اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه] ساعت دقیق (باDS1307) + تاریخ (شمسی,میلادی) + دما + سون سگمنت + منبع ت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

[پروژه] ساعت دقیق (باDS1307) + تاریخ (شمسی,میلادی) + دما + سون سگمنت + منبع ت

سلام دوستان :nerd:
    مدتی بود دنبال مداری بودم که هم حجم کوچیکی داشته باشه هم امکانات خوبی از قبیل ( ساعت – تاریخ شمسی – دما – و ... ) و از طرفی از سون سگمنت به عنوان نمایشگر استفاده بشه . مدارات زیادی رو بررسی کردم ،
    تا اینکه پروژه مورد نظر خودم رو از سایت avr64.com دانلود کردم ، اما مثل اکثر پروژه های اینترنتی این پروژه هم نواقصی داشت ...
    شروع کردم به بهبود پروژه و امکانات دیگری رو بهش اضافه کردم :
    ایجاد منو
    اضافه کردن نمایش تاریخ + تاریخ شمسی
    تغییر نوع نمایش مقادیر
    تغییرات رفرنس سنسور دما
    همچنین برای اینکه این مدار خیلی کوچیک از آب دربیاد تغذیه خازنی هم به مدار اضافه شده

در کل این مدار یکی از کم قطعه ترین مداراتی هست که ساعت و تاریخ و دما رو توسط سون سگمنت نشون میده .
    با قرار دادن این پروژه تو انجمن سایت ، تصمیم بر این شد تا با کمک دوستان امکانات دیگری به مدار اضافه کنیم ، چون این پروژه اوپن سورسه همه میتونن تو توسعه این مدار سهیم باشن ...

[glow=red,2,300]تغییرات جدید :
    فایل های بسکام پروژه قرار داده شد . 1393/10/08
    ورژن 2.1 مدار قرار داده شد . 1393/11/21
    تمامی فایل ها ضمیمه شدند . 1393/11/22
    [/glow]

خوب بریم سراغ خود مدار :

1- مدار اصلی :
    کل مدار از یک میکروکنترلر Atmega8 ، آی سی ساعت DS1307 ، هشت عدد مقاومت 330 اهم 0.25 وات ، 2 عدد مقاومت 4.7 کیلو 0.25 وات ، 2 عدد خازن 100 میکرو فاراد 16 ولت ، سنسور دمایی آنالوگ ( LM35 ) ، کریستال ساعت با فرکانس 32768 هرتز ، سه عدد کلید فشاری و یه باطری بکاپ 3 ولتی به همراه جا باطری تشکیل شده .
    تو این پروژه دو نوع مدار ارائه شده یکی برای سون سگمنت ساعتی با پارت نامبر SNF-3494FSR و دیگری برای سون سگمنت ساعتی با پارت نامبر BQ-M362RD-A که میتونید از فروشگاه سایت تهیه کنید . البته از هر نوع سون سگمنت ساعتی دیگر هم میتونید استفاده کنید ، فقط کافیه به دیتا شیت آنها رجوع کنید و پایه ها رو متناسب با شماتیک متصل کنید.
    لینک خرید سون سگمنت BQ-M362RD-A :
    BQ-M362RD-A

2- مدار منبع تغذیه خازنی :
    مدارات منبع تغذیه خازنی جزء مدارات منبع تغذیه کم هزینه و کم المان محسوب میشن ، که اغلب تو توان های پایین ( ولتاژ بالا جریان کم ) با مصرف جریان ثابت مورد استفاده قرار میگیرند ؛ اما از اون جایی که مدار مورد نظر ما کمتر از 70 میلی آمپر جریان میکشه تصمیم بر این شد تا از منبع تغذیه خازنی برای این مدار استفاده بشه ، البته از اونجایی که مدار مورد نظر جریان ثابتی نمیکشه منبع تغذیه خازنی متناسب با مدار طراحی شد و اگر از قطعات با کیفیت استفاده کنید به راحتی مدارتون میتونه تا چندین سال به برق باشه و کار کنه ... جا داره از دوست خوبم جناب محسن محمدشاهی تشکر ویژه ای کنم که تو این ضمینه اطلاعاتشون رو از ما دریغ نکردن.

