اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارشد برای استخدام؟!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارشد برای استخدام؟!

با سلام
    اساتید می خواستم بدونم داشتن مدرک ارشد، برای کسی که می خواد صرفا توانمندیشو بذاره تو کار عملی( الکترونیک ) و استخدام شه تو شرکت های خصوصی ( شایدم دولتی ولی بعیده ) چقدر تاثیر داره، در راحتی استخدام، در حقوق، آینده کاری و هر چیزی که ممکنه موثر باشه.
    آیا صرف این 2 سال به شما چیزی رو میده که ارزشش رو داشته باشه براش زمان صرف کرد؟
    The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

پاسخ : ارشد برای استخدام؟!

اگر الان شاغلی ارشد می ارزه اما اگر میخوای ارشد بگیری که باهاش بری سر کار، باید بگم نه !
    ---------
    .
    .
    ...........

دیدگاه

ممنون
      اما متوجه نشدم، میشه بیشتر توضیح بدین، دلیل بیارین خیلی ممنون میشم
      The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hessam2013
        ممنون
        اما متوجه نشدم، میشه بیشتر توضیح بدین، دلیل بیارین خیلی ممنون میشم
        ببین برای استخدام با مدرک ارشد خیلی قر و فر میان، چون نظر عمومی اینه که حقوق برای ارشد بیشتره از لیسانسه. اما وقتی با لیسانس بری تو یک شرکت و فوق بگیری، بیشتر تحویلت می گیرند.
        می تونی امتحان کنی، جایی که نگفتند فوق میخوان یا لیسانس، (معمولا میگن که به کسی آشنا به ..... نیاز است) . رزومه بفرست، به کسی که لیسانس داره زنگ میزنن. متاسفانه تو ایران فوق ارزش نداره. به نظرم اگر میخوای فوق بخونی به فکر ادامه تحصیل باش تا دکترا بگیری. اینا که گفتم برای رشته های مهندسی برق به جز قدرت برقراره.
        ---------
        .
        .
        ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط like_electronic
          حرف استاد عزیز کاملا درست است اما چیزی که من بیشتر شخصا باهاش مواجه شدم افرادی که دارای تخصص و صلاحیت هستند(البته نه آنقدر حرفه ای مانند شما) که توی این زمینه سالها کار کرده اند و اکنون به خاطر وجود رشته ها و شغل های دیگر با درآمد بیشتر(و حتی گاهی اوقات با زحمت بسیار کمتر) احساس پشیمانی میکنند و حتی گاهی اوقات وارد زمینه های دیگر میشوند!
          مثلا در دوران کارآموزی و مدت کوتاه کار در یک شرکت و گفته های دوستان با تعدادی افراد با این احساس مواجه شده ام.
          مثلا من اونجا برد مونتاژ میکردم و ساعتی 2000 تومان میگرفتم و شخص دیگری بود که بردهای فرکانس بالا با تمام پیچیدگی هایش طراحی میکرد و ساعتی2500 تومان یا نهایتا 3000 تومان میگرفت!
          شخص دیگری بود که طراح و برنامه نویس بود و ساعتی3500 تومان میگرفت!
          نکته اینجاست که حقوقی که اغلب دیدم توی این رشته میگیرند(علارغم تخصص و مدرک) در ماه زیر یک میلیون تومان یا کمتر از آن است برخلاف این که زندگی با چنین درآمدی در چنین وضع اقتصادی بسیار سخت است و بسیار تاسف بار تر این است که افرادی تحصیل کرده باید چنین درآمدی داشته باشند و آدم هایی که پنج کلاس سواد دارند با کارهای آزاد و رابطه و.... درآمد های بسیار بالاتری دارند!(اون وقت آدم احساس میکنه که عمرش تلف شده که رفته درس خوانده!)(البته اون بحث ارزش معنوی کار و خدمت به مملکت هم هست که کمتر کسی امروز حتی به زبان هم دقدقه اش هست!)
          وضعیت بازار کار که تکلیفش مشخصه ، برای کار دولتی هم اکثرا نیروی اداری میخان (مدیریت ، حسابداری و...)شاید یکی دو تا مهندس هم بخان که ما نیستیم! حالا نظرتون درباره تدریس تو دانشگاه چیه؟ البته با مدرک ارشد! پولش کمه ولی نه سرمایه میخاد و نه سالها سعی و خطا!
          لطفا تو این نظر سنجی شرکت کنید :
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=108406.msg703318#msg703318
          هستم اگر می روم، گر نروم نیستم :rolleyes:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X