اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

HVDC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

HVDC

با سلام به مهندسین گرامی میخواستم یه راهنمایی در مورد HV dc کنید؟

چطور تولید میشه؟ چه مزایا, معایبی دارد ؟ آیابهتر از HV ac است و........ :nerd:
    @ *.*.*619*.*.*.@

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.390

پاسخ : HVDC

سال 75 یه مقاله راجع به این مطلب خوندم
    به صرفه بودن این طرح تو مسافتهای بالای 700 کیلومتر طول بود و زیر این مسافت با تجهیزات و قیمتهای اون موقع به صرفه نبود
    از این طرح در اون زمان فقط یک مورد توی انگلیس بود که با اروپا ارتباط داشت
    هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

این طرح به صورت کاربردی و نه فقط آزمایشی در امریکا هم اجرا شده است .
      الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

سلام
        البته که HVDC خیلی بهتره چون که تلفات سلفی وخازنی خطوط به صفر میرسه ضمنا به جای انتقال سه فاز (شبکه سه سیمه) انتقال تکفاز (تک سیمه) داریم-
        ضمنا دردسرهایی مثل باندل کردن و پدیده کرونا رو نداریم
        عیب این سیستم استفاده از نیمه هادیهای گرون قیمت برای یکسووسازی و فرکانس سازی تو دوسر خطه!
        البته دلیل اینکه تو خطوط کوتاه از این روش استفاده نمیشه رو نمیدونم
        اینا نظر شخصی خودم بود
        :smile:

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان و مهندس خمسه عزیز
          مهندس کاملا درست فرمودن
          در تکمیل فرمایشات ایشون باید عرض کنم یکی از معایب خطوط HVDC ارتباط point to point این سیستم ها هستش
          یعنی خطوط HVDC فقط برای انتقال انرژی از یک نقطه به یک نقطه دیگر هستش و نمیشه با تکنولوژی های موجد شبکه منشعب و با ساختار درختی و یا حلقه ساخت
          دلیلش هم به خاطر نبود تکنولوژی ساخت سوییچ ها و رله های حفاظتی HVDC هستش
          موفق باشید :nerd:
          هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
          بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

سلام
            در این دامنه از ولتاژ که به 20 مگا ولت هم می رسه از لامپ با آرایه های کسکید برای اینورتر استفاده می شه . عمدتا نیمه هادی جوابگو نیست و در مقایسه با لامپ هزینه های خیلی بالاتری داره .

دیدگاه

سلام
              مهندس حیدری عزیز
              شما در مورد لامپ با آرایه های کسکید که مهندس بنیامین پور گفتن چیزی برام دارین یا نه؟
              مهندس بنیامین پور چیزی که من شنیدم و خوندم 1000 ولت هستش میشه شما بگین که منبع مطلبتون (20 مگا ولت) چیه؟ چون 20 مگا عدد وحشتناکیه برای ولتاژ :surprised:

دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز
                پیرو فرمایشات دوستان یه مقاله پلود می کنم که در زمینه ی ساخت بریکر های HVDC هستش که شرکت ABB انجام داده
                Hybrid HVDC breaker که توی این تکنولوژی از سوییچ های igbt استفاده شده و این نشون دهنده ی اینه که تکنولوژی نیمه هادی اونقدری پیشرفت کرده که
                پاسخ گوی شبکه HVDC باشه البته فرمایش جناب بنامین پور در مورد سوییچ های لامپی متین هست به عنوان تکنولوژی که قبلا استفاده می شده...
                حتما این مقاله رو ببینید :
                http://s5.picofile.com/file/8161234318/hybrid_hvdc_breaker_an_innovation_breakthrough_for _reliable_hvdc_gridsnov2012finmc20121210_clean.pdf .html
                هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
                بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

با تشکر از جناب حیدری
                  منظور اینورتر بود نه بیریکر . به عنوان مثال برای یک تبدیل 100 کیلو ولت DC به 380 ولت DC (و نه AC) و توان فقط 10 کیلو وات قیمت آرایه ی لامپی در مقایسه با آرایه ی IGBT حدودا 30 میلیون تومان پایین تر است.
                  از طرفی هم برای یک خط انتقال ساده و با چند انشعاب مختلف ، تعداد اینورتر ها در مقایسه با تعداد بیریکر ها خیلی کمتر است .

دیدگاه

با سلام
                    ولتاژ انتقال در HVDC چند ولته؟
                    باور کنيم تا چشم بر هم زنيم فرداست،حتي ميشود گفت فردا همين امروز است.
                    اگرچه فردا را نميشود پيش بيني کرد،اما فردا را مي توان ساخت، از همين امروز،فکر همه چيز را بايد کرد، فکر داشته ها و دارايي ها را ، در يک کلمه فکر فردا را.

دیدگاه

با سلام

درامریکا این تکنولوژی استفاده شده برای اولین بار به توان 1440mw به طول 860 مایل
                      @ *.*.*619*.*.*.@

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.390

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X