو بهتره با CCS کار کرد. CCS هلپ خوبی داره و شما رو با سخت افزار pic آشنا میکنه. کار با ccs با توابعی که داره خیلی راحته. بعد که کامل زیر و بم رو فهمیدیم سویچ می کنیم روی xc8 . اون موقع فقط شما باید یک سری نکات رو رعایت کنید که به طور کامل تو هلپ xc8 توضیح داده و چون سخت افزار رو کامل بلدید دیگه وقتتتون برای کانفیگ کردن هدر نمی ره.
    این درس ها تموم بشه من هم اگه بتونم به شما کمک می کنم
    سایت microchipdeveloper.com رو هم یه نگاهی کنین . اطلاعات خوبی داره
    ویرایش توسط M. Moradi : 2019/06/10 در ساعت 12:11
    2013/04/06
    yazd
    1,015
    93

سلام جناب اقاي مرادي تو من دنبال يه كتابخانه LCD ميگردم شما ميتونيد كمكم كنيد.
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 13 از 13