قطعات استفاده شده در مدار منبع تغذیه خازنی شامل یک خازن 1000 نانو فاراد 400 ولت از نوع پلی استر یا MKT ، یک خازن 47 میکرو فاراد 50 ولت الکترولیت و یک خازن 100 نانو فاراد MKT ، دو عدد مقاومت 47 اهم 0.5 وات ، یک عدد مقاومت 560 کیلو اهم یا هر مقاومت از 560 کیلو تا 1 مگا اهم 0.5 وات ، پل دیود 400 ولت 1 آمپر ، دیود زنر 8.2 ولت 1 وات و یک رگولاتور با ولتاژ خروجی 5 ولت ( LM7805 ).

شماتیک منبع تغذیه خازنی :

مدار نوع اول SNF-3494FSR :

دانلود دیتاشیت SNF-3494FSR

شماتیک :

سورس برنامه :

دانلود سورس و فایل HEX

PCB مدار ( طراحی شده با برنامه پروتئوس نسخه 8.1 ) :
    با تشکر از جناب hamidelectroniic بابت پدیت PCB

دانلود فایل PCB

مدار نوع دوم BQ-M362RD-A :

دانلود دیتاشیت BQ-M362RD-A

شماتیک :

سورس برنامه :

دانلود سورس و فایل HEX

PCB مدار ( طراحی شده با برنامه پروتئوس نسخه 8.1 ) :
    با تشکر از جناب hamidelectroniic بابت پدیت PCB

دانلود فایل PCB

مونتاژ و راه اندازی مدار :

شما میتونید مدارتون رو روی برد سوراخ دار مونتاژ کنید یا اینکه PCB ارائه شده رو چاپ کنید ، همچنین تو مونتاژ مدار به این نکات توجه کنید :
    1- سعی کنید آی سی ساعت و اتصالات ارتباطی با میکرو رو در نزدیک ترین حالت ممکن نسبت به میکرو قرار بدید.
    2- در لحیم کاری کریستال ، گرمای زیادی به بدنه کریستال وارد نکنید ، حتما قبل از نصب کریستال یک لایه چسب نواری روی بدنه کریستال بکشید.
    3- مدار منبع تغذیه خازنی به هیچ عنوان ایزوله نیست ، پس موقعی که مدار به برق وصله اصلا به هیچ قسمت از مدار تغذیه خازنی دست نزنید .
    4- حتما از آی سی ساعت اورجینال استفاده کنید ، آی سی های بی کیفیت مصرف جریان بالاتری در حالت استند بای دارند و به سرعت باطری بکاپ را خالی میکنند.
    بعد از مونتاژ مدار و چک کردن تمامی المان ها ، باید میکروکنترولر مدار رو متناسب با نمایشگر خودتون پروگرام کنید ، همچنین تنظیمات فیوز بیت رو باید طبق عکس زیر انجام بدید :

تنظیمات فیوز بیت :

بعد از پروگرام کردن میکرو و قرار دادن میکرو تو مدار ، باطری بکاپ رو هم به مدار اضافه کنید و مدار رو داخل یه باکس زیبا قرار بدید مثل این :

[glow=red,2,300]توجه :[/glow]
    قبل از وصل کردن مدار به برق دو کلید Hour_Month و Min_Day رو همزمان فشار داده و نگه دارید ، سپس مدار رو به برق وصل کنید تا عبارت SEt- روی نمایشگر ظاهر بشه و مقادیر اولیه ساعت و تاریخ به آی سی داده بشه و ساعت شروع به کار کنه ، سپس کلید هارو رها کنید و به وسیله کلید Menu و دو کلید دیگر مقادیر ساعت و تاریخ ( به میلادی ) رو تنظیم کنید .

