اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه راهبند

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروژه راهبند

سلام دوستان
    یه پروژه طراحی مدار راهبند(کنترل با ریموت و دستی) به من پیشنهاد شده که میخوام با pic انجامش بدم در این مورد چند سوال داشتم
    1- با توجه به اینکه موتور استفاده شده از نوع dc 24v هستش و تغذیه میکرو و موتور از یک پاور تغذیه میشه نیازی هست که ورودی های مدار (شامل: لیمیت سوئیچ ، پوش باتون و...) با اپتو کوپلر ایزوله بشه
    2- برای راه اندازی موتور به صورت چپگرد و راستگرد (24v 100w) بهتره از رله استفاده بشه یا ایسی درایو (l298)
    3- با توجه به ورودی و خروجی های مدار میتوان از میکرو 28 پین استفاده کرد به نظرتون از چه شماره ای استفاده کنم که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشه
    4- و در آخر برای تحویل فایل pcb و سورس چه قیمتی پیشنهاد میکنید
    با تشکر

پاسخ : پروژه راهبند

1- نه pic این سوسول بازی هارو نداره :mrgreen:
    2- جریان حدود 4 آمپر میشه که اگه دوتا خروجی 298 رو با هم موازی کنید. با توجه به اینکه فشار مدام روش نیست جواب میده. اما رله ارزون تر و اینجا هم که شما نیازی به سرعت بالای 298 یا آیسی های درایور ندارید!
    3- چیزی که دم دست باشه 16f873 اما چیزای بهتری که میتونید استفاده کنید 16f1937 و 16f1829 هستش
    4-
    AYRIC

دیدگاه

بسم الله الرحمن الرحیم

16F876A
      والسلام علي من اتبع الهدي .... و درود بر کساني که راه هدايت را دنبال مي کنند.

هوشمندانه بپرسيد...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad-movahediyan
        سلام دوستان
        یه پروژه طراحی مدار راهبند(کنترل با ریموت و دستی) به من پیشنهاد شده که میخوام با pic انجامش بدم در این مورد چند سوال داشتم
        1- با توجه به اینکه موتور استفاده شده از نوع dc 24v هستش و تغذیه میکرو و موتور از یک پاور تغذیه میشه نیازی هست که ورودی های مدار (شامل: لیمیت سوئیچ ، پوش باتون و...) با اپتو کوپلر ایزوله بشه
        2- برای راه اندازی موتور به صورت چپگرد و راستگرد (24v 100w) بهتره از رله استفاده بشه یا ایسی درایو (l298)
        3- با توجه به ورودی و خروجی های مدار میتوان از میکرو 28 پین استفاده کرد به نظرتون از چه شماره ای استفاده کنم که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشه
        4- و در آخر برای تحویل فایل pcb و سورس چه قیمتی پیشنهاد میکنید
        با تشکر
        سلام.
        دوستان عزیزمون راهنمایی های خوبی فرمودند.
        1-نیازی نیست.
        2-رله ارزون تر تموم میشه. البته چون قطعه ی مکانیکی هست، عمر کمتری به نسبت قطعات الکترونیکی خواهد داشت. ولی بعید میدونم به چشم بیاد!
        3-اگه خیلی مایل به صرفه جویی هستین، میتونین به کمک شیفت رجیستر و لچ ، ورودی - خروجی ها رو گسترش بدین و از میکرو با تعداد پایه ی کمتر استفاده کنین.(فکر کنم با PIC12F675 هم بشه!) اما بعید میدونم ضرورت بالایی برای این نوع صرفه جویی با مشقّت فراوان وجود داشته باشه! :nerd:
        4-قیمت....سخته قیمت دادن! اگه طرف حساب، بخواد واسش سفارشی درست کنی؛باید ببینی محصول مورد نظر با دستگاه های آماده چه تفاوتی تو امکانات داره؟ نمونه حاضری قیمتش چنده؟ اینجوری یه خورده معیار قیمت میاد دستت. اما اگه بخواد سورس و نقشه و... رو داشته باشه، طبیعتا قیمتش بیشتر خواهد بود. چون تضمینی وجود نداره که بعدا از همین دستگاه درست نکنه تا بفروشه.

دیدگاه

ممنون
          قراره یه برد نمونه با فایل pcb و سورس به زبان c تحویل بدم. رنج قیمت در چه حدی هستش
          اینم اضافه کنم که پروژه شامل موارد زیر:
          یه ورودی اینکدر است که زاویه دکل بدست میاد
          تشخیص اضافه جریان موتور
          ریموت کنترل لرنیننگ
          سه پوش باتن برای کنترل دستی
          دو لیمیت سوئچ برای حد بالا و پایین دکل
          یه ورودی برای سنسور تشخیص مانع

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad-movahediyan
            ممنون
            قراره یه برد نمونه با فایل pcb و سورس به زبان c تحویل بدم. رنج قیمت در چه حدی هستش
            اینم اضافه کنم که پروژه شامل موارد زیر:
            یه ورودی اینکدر است که زاویه دکل بدست میاد
            تشخیص اضافه جریان موتور
            ریموت کنترل لرنیننگ
            سه پوش باتن برای کنترل دستی
            دو لیمیت سوئچ برای حد بالا و پایین دکل
            یه ورودی برای سنسور تشخیص مانع
            خیلی از کارها رو میتونی بدون دخالت میکرو انجام بدی (مثل لیمیت سوئیچ)
            علی الحساب یه میکرو 18 پایه مثل PIC16F628A یا 14 پایه مثل PIC16F688 کافیه.
            توصیه من اینه که سورس ندین. قرارداد ببندین، هرچقدر که خواستن تولید کنین براشون.
            سورس بخوان، یعنی اینکه احتمالا بعدا از این دستگاه تولید کنن.
            از شما مثلا دستگاه رو با سورس میخرن 1 میلیون، یه دونه هم میخرن. بعدا که اومدن ازش 50 تا ساختن و فروختن 800 هزار تومن، اون موقع میام احوالتون رو میپرسم!
            پیشنهاد میکنم سورس کامل رو قیمت بالا بدین، ولی نمونه ساخته شده رو قیمت پایین.
            البته مجدد عرض میکنم خدمتتون، قیمت نمونه های بازار رو باید بدونین و بعدش قیمت بدین. قیمت های بالایی هم فقط مثال بود.
            موفق باشین.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X