اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای ساخت مدار ووفر خونگی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای ساخت مدار ووفر خونگی

سلام دوستان.. :bye :nice:
    چندوقت پیش یه آمپلی فایربا آی سی STK 4142 ساختم..ولی باس خروجیش خیلی کمه :sad: :sad: :cry:
    دنبال یه مدار فیلتر پایین گذر فعال و عملی میگردم ک بین خروجی آمپ و بلندگو قرار بدم ..

ممنون میشم راهنماییم کنید.

پاسخ : راهنمایی برای ساخت مدار ووفر خونگی

نوشته اصلی توسط A.Etemadi
    سلام دوستان.. :bye :nice:
    چندوقت پیش یه آمپلی فایربا آی سی STK 4142 ساختم..ولی باس خروجیش خیلی کمه :sad: :sad: :cry:
    دنبال یه مدار فیلتر پایین گذر فعال و عملی میگردم ک بین خروجی آمپ و بلندگو قرار بدم ..

ممنون میشم راهنماییم کنید.
    برو تو قسمت مدارات واسط صوتی فیلتر خوب زیاده
    ..

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      فیلتر خروجی فکر خوبی نیست وقتی استفاده میشه که یه امپلی داشته باشی و نخای چندتا امپلی درست کنی واسه فرکانسهایه دیگه چون هزینت کم میکنه و بخای ازش ووفر و میدرنج و توییتر جدا کنی ولی بخاطر داشتن سلف سری و خازنه موازی صدایه بیس کم میشه اما اگر این امپلی رو فقط واسه ووفر میخای بهتره از فیلتر پایین گذر قبل از امپلی استفاده کنی هم میتونی بهره صدا رو کنترل کنی و هم فرکانسش و کلا کنترل بیشتر و بهتری داری.یه راه ارزون و خوب دیگه داره که مقاومته فیدبک امپلی یعنی مقاومی که از خروجی به بیس ترانزیستوره کنترل ورودی وصل میشه تقییر بدی اگر خازن باش موازی کنی از خازن فرکانس بالا رد میشه و امپلی بخاطر فرکانس بالای زیادی که ب بیس وارد میشه و کنترل صدا توی خروجی اون حذف میکنه و اگر موازی کنی بخار کم شدن و جبرانش توی خروجی فرکانس بالا بیشتر میشه اگر اطلاعات بیشتری در این مورد خاستی نقشه امپلیت بزار و به اطلاع بده
      بعد از این کار امپلیت فرکانسهایه کاریش محدود میشه و بهره اصلیش به فرکانسهایه خاصی محدود میشه
      موفق باشی

دیدگاه

سلام اگر شما یک ووفر خونگی می خواهید میتوانید از ای سی Tda7560 که چهار ورودی وچهار خروچی است قیمتشم درحدود 10 تومنه ونقشه ومدار فیلتر ورودی که سه خروجی داره HI،LOw، mid از لینک زیر دانلود کن
        اینم فایل http://up.persianscript.ir/uploads/9...fi-devresi.rar

دیدگاه

سلام.من اصلا مدار ساب ووفر با ای سی رو توصیه نمیکنم.چه با فیلتر اکتیو یا پسیو.بهترین کار استفاده از ترانزیستوره خصوصا 2N3055که تو این کار استادن.برای فیلتر هم از یدونه پسیو استفاده کنی ساختنش خیلی اسون تره.فقط خازن و سلف میخواد.
          ترجيه ميدهم با کفش هايم در خيابان قدم بزنم و به خدا فکر کنم تا اينکه در مسجد بشينم و به کفش هايم فکر کنم.

دیدگاه

ببخشید میشه بگید چجوری ساختید؟

دیدگاه

سلام
              به این لینک هم سر بزنید
              مدار فیلتر پایین گذر
              کار مهندس احمدی هست
              منم یکی ازش درست کردم خیلی ساده هست جواب هم میده ...
              سلام یه فیلتر پایین گذر طراحی کردم که با تغذیه تک کار می کنه با قطعاتی که داره در حد خودش عالیه با یه هزینه خیلی کم میشه درستش کرد. منم گفتم بزارمش اینجا تا همه بتونن استفاده کنن اینم مدار: ترانزیستور NPN می تونه 2N3904 یا TIP41 یا2SC815Y یا...باشه رگولاتور 7812رو هم می تونید 7810 یا 7808بزارید (واسه ولتاژ کار کمتر)من واسه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X