( با فشردن کلید منو حالت تنظیم ساعت نمایش داده میشود که با کلید های Hour_Month و Min_Day میتوانید ساعت و دقیقه رو تنظیم کنید ، با فشار دادن مجدد کلید منو حالت تنظیم تاریخ نمایش داده میشود که با با کلید های Hour_Month و Min_Day میتوانید روز و ماه رو تنظیم کنید ( دقت کنید که تاریخ باید به میلادی وارد بشه ) ، با فشار دادن بار دیگر کلید منو از حالت تنظیم ساعت و تاریخ خارج میشوید )

فیلم کارکرد مدار با سون سگمنت ( BQ-M362RD-A ) :
    دانلود با حجم 0.98 مگابایت
    [s]( متاسفانه هنگام تست مدار یکی از نقطه های ساعت سوخت ... )[/s]

[glow=red,2,300]منتظر ایده های شما هستم ...[/glow] :bye
    فایل های پیوست شده
    - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
    ارتباط با من : ir02x6
    طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

پاسخ : پاسخ : [پروژه] ساعت دقیق (باDS1307) + تاریخ (شمسی,میلاد&

[glow=red,2,300]مدار ساخته شده توسط دوستان :[/glow]

مدار اول :
    این مدار توسط دوست عزیز hamidelectroniic تکمیل شده ...

توضیحات :

نوشته اصلی توسط hamidelectroniic
    سلام دوستان
    توسط led سون سگمنت ساختم، مدار 7 سگمنت led هم طبق دیتاشیت BQ-M362RD-A طراحی کردم
    اول از هرچیز از آقا وحید که در طراحی pcb و انتخاب قطعات خیلی راهنمایی و کمک کردند تشکر ویژه میکنم
    خب دوستان ما دو pcb برای این ساعت داریم، اولی مربوط به قرار دادن led ها و مقاومت led هاست و دومی هم برای میکرو و قطعات دیگه، اصل
    کاری برد میکرو هستش، دلیل این کار هم مرتب بودن ساعت هستش و اینکه من led هارو روی یک mdf 3 میل سیاه قرار دادم ، طرز کار هم
    اینطوری هست که pcb مربوط به led رو بعد آماده کردنش (بعد اسیدکاری، سوراخکاری نمیکنیم!) به پشت mdf 3 میل (طرف سیاهش نه اون
    طرف پشتش) چسب میزنیم، چسب هم طوری باشه که بعدا با کاتر جدا کنیم، چهار گوش pcb رو با یک قطره چسب 123 به پشت mdf چسب
    میکنیم (طرف مدار مسی pcb هم به بیرون باشه و طرف دیگش رو به پشت mdf چسب میکنیم).
    خب بعد خشک شدن چسب پدهای جا led رو با مته نمره 0.7 یا 0.8 سوراخ میکنیم (فقط جای پایه های led سوراخ میکنیم و بقیه جاهارو بعد
    جدا سازی از mdf سوراخ میکنیم)، خب بعد تمام شدن سوراخ کاری پدهای led ها pcb از mdf جدا میکنیم، این کار برای این هست که led ها با
    mdf و pcb مطابق هم و دقیق باشند.
    خب نوبت به سوراخ کردن پدهای مقاومت و جامپر ها میشه، بعد سوراخ کردن بقیه پدها باید مقاومت ها رو روی pcb لحیم کاری کنیم و جامپرها
    (برای جامپرها من از سیم فلت استفاده کردم). خب بعد این کار هم توسط سیم فلت باید پدهای a تا b و 1 تا 4 و dp و ctp لحیم کاری و بیرون
    بکشیم، خب حالا pcb دقیق بررسی کنید ببینید مشکلی نداره و اشتباهی نکردید یا چیزی جا نزاشتید، بعد بررسی میاید pcb طوری که قسمت
    مسیش به بیرون باشه روی پشت mdf قرار بدید و led هارو داخل پدهای خودشون قرار بدید، بعد قرار دادن تمام led ها از پشت لحیم کاریشون
    کنید.
    طقریبا قسمت سخت و طولانی تموم شد
    بعد این کارها برد اصلی رو هم مونتاژ کنید.

