اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از ریموت های آماده برای کنترل مدار ساخته شده با میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از ریموت های آماده برای کنترل مدار ساخته شده با میکرو

سلام.
    من پروژه ای دارم که به صورت خودکار و بسته به شرایط محیط دو تا موتور راا کنترل می کند. حالا می خوام که بتونم به صورت دستی هم اون دو تا موتور را کنترل کنم. در مجموع حدود 6 تا کلید برای کنترل نیاز دارم. بعد از جستجو و بررسی فهمیدم که باید از پروتکل rc5 یا rc6 برای ریموت استفاده کنم.
    می خوام از ریموت های آماده استفاده کنم. چیزی که از این ریموت ها متوجه شدم این بود که به ازای هر کلیدی که زده می شود یک کد به گیرنده ارسال می شود. که برای نوشتن برنامه اصلی باید این کدها را پیدا کرد. یه جایی خوندم که توسط ماژول max232 می توان این کار را با کامپیوتر انجام داد ولی نحوه کار را توضیح نداده بود.

چه طوری می تونم به کدهای ریموت ها دست پیدا کنم؟
    دنيا آنقدر وسيع هست که براي همه مخلوقات جايي باشد پس به جاي آنکه جاي کسي را بگيريم تلاش کنيم جاي واقعي خود را بيابيم

پاسخ : استفاده از ریموت های آماده برای کنترل مدار ساخته شده با میکرو

سلام:
    اگر بخوای خودت یک کنترل بسازی وازاون استفاده کنی میتونی از rc5وrc6استفاده کنی که نحوه درست کردن وراه اندازیش هم تو هلپ بسکام هست ولی اگه بخوای از کنترل های موجود تو بازار استفاده کنی مثل کنترل های ام پی تری پلیر که اینها یک کد خاص می فرستند .

دیدگاه

پاسخ : استفاده از ریموت های آماده برای کنترل مدار ساخته شده با میکرو

نوشته اصلی توسط rasool60
      سلام:
      اگر بخوای خودت یک کنترل بسازی وازاون استفاده کنی میتونی از rc5وrc6استفاده کنی که نحوه درست کردن وراه اندازیش هم تو هلپ بسکام هست ولی اگه بخوای از کنترل های موجود تو بازار استفاده کنی مثل کنترل های ام پی تری پلیر که اینها یک کد خاص می فرستند .
      سلام. می خوام از این ریموت های اماده استفاده کنم . و پیدا کردن این کد مشکل سازه . یه راهی که بعد از کلی سرچ پیدا کردم استفاده از اسیلوسکوپ ها یحافظه دار است. و یه راهی که یکی از دوستان پیشنهاد دادند این بود که کدهای ارسالی را در حافظه ذخیره کنم و سپس با عمل مقایسه دستور متناسب با کلید زده شده را انجام بدم. البته هنوز هیچ کدوم از این راه ها را نرفتم هنوز. شما راه حل دیگه ای سراغ دارید؟
      دنيا آنقدر وسيع هست که براي همه مخلوقات جايي باشد پس به جاي آنکه جاي کسي را بگيريم تلاش کنيم جاي واقعي خود را بيابيم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X