اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قطع و وصل موتور سه فاز توسط میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قطع و وصل موتور سه فاز توسط میکرو

سلام
    من میخوام یک موتور سه فاز را با جریان حدود 15 آمپر ، توسط میکرو خاموش و روشن کنم.
    توضیحات:
    موتور الان داره کار میکنه ، برای تغییر وضعیت از ستاره به مثلث یک شاستی وجود داره.

1- فرایند خاموش و روشن شدن موتور را میخوام با میکرو کنترل کنم.
    2- تغییر حالت از ستاره به مثلث را میخوام با میکرو کنترل کنم.

سوال: میخوام از رله استفاده کنم. لطفا راهنمای کنید که :
    1- رله ها رو دقیقا به چه صورت و کجای مدار باید استفاده کنم؟
    2- این کار فوق العاده حساس هست و باید از رله هایی مطمئناستفاده کنم. لطفا در مورد انتخاب رله توضیحی بفرمایید.
    Reveng will surely come... Your hard time are ahead
    // - - - - - - - - - -
    برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
    // - - - - - - - - - -
    اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
    // - - - - - - - - - -

پاسخ : قطع و وصل موتور سه فاز توسط میکرو

وقت بخیر

دوست عزیز خیلی ساده هست !! کافیه شما سه تا رله بذاری یک رله از کنتاکت no برای استارت و یک رله کنتاکت nc برای stop . و سومی رو بذاری جای تایمر !! که سویچ کنه از حالت ستاره به مثلث !!

البته اگر کمی دقت کنی حتی میتونی با همون رله استارت عمل ستاره به مثلث رو انجام بدی !!
    اینطوری که با وصل رله کنتاکتور ستاره دوشن بشه و با خاموش شدنش و قطع تاره !! مثلث روشن بشه !!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط taktrashe
      وقت بخیر

دوست عزیز خیلی ساده هست !! کافیه شما سه تا رله بذاری یک رله از کنتاکت no برای استارت و یک رله کنتاکت nc برای stop . و سومی رو بذاری جای تایمر !! که سویچ کنه از حالت ستاره به مثلث !!

البته اگر کمی دقت کنی حتی میتونی با همون رله استارت عمل ستاره به مثلث رو انجام بدی !!
      اینطوری که با وصل رله کنتاکتور ستاره دوشن بشه و با خاموش شدنش و قطع تاره !! مثلث روشن بشه !!
      ببینید الان موتور در حال کار هست و هیچ مشکلی وجود نداره. من فقط میخوام فرمان قطع و وصل ، و همچنین فرمان ستاره به مثلث رو با یه ترایاک کنترل کنم.
      حالا دقیقا این ترایاک رو کجای مدار قرار بدم؟ خودم یه چیزایی برام مشخصه ولی چون قدرتی نیستم میخوام اطمینان پیدا کنم و بعد انجام بدم.
      // - - - - - - - - - -
      برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
      // - - - - - - - - - -
      اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
      // - - - - - - - - - -

دیدگاه

تا جایی که من میدونم ، ترایاک در موتور اونم با جریان بالا ، هارمونیک 3 رو افزایش میده ، و باعث گرم شدن موتور و آسیب دیدنش میشه.
        شما باید با یه رله بیاید یه کنتاکتور رو خاموش یا روشن کنید.
        بهترین و مطمئن ترین راه کنتاکتور هست، که به سادگی هم امکان پذیر هست.

موفق باشید.
        به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
        (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinam
          تا جایی که من میدونم ، ترایاک در موتور اونم با جریان بالا ، هارمونیک 3 رو افزایش میده ، و باعث گرم شدن موتور و آسیب دیدنش میشه.
          شما باید با یه رله بیاید یه کنتاکتور رو خاموش یا روشن کنید.
          بهترین و مطمئن ترین راه کنتاکتور هست، که به سادگی هم امکان پذیر هست.

موفق باشید.
          متشکرم از پاسختون
          از چه رله ای استفاده کنم؟
          // - - - - - - - - - -
          // - - - - - - - - - -
          // - - - - - - - - - -

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید خیری
            متشکرم از پاسختون
            از چه رله ای استفاده کنم؟
            من در پروژه ای پایان ترمی که داشتم ، توسط این رله :
            http://eshop.eca.ir/%D8%A7%D9%86%D9%...%BE%D8%B1.html

میاومدم یه کنتاکتور قدرت رو خاموش - روشن میکردم، و هیچ نویزی از طرف رله وارد مدار نمیشد.
            موتورم 7 آمپری بود.

موفق باشید.
            (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

این رله چطوره؟

http://eshop.eca.ir/%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D8%B1%D9%84%D9%87/615-%D8%B1%D9%84%D9%87-Tianbo-10A-5V.html
              // - - - - - - - - - -
              // - - - - - - - - - -
              // - - - - - - - - - -

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید خیری
                این رله چطوره؟

http://eshop.eca.ir/%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D8%B1%D9%84%D9%87/615-%D8%B1%D9%84%D9%87-Tianbo-10A-5V.html
                فرقی نداره، چون بوبین کنتاکتور جریانی دوروبره 0.5 آمپر شاید بکشه ، چه رله ی 10 آمپری چه رله ی 7 آمپری ، پاسخگو هست.

موفق باشید.
                (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X