برنامه مدار هم میتونید از صفحه اول دانلود کنید (نسخه 2.1)

[b]PCB مربوط به LED ها شلوغ هست به بزرگی خودتون ببخشید چون عجله ای طراحی کردم، اگر کسی خواست میتونه مقاومت های SMD بزاره که بهتره و راحت عوض میشن اما مدل عادی عوض کردنشون دردسر داره...
    توجه : مقاومت های مربوط به هر 4 تا دیجیت 82 اهم هستند، مقاومت مربوط به دو نقطه وسط (دو نقطه ساعت) هم 82 اهم هستند، مقاومت مربوط به نقطه تاریخ یا همون DP مقدارش 300 اهم هست.
    دانلود فایل های PCB :
    http://ir02x6.persiangig.com/DS1307_...B.rar/download

عکس ها :

دانلود فیلم کارکرد مدار :
    http://ir02x6.persiangig.com/DS1307_...lock/video.mkv

[hr]

دیدگاه

پاسخ : [پروژه] ساعت دقیق (باDS1307) + تاریخ (شمسی,میلادی) + دما + سون سگمنت + منبع تغذیه خازنی

نوشته اصلی توسط سامان اسدی
      درود وحید جان
      ممنون از اینکه این مدار رو گذاشتید ...

واقعا عالی بود :applause: :applause: :applause:

یه پیشنهاد
      میتونیم یه سنسور فتوسل بگذاریم روی این مدار و نور 7segment رو کم و زیاد کنیم ... به نسبت نور محیط ...
      میخوام برای خونه استفاده کنیم که اگر شب خواستیم بخوابیم نورش مزاحم خوابمون نشه ... :redface:
      و از طرفی مصرف مدار بهینه تر بشه ...
      البته میدونم که کار سختیه ...
      این رو بگذارید به عهده من ... خودم کارهاش رو میکنم ... البته یکم سرم شلوغه ... سعی میکنم تا آخر هفته به انجام برسونم ...
      خوبه؟؟ نظر شما چیه ؟؟

موفق باشید
      بسیار عالییست :applause:
      اگه یه رله هم برای تنظیم داشت خیلی عالی تر میشد
      مثلا برای مغازه ها عالیه که مثلا تابلو مغازه سر ساعت 7 شب روشن بشه و 6 صبح خاموش بشه

اضافه شده در تاریخ :
      مگه آلارم چند تا پایه میخواد یه دونه براش کافیه تنظیمش هم با همون 3 تا کلید

[glow=red,2,300]{ پست های جناب اسدی با این پست ادغام شدند } - علت : خالی شدن پست برای مدارات تکمیل شده توسط دوستان ...[/glow]

نیازو تو خودم کشتم که هرگز تا نشه پشتم زدم بر چهره ام سیلی که هرگز وا نشه مشتم

دیدگاه

پاسخ : [پروژه] ساعت دقیق (باDS1307) + تاریخ (شمسی,میلادی) + دما + سون سگمنت + منبع تغذیه خازنی

مدار خوبی هست ممنون
        آیا تعداد روزها در ماه های مختلف سال درست هست؟ مثلا یک ماه 29 روز یک ماه دیگه 31 روز درنظر گرفته شده است؟
        در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
        گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mpsms
          مگه آلارم چند تا پایه میخواد یه دونه براش کافیه تنظیمش هم با همون 3 تا کلید
          راست میگیااا
          راستی
          بسته های SMD هم دوتا پایه ADC بیشتر داره :biggrin:
          یه چیزه دیگه
          اگر کلید های بیشتر نیاز داشته باشیم از این روش استفاده کنیم :rolleyes:
          با 1 پین میتوانیم تمام کلیدها را بخوانیم ...

اضافه شده در تاریخ :
          نوشته اصلی توسط sami222
          مدار خوبی هست ممنون
          آیا تعداد روزها در ماه های مختلف سال درست هست؟ مثلا یک ماه 29 روز یک ماه دیگه 31 روز درنظر گرفته شده است؟
          به احتمال زیاد در نظر گرفتند چون نوشته شمسی و میلادی !!
          [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
          معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
          معرفی نرم افزار Codewizard PWM
          با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

به احتمال زیاد در نظر گرفتند چون نوشته شمسی و میلادی !!
            چون از ds1307 استفاده شده حتما دقیقه
            نه مهندس شما دقت کن بعضی از ماه های ما با ماه های میلادی تعداد روزاش فرق میکنه و ما سال کبیسه هم داریم که با سال میلادی فرق میکنه

بهتره فایل pdf این پروژه رو بخونید

http://www.iseee.ir/article/50-%D8%B...D8%A7-avr.html
            در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
            گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

http://www.axgig.com/images/89700642190230175590.jpg

دیدگاه

درود وحید جان
                ممنون از اینکه این مدار رو گذاشتید ...

