اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مته

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مته

سلام از کجا میشه مته های مخصوص مدارچاپی رو خرید شماره یا سایت ندارید؟ مته هی معمولی رو از ابزار فروشی میگیرم هنوز چند سوراخ نزده مته از بین میره دلیلش رو سرچ کردم این شد

مته های سوراخ کاری فیبر مدار چاپی : ( PCB )
    فیبرهای مدار چاپی معمولا از پشم شیشه (فایبر گلاس) ساخته میشوند ، که به علت خاصیت سایندگی بسیار بالا ، با عث از بین رفتن سریع مته های معمولی میشود.برای حل این مشکل اغلب از کاربید تنگستن برای سخت کاری مته استفاده میشود.این عمل به طور معمول باعث افزایش عمر مفید مته در هنگام رد شدن از درون برد میشود.مته های کاربید PCB درصد عمر مفید بیشتر نسبت به مته های فولادی از ضریب 10 برابر و بیشتر برخوردارند.
    در صنعت ،برای سوراخکاری از دریلهای خودکار استفاده میشود. و مته ها اغلب به طور خودکار توسط تجهیزات دیگری تعویض میشوند. مته های معمولی دارای عمر کمتری در مقابل مته های سخت کاری شده توسط کاربید هستند.مته های PCB معمولا درون طوقه ای با سایز استاندارد قرار میگیرند که به راحتی درون سه نظام دریل محکم شوند.اغلب قبل از ریختن مواد طوقه در اطراف مته ها ، آنها را با محارهایی در جای خود به طور دقیق و در عمق مناسب محکم میکنند.

به علت اینکه این نوع مته ها در سرعتهای بسیار بالا ( 30000 تا 100000 دور بر دقیقه حتی بیشتر) استفاده میشوند . اندازه کوچک آنها ، شکنندگی مواد تشکیل دهنده ، کوچکترین لرزش دست اپراتور باعث شکستگی آن و چه بسا برخورد غیر مترقبه با اجسام اطراف شود.به علت طبیعت نازک و حساس آنها این مته ها را نمی توان با دریلهای دستی و حتی با دریلهای پیشرفته معمولی پرسی با دور دوران بسیار کم ولی با سه نظام بسیار لنگ استفاده کرد.زیرا باعث شکستن مته ها خواهد شد.

استفاده از تیز کننده ها ، و آسان در دسترس بودن دریلهای PCB با سرعت گردش بسیار بالا ( همانند ابزار moto توسط dermal ) در دریلهای ایستاده و ثابت دارای سابقه استفاده تاریخی در گفتگو های محاوره ای و شبیح سازی در آزمایشگاههای خانگی PCB است.اگر این مته ها برای دیگر مواد استفاده شوند باید از نظر سرعت برش و مقاومت مواد به برش (سختی ) ، زاویه شیب لبه ، پیش بینی جلوبرندگی در یک دور ، همگی در طراحی مته های ماشین کاری با سرعت بالا برای کار بر روی سطح نسبتا ترد پشم شیشه (فایبر گلاس) مورد نظر قرار میگیرند.نمونه ای از این مته ها در شکل با قابی سبز رنگ نشان داده شده است.
    درد من تنهايي نيست ، بلکه مرگ ملتي است که گدايي را قناعت، بي عرضگي را صبر، و باتبسمي بر لبان اين حماقت را حکمت خداوند مي نامند. ---((گاندي))---

پاسخ : مته

سلام
    همین فروشگاه داره
    http://eshop.eca.ir/
    نیو کیت هم داره
    http://www.newkiteshop.com/

