ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

موضوع: HVDC

2014/11/26
    تبريز
    166
    1

HVDC

با سلام به مهندسين گرامي ميخواستم يه راهنمايي در مورد HV dc کنيد؟

چطور توليد ميشه؟ چه مزايا, معايبي دارد ؟ آيابهتر از HV ac است و........ :nerd:
    @ *.*.*619*.*.*.@

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.390
    2009/09/25
    اصفهان
    814
    46

پاسخ : HVDC

سال 75 يه مقاله راجع به اين مطلب خوندم
    به صرفه بودن اين طرح تو مسافتهاي بالاي 700 کيلومتر طول بود و زير اين مسافت با تجهيزات و قيمتهاي اون موقع به صرفه نبود
    از اين طرح در اون زمان فقط يک مورد توي انگليس بود که با اروپا ارتباط داشت
    هميشه به ياد خدا باش !
    2014/06/16
    1,156
    154

اين طرح به صورت کاربردي و نه فقط آزمايشي در امريکا هم اجرا شده است .
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
    2013/10/22
    4
    0

سلام
    البته که HVDC خيلي بهتره چون که تلفات سلفي وخازني خطوط به صفر ميرسه ضمنا به جاي انتقال سه فاز (شبکه سه سيمه) انتقال تکفاز (تک سيمه) داريم-
    ضمنا دردسرهايي مثل باندل کردن و پديده کرونا رو نداريم
    عيب اين سيستم استفاده از نيمه هاديهاي گرون قيمت براي يکسووسازي و فرکانس سازي تو دوسر خطه!
    البته دليل اينکه تو خطوط کوتاه از اين روش استفاده نميشه رو نميدونم
    اينا نظر شخصي خودم بود
    :smile:
    2007/12/25
    زنجان
    558
    26

با سلام خدمت دوستان و مهندس خمسه عزيز
    مهندس کاملا درست فرمودن
    در تکميل فرمايشات ايشون بايد عرض کنم يکي از معايب خطوط HVDC ارتباط point to point اين سيستم ها هستش
    يعني خطوط HVDC فقط براي انتقال انرژي از يک نقطه به يک نقطه ديگر هستش و نميشه با تکنولوژي هاي موجد شبکه منشعب و با ساختار درختي و يا حلقه ساخت
    دليلش هم به خاطر نبود تکنولوژي ساخت سوييچ ها و رله هاي حفاظتي HVDC هستش
    موفق باشيد :nerd:
    هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
    بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.
    2013/06/07
    258
    21

سلام
    در این دامنه از ولتاژ که به 20 مگا ولت هم می رسه از لامپ با آرایه های کسکید برای اینورتر استفاده می شه . عمدتا نیمه هادی جوابگو نیست و در مقایسه با لامپ هزینه های خیلی بالاتری داره .
    2013/10/22
    4
    0

سلام
    مهندس حيدري عزيز
    شما در مورد لامپ با آرايه هاي کسکيد که مهندس بنيامين پور گفتن چيزي برام دارين يا نه؟
    مهندس بنيامين پور چيزي که من شنيدم و خوندم 1000 ولت هستش ميشه شما بگين که منبع مطلبتون (20 مگا ولت) چيه؟ چون 20 مگا عدد وحشتناکيه براي ولتاژ :surprised:
    2007/12/25
    زنجان
    558
    26

سلام خدمت دوستان عزيز
    پيرو فرمايشات دوستان يه مقاله پلود مي کنم که در زمينه ي ساخت بريکر هاي HVDC هستش که شرکت ABB انجام داده
    Hybrid HVDC breaker که توي اين تکنولوژي از سوييچ هاي igbt استفاده شده و اين نشون دهنده ي اينه که تکنولوژي نيمه هادي اونقدري پيشرفت کرده که
    پاسخ گوي شبکه HVDC باشه البته فرمايش جناب بنامين پور در مورد سوييچ هاي لامپي متين هست به عنوان تکنولوژي که قبلا استفاده مي شده...
    حتما اين مقاله رو ببينيد :
    http://s5.picofile.com/file/8161234318/hybrid_hvdc_breaker_an_innovation_breakthrough_for _reliable_hvdc_gridsnov2012finmc20121210_clean.pdf .html
    هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
    بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.
    2013/06/07
    258
    21

با تشکر از جناب حیدری
    منظور اینورتر بود نه بیریکر . به عنوان مثال برای یک تبدیل 100 کیلو ولت DC به 380 ولت DC (و نه AC) و توان فقط 10 کیلو وات قیمت آرایه ی لامپی در مقایسه با آرایه ی IGBT حدودا 30 میلیون تومان پایین تر است.
    از طرفی هم برای یک خط انتقال ساده و با چند انشعاب مختلف ، تعداد اینورتر ها در مقایسه با تعداد بیریکر ها خیلی کمتر است .
    2013/01/17
    يزد
    71
    6

با سلام
    ولتاژ انتقال در HVDC چند ولته؟
    باور کنيم تا چشم بر هم زنيم فرداست،حتي ميشود گفت فردا همين امروز است.
    اگرچه فردا را نميشود پيش بيني کرد،اما فردا را مي توان ساخت، از همين امروز،فکر همه چيز را بايد کرد، فکر داشته ها و دارايي ها را ، در يک کلمه فکر فردا را.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11