واقعا عالی بود :applause: :applause: :applause:

یه پیشنهاد
                میتونیم یه سنسور فتوسل بگذاریم روی این مدار و نور 7segment رو کم و زیاد کنیم ... به نسبت نور محیط ...
                میخوام برای خونه استفاده کنیم که اگر شب خواستیم بخوابیم نورش مزاحم خوابمون نشه ... :redface:
                و از طرفی مصرف مدار بهینه تر بشه ...
                البته میدونم که کار سختیه ...
                این رو بگذارید به عهده من ... خودم کارهاش رو میکنم ... البته یکم سرم شلوغه ... سعی میکنم تا آخر هفته به انجام برسونم ...
                خوبه؟؟ نظر شما چیه ؟؟

موفق باشید
                در تکمیل فرمایش استاد:
                میشه براش سنسور PIR هم گذاشت که فقط زمانی که کسی کنارش هست ساعت رو نشون بده و وقتی کسی نیست 7سگمنت رو خاموش کنه و هم مصرف بیاد پایین و هم هوشمندتر باشه؟ :nice:
                تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد نعمت الهیان
                  در تکمیل فرمایش استاد:
                  میشه براش سنسور PIR هم گذاشت که فقط زمانی که کسی کنارش هست ساعت رو نشون بده و وقتی کسی نیست 7سگمنت رو خاموش کنه و هم مصرف بیاد پایین و هم هوشمندتر باشه؟ :nice:
                  اتفاقا من هم نظرم همین بود ... خوبه ...

یه چیزی بچه ها ...
                  مدار منبع تغذیه از نوع ولتاژ موازی هست ... یعنی اینکه هر چه کمتر یا اصلا مصرف نکنیم دیود زنر بیشتر داغ میکنه ... ولی اگر بیشتر مصرف کنیم دیود زنر سرد میمونه ...
                  پس اینجا نیازی نیست که مدار را کامل قطعش کنیم ... چون دیود زنر بیشتر داغ میکنه ... البته من مدار رو نساختم ولی نمونه اون رو ساخته بودم
                  دیود زنر من 12 ولت بود ولی اینجا 8.2 ولت هست ... مسلم است که هر چه مقدار دیود زنر کمتر باشد کمتر داغ میکنه ...
                  در هر صورت ...
                  توی این مدار داره از برق استفاده میشه نه باتری ... اگر باتری بود... بله ... باید همه جا رو بهینه سازی میکردیم ... ولی اینجا نیازی به این کار نمیبینم ... حالا نظر دوستان هم مهمه ...

نظرتون چیه مدار با منبع تغذیه سوئیچینگ کار کنه ؟؟
                  چون حساباش رو که میکنم میبینم
                  14.3W = 65mA * 220v
                  اگر یه سوئیچینگ 5 ولت 1 آمپر هم بخریم مصرفش خیلی کمتر میشه ...
                  0.5W = 100mA * 5v
                  نمیدونم شاید دارم اشتباه محاسبه میکنم ...

البته این را هم بگم که تغذیه سوئیچینگ گرونتر در میاد ولی توی دراز مدت هزینه برق کمتر جبران هزینه های فعلی می شود ...

موفق باشید
                  [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
                  معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
                  معرفی نرم افزار Codewizard PWM
                  با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

14.3W = 65mA * 220v
                    0.5W = 100mA * 5v
                    در نظر گرفتن ولتاژ220 در معداله توان برای این مدار درسته که خروجی مدار هم 220 باشه.
                    با وجود خازن 1u فاراد که در زمان جریان کشی هر جند اندک ولتاژ روی پل دیود در حد 20 ولته.
                    و من موندم چرا زنر در این مدار در بایاس مستقیمه؟ :mrgreen: :eek:
                    .The best question deserves a better answer
                    =-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=-=
                    «پناه»می برم «به خدا»
                    از عـیبی که ، «امروز» در خود می بینم، و «دیروز» «دیگران را» به خاطر، «هـمان عیـب» ملامت کرده ام.
                    محتاط باشیم، در «سرزنش» و «قضاوت کردن دیگران». وقتی نه از «دیروز او» خبر داریم و نه از "فردای خودمان" .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mpsms
                      اگه یه رله هم برای تنظیم داشت خیلی عالی تر میشد
                      مثلا برای مغازه ها عالیه که مثلا تابلو مغازه سر ساعت 7 شب روشن بشه و 6 صبح خاموش بشه
                      این کار شدنیست ، اما باید بیخیال کوچکی مدار بشیم ... خود رله اندازه نصف مدار جا میگیره .

