اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن نشدن بخشی از پاور ال ای دی ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشن نشدن بخشی از پاور ال ای دی ها

سلام

دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید

من یه مدار به شکل زیر دارم برای روشنایی اکواریوم

23 ال ای دی سفید با درایور 18-25

همونطور که تو عکس مشخصه یک بخش از led ها روشن نمیشن. اولا کمی چشمک میزدن ولی الان کلا خاموشن
    شک من به اون قسمتیه که نوشتم اتصال مورد دار چون احساس میکنم خوب لحیم نشده ولی اگر مشکل از اون باشه کل led ها روشن نمیشن. درسته؟
    الان فقط همون بخش خاموشه

از چی میتونه باشه؟

اینم اضافه کنم که دو ردیف دیگه از همین مدل led با همین مشخصات درایور (18-25 وات) و همین تعداد ال ای دی( 23تا) داره درست کار میکنه

پاسخ : روشن نشدن بخشی از پاور ال ای دی ها

سلام با بیزر(تست اتصال کوتاه) مولتی متر امتحان کنید آیا پایه لامپ ها به هیتسینک اتصال نداره؟ چون ممکنه پایه لامپ ها به هیتسینک وصل شده باشن و حکم یه سیمو داشته باشه :biggrin:
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

ممنون از پاسخ

راستش مولتی متر ندارم
      این ال ای دی ها رو pcbلحیم شدن. احتمال اتصال به هیتسینک هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MahZi
        ممنون از پاسخ

راستش مولتی متر ندارم
        این ال ای دی ها رو pcbلحیم شدن. احتمال اتصال به هیتسینک هست؟
        خواهش مینم. بله ممکنه. حالا شما با یه منبع تغذیه سری شده با یه مقاومت تک تک الیدی هارو تست کنید. اگه دیدید سالمه یه سر رو به مثلا مثبت یا منفی الیدی و سر دیگه رو به هیتسینک بزنید. مثل باتری 6 ولت و مقاومت 10 اهم. همه چیو تست کنید دیگه.
        لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

سلام مجدد

من اومدم هم اقا محسن عزیز تشکر کنم هم نتیجه ی کار رو بگم که اگر دوستان دیگه هم مشکل مشابه داشتن این راه هم تست کنن

توی شکل بالا ال ای دی دچار اتصال مورد دار پایه ش کنده شده و فقط سیم به pcb متصل بود. وقتی سیم رو کندم و به ال ای دی کناری زدم (دست راستیش) مشکل حل و البته ال ای دی دست چپی از مدار خارج شد

حالا سوال من اینه که این pcb ها مدارشون چطوریه و چطور کار میکنن که برق رو از خودش عبور میداد (یعنی بلوک های قبلی و بعدی اون بخش مورددار روشن میشدن) ولی خود اون بخش کار نمیکرد؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X