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad safarnejad
      سلام
      همین فروشگاه داره
      http://eshop.eca.ir/
      نیو کیت هم داره
      http://www.newkiteshop.com/
      ممنون از کجا میشه فهمید که مته برای مدارچاپی هستش؟
      از ابزار فروشی چند تا خریدم کار با فیبر فایبرگلاس زود خراب شد از یک فروشگاه اینترنتی قطعات الکترونیکی هم خریدم که اونم خراب شد
      درد من تنهايي نيست ، بلکه مرگ ملتي است که گدايي را قناعت، بي عرضگي را صبر، و باتبسمي بر لبان اين حماقت را حکمت خداوند مي نامند. ---((گاندي))---

دیدگاه

این مته هایی که شما عکسش رو گذاشتید تا جایی که میدونم خیلی گرون هستند
        اگه اشتباه نکنم برای سی ان سی هستند و مثلا یه مته 0.7 اونها حدود 70-200 تومن قیمت دارن

تجربه من اینه که برای داشتن مته ای که دو روز یه بار کند نشه (باورتون نمیشه مته داشتم با 8 تا سوراخ زدن کند میشد در حدی که فقط خط مینداخت رو برد)
        باید مته با کیفیت گرفت متاسفانه مته ها الان چینی هستند و آشغال شما میتونید اونهارو از قیمت اشانتیون تا 500 تک تومن بخرید

من که از این قضیه کند شدن کلافه شده بودم رفتم ابزار فروشی درست حسابی گفتم مته روسی میخوام اونهم بهم داد 2000 تومن و بعد این همه وقت و ده ها پی سی بی که زدم هنوز آخ نگفته و مثل روز اول داره کار میکنه

مته های معمولی هم اگه جنسشون بخوان خوب باشه با تنگستن کارباید هست ولی برای مته های بی نام نشون و بی شناسنامه این ها وجود خارجی نداره
        من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

icarus ممنون برای فیبر فایبرگلاس استفاده کردین مشکلی نداشت؟ فیبرهای استخوانی که با مته های معمولی هم خوب جواب میده

دیدگاه

خواهش میکنم
            من چون یکم با فیبر استخونی مشکل شخصی دارم مخصوصن بوی بدش و برش خوردنش به جز در مواقع خاص راضیم هزینه بیشتر بکنم ولی فایبر باشه
            اتفاقا اون مته معمولی هارو هم با فایبر کند کردم ولی این مته ه الان نزدیک یک ساله کند نشده و داره کار میکنه
            به خاطر سوراخ کردن یک برد مجبور شدم 2-3 دفعه برم مته بخرم :angry: که آخر رفتم از ابزار فروشی مته گرفتم(تخصصی مته و لوازم برش و سوراخ کاری میفروخت)

نمیگم جنسش درجه یک بوده مته ه ولی واقعا فرق میکرد با اون قبلیه . فروشنده اگر انصاف داشته باشه و راستشو بگه میشه با خیال راحت گرفت ازش این چیزارو
            چون چیزی نیست که بگه حتی یه هفته دووم میاره درجا نشون میده خودشو
            مثلا یک بار گفت روسی نداره آلمانی داره (0.9) اون رو هم گرفتم و راضیم ازش البته کم باهاش سوراخ زدم زیاد فشار نیاوردم ببینم چقد کار میکنه برام .
            منم اولش خوشحال و خندون میرفتم از این مته های سی ان سی سراغ میگرفتم قیمتا رو که میدیدم از زندگی پشیمون میشدم بعدا فهمیدم زیاد هم وسواس نمیخواد

تنگستن کارباید خیلی جاها کاربرد داره مثل دونه های روی سمباده خیلیاشون از تنگستن هستند
            من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

منم میخاستم از این مته های مخصوص PCB بخرم ولی نتونستم پیدا کنم.
              مدتی میشه از مته های روسی استفاده می کنم
              کارشون حرف نداره
              نسبت به این چینی ها(مته های زرد) خیلی بهتر هستند،قیمتشون هم 400 تومان هستش