آلارم هم براش بگذاریم خیلی خوبه ... البته محدودیت پایه داریم :angry: :angry:
                      چون سه پایه آزاد داریم ، میتونیم از یک پایه برای خروجی آلارم استفاده کنیم . برای آلارم هم میتونیم از پیزو استفاده کنیم تا جای کمتری بگیره

نوشته اصلی توسط sami222
                      بله ؛ همچنین قابلیت تشخیص سال کبیسه شمسی رو هم داره ...

با 1 پین میتوانیم تمام کلیدها را بخوانیم ...
                      ممنون میشم رو این مورد کار کنید ،

نوشته اصلی توسط کوروش بزرگ
                      دوستان این رو ببینند و نظر بدن :rolleyes: :
                      عالیه ، اما یک سوال برای تنظیم تاریخ ، شما تاریخ شمسی رو تنظیم میکنید یا تاریخ میلادی ؟
                      [s]چون من تایع تبدیل شمسی به میلادی مناسبی پیدا نکردم ، تاریخ رو به صورت میلادی تنطیم میکنم ...[/s]

نوشته اصلی توسط محمد نعمت الهیان
                      ممنون میشم شما رو این مورد کار کنید ...

نظرتون چیه مدار با منبع تغذیه سوئیچینگ کار کنه ؟؟
                      14.3W = 65mA * 220v
                      0.5W = 100mA * 5v
                      نمیدونم شاید دارم اشتباه محاسبه میکنم ...
                      دوست عزیز شما توان ظاهری رو محاسبه کردید ، توان واقعی اگر اشتباه نکنم در حدود 1.5 واته ...
                      دوست عزیز محسن محمد شاهی بیشتر توضیح بدن ممنون میشم ، همچنین چگونگی محاسبه توان واقعی این طور منابع تغذیه رو ...

خوب معلومه که سوئیچینگ از هر لحاظ بهتره ، اما تغذیه خازنی خیلی ارزون تر و کوچیکتره .

دیدگاه

درسته رله باعث بزرگی مدار میشه ولی خب اگه کسی نخواست میتونه استفاده نکنه یا از رله های کوچیک اسنقاده کنه
                        در ضمن یکی از کلیدها رو هم میشه حذف کرد

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : [پروژه] ساعت دقیق (باDS1307) + تاریخ (شمسی,میلادی) + دما + سون سگمنت + منبع تغذیه خ

نوشته اصلی توسط ir02x6

عالیه ، اما یک سوال برای تنظیم تاریخ ، شما تاریخ شمسی رو تنظیم میکنید یا تاریخ میلادی ؟
                          [s]چون من تایع تبدیل شمسی به میلادی مناسبی پیدا نکردم ، تاریخ رو به صورت میلادی تنطیم میکنم ...[/s]
                          راستش تابع شمسی رو بهش اضافه نکردم چون من هم تابعی درست حسابی پیدا نکردم یعنی وقتی به برنامه اضافه میکردم درست کار نمیکرد این که دیدید میلادی بود با تنظیم کلید شمسیش کرده بودم :mrgreen: :mrgreen: فعلا مشکل اصلیش اینه وقتی از برد برد مدار میکرو و خروجی سگمنت هارو میگرفتم مثل همین فیلم جواب میداد اما وقتی مونتاژ کردم این ds1307 و کریستال انقدر اذیتم کرد کلا بیخیالش شدم خیلی روش کار کردم اما نشد فعلا رو میزکار ولو افتاده شاید باز برم سراغش اگه حل بشه واسه اضاف کردن شمسی هم اقدام میکنم :nerd:
                          در روزگاري که لبخند ادم ها بخاطر شکست توست برخيز تا بگيرند.........

