ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    2014/02/05
    TeHrAn
    386
    51

موازی کردن اینورتر 2500 وات

سلام دوستان
    من برا خونه یو پی اس دست ساز ساختم که شمال 3 تا باتری 200 امپر 12 ولت و یه اینورتر 2500 وات از اینا http://esam.ir/itemView.aspx/471498/Power-Inverter-2500W-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D9%88%D8%B1%D8%AA%D9%88%D8%B1.h tm و یه پاور سویچینگ 12 ولت 10 امپر برای ثابت نگه داشتن ولتاژ باتری ها میشه و متاسفانه بعد از راه اندازی پروژه فقط 5 تا چراغ بعلاوه تلویزیون و کامپیوتر روشن میشه و وقتی که یخچال رو میزنم به پریز اینورتر بوق میزنه و برق رو قطع میکنه بنظرتون اینورتر ضعیفه یا باتری ها راستی میتونم اینورتر با هم موازی کنم تا وات بیشتری بگیرم ؟

اضافه شده در تاریخ :
    منتظرم دوستان چرا هیچی نمیگین :cry:
    2013/08/26
    بوشهر
    1,262
    402

پاسخ : موازي کردن اينورتر 2500 وات

سلام خوب اين اينورتر موج خروجيش سينوسي نيست و به درد موتور هاي القايي نميخوره. به همين خاطر يخچالو که بهش بزني موتور يخچال گشتاور کافي رو ايجاد نميکنه و نميتونه راه بيفته و آمپر بالايي ميکشه و اينورتر ميخوابه.
    پاور 12 ولت براي ثابت نگه داشتن ولتاژ باتري؟ :eek: خوب اينجوري که باتري ها شارژ نميشن :eek: بايد ولتاژ شارژ حدود 13.8 باشه برا اين باتري ها :smile:
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2014/02/05
    TeHrAn
    386
    51

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهي
    سلام خوب اين اينورتر موج خروجيش سينوسي نيست و به درد موتور هاي القايي نميخوره. به همين خاطر يخچالو که بهش بزني موتور يخچال گشتاور کافي رو ايجاد نميکنه و نميتونه راه بيفته و آمپر بالايي ميکشه و اينورتر ميخوابه.
    پاور 12 ولت براي ثابت نگه داشتن ولتاژ باتري؟ :eek: خوب اينجوري که باتري ها شارژ نميشن :eek: بايد ولتاژ شارژ حدود 13.8 باشه برا اين باتري ها :smile:
    اوکی پس بهتره بیخیال یخچال و کلا وسائلی که با برق متناوب سینوسی کار میکنن شد و فقط وسائلی که با برق متناوب یکسو شده کار میکنن رو راه اندازی کرد مثل لامپ کم مصرف و مانیتور و تلویزیون دستگاه دی وی دی و لپ تاب اینطوری موازی کردنشون هم کار ساده ای هست دوتارو رو به پل دیود وصل میکنم بعد خروجی پل دیود هارو به یه خازن بزرگ میدم و از دوسر خازن وصل میکنم به کنتور ... اقا من خودم رو 14 ولت تنظیم کردم البته با دوتا مقاومت سری باهاش ... نکته همین جوری رو 14 ولت بمونه مشکلی برا باتری ها پیش نمیاد :eek:
    2013/08/26
    بوشهر
    1,262
    402

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_06
    اوکي پس بهتره بيخيال يخچال و کلا وسائلي که با برق متناوب سينوسي کار ميکنن شد و فقط وسائلي که با برق متناوب يکسو شده کار ميکنن رو راه اندازي کرد مثل لامپ کم مصرف و مانيتور و تلويزيون دستگاه دي وي دي و لپ تاب اينطوري موازي کردنشون هم کار ساده اي هست دوتارو رو به پل ديود وصل ميکنم بعد خروجي پل ديود هارو به يه خازن بزرگ ميدم و از دوسر خازن وصل ميکنم به کنتور ... اقا من خودم رو 14 ولت تنظيم کردم البته با دوتا مقاومت سري باهاش ... نکته همين جوري رو 14 ولت بمونه مشکلي برا باتري ها پيش نمياد :eek:
    اگه منطور موازي کردن خروجي اينورتر هست فکر ننم نيازي به اين کار باشه و اگه موازي هم بکني فکر کنم از يه اينورتر برق بيشتري مصرف بشه چون کوچيکترين اختلاف ولتاژي که تو خروجيشون باشه باعث ميشه به يه ميزان توان ازشون گرفته نشه.
    اگه قراره باتري ها شبانه روز تو شارژ بموننن بهتره ولتاژ رو 13.8 باشه :rolleyes: البته اگه باتري ها 200 آمپر باشن و مثلا مقاومت سري شده هم مثلا 0.2 اهم باشه وقتي باتري پر بشه جريان شارژ حول حوش 4 آمپر ميشه. که در 0.2 ضرب کنيم ميشه 0.8 پس بهتره اين مقدار رو هم به 13.8 اضافه کنيم و ميشه 14.6 ولت
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2014/02/05
    TeHrAn
    386
    51

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهي
    اگه منطور موازي کردن خروجي اينورتر هست فکر ننم نيازي به اين کار باشه و اگه موازي هم بکني فکر کنم از يه اينورتر برق بيشتري مصرف بشه چون کوچيکترين اختلاف ولتاژي که تو خروجيشون باشه باعث ميشه به يه ميزان توان ازشون گرفته نشه.
    اگه قراره باتري ها شبانه روز تو شارژ بموننن بهتره ولتاژ رو 13.8 باشه :rolleyes: البته اگه باتري ها 200 آمپر باشن و مثلا مقاومت سري شده هم مثلا 0.2 اهم باشه وقتي باتري پر بشه جريان شارژ حول حوش 4 آمپر ميشه. که در 0.2 ضرب کنيم ميشه 0.8 پس بهتره اين مقدار رو هم به 13.8 اضافه کنيم و ميشه 14.6 ولت
    اقا منظور شما از توان اضافی چیه چون اینورتر ها هر کدوم جداگانه قراره به پل دیود وصل کنم و در نهایت خروجی دی سی 320 ولت هر اینورتر رو به یه خازن بزرگ بدم فک نکنم با این کار کار اینورتر تو حالت اماده به کار توان نشتی بده!
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5