اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خاموش شدن تلویزیون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خاموش شدن تلویزیون

سلام بر دوستان.تلویزیون 21 مال یکی از فامیلامون گرفتم کار میکرد یکدفه خاموش شد.چند روز بعد زدم برق روشن شد.الان دیگه کلا روشن نمیشه.بازش کردم قسمت تغذیه خازن 10میکرو250ولت باد کرده بود اونو عوض کردم.کار نکرد.یک قطعه مستطیل سیاه سه پایه داره معلومه خیلی داغ میکرده چون پشت برد رنگش زرد تیره شده نکنه اون سوخته؟اسم قطعه چیه؟روش نوشته dic6b140m الان چیکار کنم؟؟

پاسخ : خاموش شدن تلویزیون

باسلام
    اون قطعه اسمشptcهست.روشن نشدن تلوزیون ربطی به اون نداره.چراغ استند بای روشن میشه یا کلا خاموشه؟اگه کلا خاموشه از فیوزو چک کن.

دیدگاه

نه الان کلا خاموش شده.فیوزشو تست کردم.لحیم سردی نداره.فقط موندم چرا یه مدت خود به خود درست شد کار میکرد.

دیدگاه

منتظرم؟؟؟؟

دیدگاه

سلام مارک تلویزیون چیه؟

دیدگاه

مارکش آریا

دیدگاه

سلام دوست عزیز
              در حالتی که تلویزیون روشنه منفی ولت مترو بده به تیونر و مثبتو وصل کن به پایه های ترانس بزرگه تو قسمت منبع تغذیه ببین ولتاژهایی که رو پایه هاش زده رو داره یا نه
              (منظورم از روشن بودن تلویزیون یعنی تو برق باشه کلید پاورشم رو حالت ON باشه)

دیدگاه

سلام به همه...من یه سوال داشتم درباره خاموش شدن تلویزیون گفتم تایپک جدید نزنم و این جا بپرسمش.....
                خوب اصل مطلب:
                ما یه تلویزیون سامسونگ مدل 21XL88TS داریم از این لامپ تصویریاست......
                راستش رفتیم بیرون و یادمون رفت تلویزیون را خاموش کنیم.....حالا که برگشتیم....میبینیم. که تلویزیون خودش خودش خاموش شده....ولی کلید پاورش در جلوی تلویزیون روشنه ولی خود صفحه مثل زمانیه که تلویزیون خاموش باشه....صدا هم نداره......بعد که کلیدش را خاموش کردیم و دوباره خواستیم روشنش کنیم ......روشن نمیشه......اون صدایی هم هست که وقتی اول تلویزیون رو روشن میکنی میاد ...مثل شارژ شدن خازنه......اون هم نمیاد......
                مشکل از چیه ؟؟؟ کجاش خرابه؟؟؟
                بعد فکر کنم هم حدود 12 ساعت یک سره روشن مونده بوده......
                اگه قطعه ای ازش خراب شده که میتونم عوضش کنم بگید....کمی به الکترونیک واردم ولی نه خیلی....کمی.......
                بعد راستی...یه لامپ کوچولوی سبز هم کنار کلیدش جلو داره....وقتی کلیدش را میزنی...اون روشن میشه ولی خود تلویزیون نه....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza_asd22
                  منتظرم؟؟؟؟
                  مهندس باید اول ببینی قسمت پاورت برق داری یا نه.بای منفی اهمترو به ی منفی و مثبتو به پایه کلکتور(وسط)دمپر(ی ترانزیستور بزرگ کنار های ولتاژ )بزنی.اگه ولتاژ بین 115 تا 120 ولت داری؟

دیدگاه

:read:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosin2a
                      سلام به همه...من یه سوال داشتم درباره خاموش شدن تلویزیون گفتم تایپک جدید نزنم و این جا بپرسمش.....
                      خوب اصل مطلب:
                      ما یه تلویزیون سامسونگ مدل 21XL88TS داریم از این لامپ تصویریاست......
                      راستش رفتیم بیرون و یادمون رفت تلویزیون را خاموش کنیم.....حالا که برگشتیم....میبینیم. که تلویزیون خودش خودش خاموش شده....ولی کلید پاورش در جلوی تلویزیون روشنه ولی خود صفحه مثل زمانیه که تلویزیون خاموش باشه....صدا هم نداره......بعد که کلیدش را خاموش کردیم و دوباره خواستیم روشنش کنیم ......روشن نمیشه......اون صدایی هم هست که وقتی اول تلویزیون رو روشن میکنی میاد ...مثل شارژ شدن خازنه......اون هم نمیاد......
                      مشکل از چیه ؟؟؟ کجاش خرابه؟؟؟
                      بعد فکر کنم هم حدود 12 ساعت یک سره روشن مونده بوده......
                      اگه قطعه ای ازش خراب شده که میتونم عوضش کنم بگید....کمی به الکترونیک واردم ولی نه خیلی....کمی.......
                      بعد راستی...یه لامپ کوچولوی سبز هم کنار کلیدش جلو داره....وقتی کلیدش را میزنی...اون روشن میشه ولی خود تلویزیون نه....
                      با سلام
                      اگه چراغ استندبای روشنه ولی تلوزیون ریست نمیکنه احمال زیاد خازنهای کنار str(قسمت پاور) رو عوض کن درست میشه.معمولا ظرفیت پایینی بین 1تا 10 میکرو داره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ی نفر
                        با سلام
                        اگه چراغ استندبای روشنه ولی تلوزیون ریست نمیکنه احمال زیاد خازنهای کنار str(قسمت پاور) رو عوض کن درست میشه.معمولا ظرفیت پایینی بین 1تا 10 میکرو داره.
                        با تشکر.....ولی نمیدون چجوری خودش خودش روشن شد.....فکر کنم جن گرفته باشتش...نمیدونم....

دیدگاه

با سلام
                          اگه بازم روشن نشد ی لحیم کاری کن(قسمت پاور).

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X