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : [پروژه] ساعت دقیق (باDS1307) + تاریخ (شمسی,میلادی) + دما + سون سگمنت + منبع تغذیه

نوشته اصلی توسط کوروش بزرگ
                            فعلا مشکل اصلیش اینه وقتی از برد برد مدار میکرو و خروجی سگمنت هارو میگرفتم مثل همین فیلم جواب میداد اما وقتی مونتاژ کردم این ds1307 و کریستال انقدر اذیتم کرد کلا بیخیالش شدم خیلی روش کار کردم اما نشد فعلا رو میزکار ولو افتاده شاید باز برم سراغش اگه حل بشه واسه اضاف کردن شمسی هم اقدام میکنم :nerd:
                            به جز شما خیلی از بچه ها هم این مشکل رو داشتن !!! اما من اصلا مشکل نویز نداشتم ( کریستال و DS1307 ) ، من روبرد برد هم بستم به چه شلختگی اما باز هم مشکلی نبود :

اما برای رفع نویز کریستال :
                            کوتاه ترین مسیر رو برای نصب کریستال انتخاب کن ، یه تیکه سیم روکش دار بردار جفت طرف رو به زمین وصل کن بعد به صورت عمود با کریستال قرار بده ، بعد با چسب نواری به هم بچسبون.

نوشته اصلی توسط •.´™ مَسِِــــح`.•
                            من شمارو خیلی دوس دارم...
                            همیشه تاپیکاتونو دنبال میکنم...
                            قسمت خط دار زنر منفی اونه و برای جواب گرفتن از زنر باید منفی اون به مثبت وصل شه.
                            چش مایی

شماتیک تصحیح شد ممنون , جناب سامان اسدی هم تذکر دادند تو پ.خ

من اشتباه میکنم پروتئوس چی ؟؟؟
                            :cry2:

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : [پروژه] ساعت دقیق (باDS1307) + تاریخ (شمسی,میلادی) + دما + سون سگمنت + منب

نوشته اصلی توسط ir02x6
                              به جز شما خیلی از بچه ها هم این مشکل رو داشتن !!! اما من اصلا مشکل نویز نداشتم ( کریستال و DS1307 ) ، من روبرد برد هم بستم به چه شلختگی اما باز هم مشکلی نبود :

اما برای رفع نویز کریستال :
                              کوتاه ترین مسیر رو برای نصب کریستال انتخاب کن ، یه تیکه سیم روکش دار بردار جفت طرف رو به زمین وصل کن بعد به صورت عمود با کریستال قرار بده ، بعد با چسب نواری به هم بچسبون.

چش مایی

شماتیک تصحیح شد ممنون , جناب سامان اسدی هم تذکر دادند تو پ.خ
                              :cry2:
                              نه نه منظورم من بردبرد نبود رو بردبرد که عالی جواب میداد از اینی که گذاشتید هم شلوغ تر اصلا سروتهش رو نمیتونستی بفهمی کریستال هم چسبیده به پایه هاش وصل میکردم حتی فاصله خط کلاک و دیتا رو هم نزدیک کردم اما ایرادش حل نشد یه شکی هم به برنامه دارم آخه تو ساعت قبلیم که ساختم با زدن کلید تنظیم ثانیه شمار، شروع به شمارش میکرد اما تو این برنامه ثانیه شمار رو داخل برنامه مقدار ندادم البته واسه تست اینکارو هم کردم اما باز شروع به شمارش نمیکرد،وقتی به کریستال دست میزدم سریع شروع به شمارش میکرد
                              مشکل کریستال و ds1307 شاید نباشه ،شاید ایراد از برنامه ام باشه چون من خیلی کریستال و ds رو تعویض و امتحان کردم اما باز ساعت و دقیقه و ثانیه صفر بودند بدون حرکت و این یعنی مشکل از ds و کریستال نیست البته نظرمنه چون خیلی باهاش سروکله زدم
                              در روزگاري که لبخند ادم ها بخاطر شکست توست برخيز تا بگيرند.........

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X