دیدگاه

من تا حالا نشنیده بودم سوراخ کردن پی سی بی مته مخصوص میخواد کجا راجبش خوندید ؟؟

دیدگاه

منظورم همون مته های CNC هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط icarus
                    من تا حالا نشنیده بودم سوراخ کردن پی سی بی مته مخصوص میخواد کجا راجبش خوندید ؟؟
                    این ادرس رو بخونید یک مقاله کامل درباره مته هستش واین یک نمونش هست که قسمت مته مدار چاپی رو در ابتدا کپی کردم و گذاشتم

نوشته اصلی توسط feridooon
                    منظورم همون مته های CNC هست
                    قیمت این مته ها حدودا چنده شما که قیمت کردین؟
                    راستی این مته ها در سرعت کم خیلی زود میشکنن یا اندک کج بشن شکستن

بله برای دستگاه های cnc استفاده میشه برای pcb هم استفاده میشه اگر بخواید با دریل کار کنید باید با سرعت بالا کار کرد یک دریل حرفه ای رو میخواد.

خدا رو شکر مته روسی هم پیدا نکردم اینجا این مته های چینی رو به عنوان مته درجه یک میفروشن و یک مته معمولی تر هم هست که معلوم نیست چی هست

دیدگاه

این ادرس رو بخونید یک مقاله کامل درباره مته هستش واین یک نمونش هست که قسمت مته مدار چاپی رو در ابتدا کپی کردم و گذاشتم
                      آدرس لینک مقاله رو فراموش کردید بزارید

بالا گفته بودم اون زمان من از 70 الی 200 قیمت گرفتم . بالا تر هم بود منظور کف قیمت این رقم ها میچرخید!!!

باید روی اسپیندل ببندید وگرنه فایده ای نداره و داغ میشن

بله برای دستگاه های cnc استفاده میشه برای pcb هم استفاده میشه
                      منظورم این بود که مته ای که تخصصی برای پی سی بی باشه وگرنه تو سی ان سی بوده از قدیم مثل مته چوب که مخصوص چوب هست یا الماسه و ....

خدا رو شکر مته روسی هم پیدا نکردم
                      کجا میشینید شاید بشه آدرس داد
                      مته فروشی همه شهر ها پیدا میشه که

دیدگاه

oo: :mrgreen:ببخشید یادم رفت ادرس رو بگذارم
                        اینم ادرس
                        http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%AA%D9%87#.D9.85.D8.AA.D9.87_.D9.87.D8.A7 .DB.8C_.D8.B3.D9.88.D8.B1.D8.A7.D8.AE_.DA.A9.D8.A7 .D8.B1.DB.8C_.D9.81.DB.8C.D8.A8.D8.B1_.D9.85.D8.AF .D8.A7.D8.B1_.DA.86.D8.A7.D9.BE.DB.8C_:_.28_PCB_.2 9

من بیرجند هستم خیر سرش مرکز استان هستش مرگ پیدا نمیشه

برای سوراخ کاری pcb داخل کارگاه ها ظاهرا از این مته ها استفاده میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b.saeed65

بله برای دستگاه های cnc استفاده میشه برای pcb هم استفاده میشه اگر بخواید با دریل کار کنید باید با سرعت بالا کار کرد یک دریل حرفه ای رو میخواد.

خدا رو شکر مته روسی هم پیدا نکردم اینجا این مته های چینی رو به عنوان مته درجه یک میفروشن و یک مته معمولی تر هم هست که معلوم نیست چی هست
                          تو شهر ما انواع واقسامش رو میفروشن اگه خواستب براتون بخرم بفرستم.
                          ((( مته روسی شماره 0.8 )))) رو google کنی چند تا فروشگاه اینترنتی میاره.

دیدگاه

فک میکنم شما از این مته ها میخاین
                            http://electrosahand.ir/PCB-Drill-Bit-0.4mm.html?search=%D9%85%D8%AA%D9%87
                            جدیدترین ویرایش توسط afshinyar; ۰۱:۳۱ ۱۳۹۵/۱۲/۰۳. دلیل: حذف شدن عکس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X